Kontrolka vody bliká

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
majn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.01.2015 20:41

Kontrolka vody bliká

Příspěvek od majn »

Ahoj kolegové. Můžete mi vy zkušenější poradit? Do G2 místo1,6TD 44KW z důvodu poruchy jsem dal motor 1,9TD 55KW i s převodovkou z G3. Ten 1,6TD měl na motoru dvě čidla na vodu u sebe a ten 1,9TD jen jedno, ale zase na čtyři kabílky. Po barvách jsem to přepojoval na to jedno čidlo. Teplota mi ukazuje, ale kontrolka na množství vody po půl minutě začne blikat, stále. Čistil jsem čilo, propojoval konektory ale stále bliká. Na té 1,6TD mi to nedělalo. Je možné, že jsem udělal něco blbě nebo je chyba jinde? Něco jsem tu na fóru prohledal, ale pořádně jsem se nic nedověděl. Děkuju za rady. Martin

majn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.01.2015 20:41

Re: Kontrolka vody bliká

Příspěvek od majn »

Tak jsem tu ještě něco prohledal a něco vysondoval. Dělá mě to nádržka. Když svorkovnici propojím ,tak je klid. Zabýval jste se někdo tím, jak to v té nádržce funguje? Je tam také nějaké čidlo, nebo jiný mechanizmus? Vždy když něco opravím, vy..re se něco jinýho.

Uživatelský avatar
spirit of speed
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 03.03.2013 21:55

Re: Kontrolka vody bliká

Příspěvek od spirit of speed »

Zdravím mám 1.6TD a řeším stejný problém, už sem trochu rezignoval.
Stále blikám, voda se neztrácí, nevaří, tak neřeším a jezdím. Ale odpověď by mě taky zajímala
Honzl

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Kontrolka vody bliká

Příspěvek od 11mAjA11 »

Umí to blikat i když není okruh natlakovaný.
Ale obecně řečeno to čidlo v nádobce je obaleno něčím co znemožňuje jeho správnou funkci.
Tzn. buďto vyměnit nádobku nebo se pokusit vyčistit něčím co rozpustí usazeni typu vodní kámen a nánosy koroze.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“