nové čalounění na strop

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

nové čalounění na strop

Příspěvek od boobika »

řešil někdo tuhle záležitost? celkem rád bych se zbavil toho koženkového (nebo jaký to je) potahu a nahradil ho textilním.
ovšem nevím jak moc náročné to je a jaké materiály a postupy použít.

poradí někdo?

popř. pokud je tady někdo šikovný, kdo se tím zabývá kolem brna ....

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mathyas »

taky ted resim, me se nedavno odlepila ta "kozenka" od samotny stropnice a velice esteticky se provesila.

Jeste jsem nemel cas se do toho pustit, ale co jsem sbiral informace tak ti muzu poskytnout co zatim vim.

sezen si material ktery chces pouzit, ja pujdu do Alcatrazu je to levnejsi alcantara a vypada to moc hezky. Pak si sezen lepidlo, podle zkusenosti co mi kdo sdelil je nejlepsi lepidlo ve sprayi. Rovnomerne ho naneses a pry se s tim dobre dela. Ja jeste premyslim ze jak strhnu tu kozenku, tak ze tu stropnici trosku napustim pryskyrici aby se trosku zpevnila a nesala tolik lepidla, ale vic mi jde o to zpevneni.

Pry je to docela jednoduchy a zrucnejsi clovek si s tim poradi, hlavne se pry vyvarovat zbytecneho mnozstvi lepidla a aby sis tam nekde nenadelal varhanky.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

to se jmenuje opravdu alcatraz??? kdo to prodává?

to zpevnění by nebylo vůbec špatný, protože to žlutisko se drolí jen při křivým pohledu.

s přední částí stropu bych to viděl na pohodu, střešní okno nějak pořeším, ale trochu mne štve vypouklý prostor nad hlavami zadních cestujcích.

pokud by jsi to dělal v blízké době, počkal bych na výsledek :lol:

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mathyas »

Alcantara - kvalitni, ale taky podle toho drahy
Alcatraz - neni to uplne ono, ale laik nic nepozna, cena je o moc priznivejsi.

Alcatraz sezenes u calouniku, ale videl jsem ze to vedou i na http://www.potah-kapoty.unas.cz/alcatraz.htm" target="_blank taky mam stejny strop, s origo sibrem, pry se s tim alcatrazem pracuje moc dobre a da se to ruzne natahovat a kdyz pouzijes to lepidlo ve sprayi tak pry to dobre schne a pracuje se s tim rychle. Me ted brzdi hlavne cas a jeste nemam objednany material takze mi to chvilku potrva nez se do toho pustim, ale chci co nejdriv, protoze me to hrozne stve! Udelam foto jak se mi to provesilo.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
drew
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

nové čalounění na strop

Příspěvek od drew »

Taky sem v podobné situaci už mam připraven material na zpevnění sropnice a jediné nad čím stale váham je zda čalounit nebo lakovat, ale napad s Alcatrazem je zajímaví :wink:. Pokud se dotoho pustíte tak pak poreferujte o výsledku a hodte foto sam na to zvědaví :lol: .

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mathyas »

jeejeje, ze jsem neco rikal :lol: Nee, podivejte se na ten odkaz co jsem posilal maj docela pestrej vzornik. Vypada to velmi luxusne. 8) Uz abych se do toho pustil :twisted:
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
drew
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 39
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

nové čalounění na strop

Příspěvek od drew »

Na odkaz sem koukal vzorník mají široký a určitě bych si tam vybral. Ale sem zvědav jak to bude vypadat na tý sropnici a jak se stím popasuje někdo jiný než ja :twisted:.

Uživatelský avatar
GTI16V
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4637
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od GTI16V »

...já to dělal už dvakrát a pokaždé tou náhražkou alcantary. Jednou jsem sundal to původní čalounění, pak jsem to jednou vrstvou jemný tkaniny nalaminoval ( stranu ke střeše - horní kvůli zpevnění ) , pak lepidlo ve spreji a bylo...
...no a podruhý zase původní čalounění dolů, zase lehce lamino, pak molitánek na stranu původního čalounění ( 4cm silný ), na to alcantaru a pak pomocí ozdobnejch šroubků jsem to šrouboval v místech těch "silniček" a udělalo to takovej plastickej povrch a do toho ty leštěný šroubky..taky celkem pěkný 8)

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mathyas »

GTI16V: hmmm, zajimavej napad. :twisted: ale asi zustanu u prvni varianty. Ale s tim molitanem a sroubama to musi vypadat perfektne.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

lethal
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Katusice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lethal »

Tak tohle už mam naštěstí za sebou, a nechtěl bych to zase opakovat. Pří sundávaní jsem kus toho stropu ulomil tak jsem to slepil epoxidem pak jsem sundal tu původní látku (je to spíš guma) která visela až dolu, oškrabal zbytky molitanu a dal jsem tam alcantaru fakt se s ni nádherně děla lepil jsem to chemoprenem, drží to dobře ale po pár dnech se začaly objevovat flíčky od lepidla který prosáklo skrz. Látka mě vyšla na 1000, teď už bych šel do flockování.

Uživatelský avatar
GTI16V
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4637
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od GTI16V »

lethal píše:Tak tohle už mam naštěstí za sebou, a nechtěl bych to zase opakovat. Pří sundávaní jsem kus toho stropu ulomil tak jsem to slepil epoxidem pak jsem sundal tu původní látku (je to spíš guma) která visela až dolu, oškrabal zbytky molitanu a dal jsem tam alcantaru fakt se s ni nádherně děla lepil jsem to chemoprenem, drží to dobře ale po pár dnech se začaly objevovat flíčky od lepidla který prosáklo skrz. Látka mě vyšla na 1000, teď už bych šel do flockování.
...lepidlo ve spreji a je vyřešeno 8)

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mathyas »

ted jsem si calounil doorboardy a praskl jsem se pres kapsu a koupil lepidlo ve sprayi a muzu rict ze se s tim potom pracuje uplne perfektne. Jen to chce dobre vetrat at nemate slepeny vlasy, oboci atd. jako ja :lol: a budu tim delat i ten strop, jen nevim kdy se k tomu dostanu... :(
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
sonymagnat
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 343
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Moravwskoslezky Kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sonymagnat »

kde sehnat takove lepidlo a kolik stojí??

Uživatelský avatar
GTI16V
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4637
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od GTI16V »

Mathyas píše:ted jsem si calounil doorboardy a praskl jsem se pres kapsu a koupil lepidlo ve sprayi a muzu rict ze se s tim potom pracuje uplne perfektne. Jen to chce dobre vetrat at nemate slepeny vlasy, oboci atd. jako ja :lol: a budu tim delat i ten strop, jen nevim kdy se k tomu dostanu... :(
...jo jo a hlavně máš pořád čistý ruce, takže nezaprasíš tu látku, jinak to obočí mi taky něco připomíná :D

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mathyas »

da se sehnat ve vetsine eshopu zabyvajici se autohifi. Cena se pohybuje podle kvality a obsahu nadobky od 200 do 500.-
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“