Nejdou mi stěrače a ani větrák topení

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Nejdou mi stěrače a ani větrák topení

Příspěvek od RUSH »

Kluci, mám problém. Jak jsem koupil golfa, tak teprve teď přicházím na amatérizmus zapojování částí automobilu, který uměl předchozí majitel. Jel jsem jednou večer cca 60km a v polovině cesty za tmy, mi zničeho nic začaly spadávat světla. Vypínač na světla byl tak rozžhavenej, že se na něm nedala udržet ruka. Po cestě jsem ho musel polejvat limonádou aby to aspoň dalších 5km svítilo. Druhej den jsem přišel na to, že na ten vypínač je napojenej snad celej golf. Ten dotyčnej zapojil na ten vypínač - světla + přídavný, větrák, stěrače a kdo ví, co ještě. Nevíte náhodou čím to může být, že mi nejdou ty stěrače, když pojistky jsou v poho? Hlavně nevím, jaký relátko je na co a kam by měl jít proud. Dík a doufám, že mi aspoň někdo pomůže :cry:

Uživatelský avatar
xxMIKExx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hrušky-okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xxMIKExx »

mrkni na schema zapojeni,nekde na foru pohledej určo to tady bude nekde
Corrado G60 by BBS LM
Scirocco 16v GTX by SSF Mattig
Polo 86c 2f by SSF Mattig

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

vyměň ten přepínač (spínač) světel,ono to tak je propojené a diagnóza,kterou jsi popsal ukazuje na něj. Častý problém

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Jo, tak ono je to schválně takhle zapojený, jo? A proč to dělali tak blbě? Mám náhradní přepínač, ale když bude taky špatnej, nebo se mi to zase nějak podělá, tak kde seženu novej? Asi jedině na vrakáči, co? Jinak jsem nějaký schéma našel, ale moc se v tom nevyznám, co je na co. Jinak ten červenej kabílek, co vede do toho přepínače, se strašně hřeje, když zapnu třeba dálkový. Bojím se, že se mi zase vypálí...

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

určitě není normální aby stěrače a nebo větrák byly napájený přes vypínač světel.
asi takhle - naspínačce je kontakt označenej X, ten je pod proudem při zapnutým zapalování ,ale ne při startu (jsou přes něj napájený velký spotřebiče, tak aby neubírali proud při startu). od toho kontaktu vedou 2 dráty (tuším že žluto černý) jeden ,ten silnější jde přímo na světla, a druhej do pojistkovky, jeho jedinej úkol je ovládat "odlehčovací relé X kontaktu".
takže moje teorie je taková že to relé je buď po smrti, nebo chybí, nebo není spojení mezi ním a spínačkou, porto předchozí majitel napojil ostatní spotřebiče na vypínač světel. chudák vypínač a spínačka
:wink:
Naposledy upravil(a) lister dne 27.07.2007 11:14, celkem upraveno 1 x.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Dík a co radíš? Jak poznám, jaký je relé na ty světla? Bojím se toho, že to zachvíli bude to samý, když jde přes ten vypínač tolik proudu.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

nevím jakou máš elektriku (nová/stará podle roku výroby)..

na starý je to druhý relé z leva ve spodní řadě na pojistkovce.
na nový je to čtvrtý relé z leva nahoře, v obou případech se bavíme o relátku který je přímo v pojistkovce ,ne nad pojistkovkou v nějakým adaptéru.
bavíme se o relé pro X-kontakt, přes který jsou napájený velký spotřebiče, ale ne světla, opakuji světla nejsou napájený přes žádný relé.
tohle relé se za normálních okolností chová tak, že cvakne při zapnutí zapalování, cvakne když začneš startovat, cvakne když přestaneš startovat, ještě jednou cvakne když vypneš zapalování. když necaká vyměň je.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Mám starou elektriku, takže druhý relé z leva. Jinak se mi nezdá, že by to nešlo přes relé. Když jsem dřív zapnul světla bez klíčku, tak po chvíli zhasly a když se něco asi zchladilo, tak se to rozsvítilo, ale zase jen na chvilku. Jakmile jsem otočil klíčkem, tak už svítily normálně pořád. Jo a jak sami zhasínali, nebo když jsem je zapnul, tak to někde cvakalo, jako relé, takže nevím, jestli to všechno dělal vypínač...

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4932
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

tak to máš v elektrice pěknej hokej, na tvým místě bych přes noc odpojoval baterku :wink:
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Musím se do toho pustit, protože v golfu ztrácím důvěru, když se mi to takhle sere. Jinak na motor nedám dopustit. Stejně si myslím, že to není autem, ale tím dotyčným, co to tam všelijak poskládal. :wink:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Příspěvek od vwCharlie »

jestli máš náhradní spínač světel,tak zkus prvně ten vyměnit.Není co zkazit a uvidíš

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Ok zkusím, ale bojím se, že si mi to zase vysere.

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Tak jsem tam dal ten dobrej vypínač. Všechno zase funguje. Je mi ale divný, že to všechno funguje až když zapnu ty světla. Na klíček to nemá vůbec vliv, což si myslím, že by to mělo mít. Nebylo by to lepší, udělat to na klíček. Myslím ten větrák i stěrače?

Uživatelský avatar
mcsow
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: žatec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mcsow »

myslim že jo, ale mně kdysi taky nešly stěrače s topením, a dělalo mi to relátko už nevim který, bylo malý a kovový, ale hejbnul jsem s nim aby chytlo kontak a bylo to zas funkční
vw golf II 1.9Mtdi
trabant 601S

Uživatelský avatar
RUSH
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Březnice u Příbrami

Příspěvek od RUSH »

Ok, zkusím. Zatím to zase funguje, ale jednou to budu muset celý předělat. Dík

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“