Otáčkoměr u diesela

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
haitaur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zborov okr. Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od haitaur »

Nazdar lidi, kdyby ste někdo náhodou věděli jak na tu děličku a nebo měli kontakt na toho bejka co to má vymyšlený tak by to bylo super. Mám karosérii benzínovou s otáčkoměrem a motor 1.6D. Každá rada se hodí ;-)

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

A máš vývod na otáčkoměr z alternátoru?

Uživatelský avatar
haitaur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zborov okr. Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od haitaur »

Jj mám

Uživatelský avatar
Ladin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladin »

Hele chlapi jak vypadá ten vývod z altíku?

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Buresmil »

RUSH píše:Čus, tak to fakt nevím. Je tam x drátků a nejhorší je, že každej to má poskládaný jinak. Třeba to potřebuješ ještě nějak ukostřit. Golfa mám 2měsíce, tak nejsem takovej rozumbrada. Je to o hledání a hlavně se ptát a nebo si s tím pohrát se zkoušečkou a přijít na chybu. :)
Prokluzuje ti klinak (jakmile je vetsi odbet tak klinak zacne kluzat a tim padem ti spadne otackomer) ani nezacne jeste piskat ale otackomer uz neukazuje.

Uživatelský avatar
Boda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Boda »

RUSH píše::D Čus, tak už jsem zapojil otáčkoměr z alternátoru, ale největší problém je, že to je zapojený na 6 zástrčce, ale když přidám plyn víc, jak nad 2000, tak mi začne blikat mazání a nějak to nepříjemně kvičí. Nevíte, jak se toho problému zbavit, ale aby mi šel ten otáčkoměr?
Šestá zástrčka na černém konektoru?
Řeším stejný problém se zapojením... :cry:

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Buresmil píše:
RUSH píše:Čus, tak to fakt nevím. Je tam x drátků a nejhorší je, že každej to má poskládaný jinak. Třeba to potřebuješ ještě nějak ukostřit. Golfa mám 2měsíce, tak nejsem takovej rozumbrada. Je to o hledání a hlavně se ptát a nebo si s tím pohrát se zkoušečkou a přijít na chybu. :)
Prokluzuje ti klinak (jakmile je vetsi odbet tak klinak zacne kluzat a tim padem ti spadne otackomer) ani nezacne jeste piskat ale otackomer uz neukazuje.
Myslíš, že to prokluzuje, jo? Zkusím to, ale nezdá se mi to.Když šlapu na plyn ťukáním, tak to točí i víc, ale jakmile držím stálý otáčky přes 2000ot/min , tak to pak začne kvičet.

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Boda píše:
RUSH píše::D Čus, tak už jsem zapojil otáčkoměr z alternátoru, ale největší problém je, že to je zapojený na 6 zástrčce, ale když přidám plyn víc, jak nad 2000, tak mi začne blikat mazání a nějak to nepříjemně kvičí. Nevíte, jak se toho problému zbavit, ale aby mi šel ten otáčkoměr?
Šestá zástrčka na černém konektoru?
Řeším stejný problém se zapojením... :cry:
Ne, já jsem to zapojoval na bílou. Teď nevím, jestli to bylo 5,6,7, nebo 8. Hlavně by mi bodli ty kontakty, který se strkají do toho PINu. Vyráběl jsem si je z elektrikářskejch kontaktů, takže mi drží jen kontakt k tomu otáčkoměru. Kdyby celá palubka šla rozebrat rychle, ale jde to tak pomalu, že každý zkoušení zakončím dřív abych to pak zase složil zpátky.

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

haitaur píše:Jj mám
Sorry, já zapoměl, že máš benzínovej otáčkoměr. To už tady ale někdo psal, že to tu už někdo dělal. Kdybych věděl, tak Ti rád pomůžu....

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Ladin píše:Hele chlapi jak vypadá ten vývod z altíku?

Já jsem ho tam měl vyvedenej, když jsem ho koupil. Musel to někdo ale dělat. Možná kdo rozumí altíkům, tak by Ti určitě poradil... :wink:

Uživatelský avatar
Ladin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladin »

RUSH píše:
Ladin píše:Hele chlapi jak vypadá ten vývod z altíku?

Já jsem ho tam měl vyvedenej, když jsem ho koupil. Musel to někdo ale dělat. Možná kdo rozumí altíkům, tak by Ti určitě poradil... :wink:
a kolik ti jde kabelů z altíků?

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Ladin píše:
RUSH píše:
Já jsem ho tam měl vyvedenej, když jsem ho koupil. Musel to někdo ale dělat. Možná kdo rozumí altíkům, tak by Ti určitě poradil... :wink:
a kolik ti jde kabelů z altíků?

Jde mi z něj jenom jeden a ten mám napojenej v tom PINu, jak se zastrkává do budíků. Jde mi, ale jen do určitejch otáček. Jakmile držím konstantní otáčky lehce přes ot/min , tak mi otáčkoměr spadne a začne mi blikat kontrolka na olej a pískat, takže už mě to začíná i štvát.Když vypnu klíček a nastartuju, tak zase otáčkoměr naběhne. Nevím už co mám dělat. Jo a ten řemen mi neprokluzuje. Koupil jsem novej a našponoval ho a dělá to pořád.

Uživatelský avatar
Ladin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladin »

RUSH píše:
Ladin píše: a kolik ti jde kabelů z altíků?

Jde mi z něj jenom jeden a ten mám napojenej v tom PINu, jak se zastrkává do budíků. Jde mi, ale jen do určitejch otáček. Jakmile držím konstantní otáčky lehce přes ot/min , tak mi otáčkoměr spadne a začne mi blikat kontrolka na olej a pískat, takže už mě to začíná i štvát.Když vypnu klíček a nastartuju, tak zase otáčkoměr naběhne. Nevím už co mám dělat. Jo a ten řemen mi neprokluzuje. Koupil jsem novej a našponoval ho a dělá to pořád.
Tak to nevim! Mě jde z altíku 2 silný kábly a jeden mi jde tenkej taky do zástrčky do budíků, ale je od kontrolky dobíjení, alespoň myslim!

Uživatelský avatar
Ladin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladin »

Stejně je to divný, na kterej pin by mi měl jít impulse z točkomětu? Mám novou elektriku (jeden štekr)

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

vezmi si takovej pípák, kterej Ti měří obvod, jestli není přerušenej. Pozor , není to obyčejná zkoušečka. A vyzkoušej si proměřit kontakty zezadu na otáčkoměru s těma, jak jsou v tom konektoru. Pak už jen zkoušíš.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“