Motorek ostřikovače

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
majn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.01.2015 20:41

Motorek ostřikovače

Příspěvek od majn »

Zdravím Vás ,kolegové. Projel jsem témata a nenašel jsem, nebo jsem slepý. Nevíte na jakém principu funguje ostřikování předního nebo zadního skla? Mám čerpadýlko jen s dvěma kontakty a samozřejmě dva vývody na hadičky, mezi nimi takový váleček. Jak ten mechanizmus ví, kam má pustit vodu, na přední či zadní okno? Mám rok nové čerpadýlko, fungovalo to dobu dobře, ale poslední dobou to při ostřikování předku cáka jednou vpřed a pětkrát vzad. Samozřejmě to začne zlobit vždy, když to nejvíc potřebuju a předek je pěkně rozšmudlanej. Zase koupit nové, nebo je zrada jinde? Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
mikii
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2159
Registrován: 30.01.2008 22:04
Bydliště: Skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorek ostřikovače

Příspěvek od mikii »

Řekl bych že to bude v páčce pod volantem. Ta rozhoduje. :wink: Motorek má jen + a - a podle toho kam jde + se točí a tím pádem podle toho jde voda buď na zadní nebo přední ostřikovač. :wink:

majn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.01.2015 20:41

Re: Motorek ostřikovače

Příspěvek od majn »

Aj. Tak to mě nenapadlo to nějak vyzkoušet. Díky. Martin

majn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 18.01.2015 20:41

Re: Motorek ostřikovače

Příspěvek od majn »

Koukám, že jsem včera něco zkopal a neuložila se odpověď. A teď zase, tyhle počitače, to je něco na moji hlavu.
Tedy jsem se tim motorkem zabýval. Páčka u volantu funguje správně ,ale na tom válečku jsou dva vstupy a dva výstupy a vevnitř je mezi nimi taková gumička ,asi ventilek proti zapadáni či co a ta byla trochu nabobtnalá a funkce na přední okno ji nepřetlačila. Jsem ten váleček otočil a už mi to na předek cáká. Zase né na zadní, ale to nepoužívám.

josephUNL
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 19.11.2014 17:47

Re: Motorek ostřikovače

Příspěvek od josephUNL »

Když už jsme u toho.. Měl sem problém, že při ostřikování předního okna sem musel držet aspoň 30s páčku, aby se mi ostřikovače rozstříkaly, nejdřív to kapalo a čim víc se to rozestřikovalo, ale jednoho dne sem chvilku držel a už sem jen cítil smrad spáleniny, odešlo mi pouze to čerpadlo viz. předchozí příspěvky, nebo to může být něco jinýho?

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“