světla nesvítí, stěrače nestírají...

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tuneman2
Závodník
Závodník
Příspěvky: 655
Registrován: 18.10.2007 11:42
Bydliště: Přerovw
Kontaktovat uživatele:

světla nesvítí, stěrače nestírají...

Příspěvek od Tuneman2 »

Zdravim všechny..chci se zeptat, jako začátečník s golfama, k čelu slouží odlehčovací relé X-kontaktů..to je dohromady na světla a stěrače a topení?..mám dost dobastlenou elektriku a dávam to dohromady, ale i po výměně komplet elektriky tydle věci nefungují, je to tím relátkem?podle schématu jo...vysvětlí mi to někdo?..já sem fakt lama :lol:
No smoke no fun !!!

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: světla nesvítí, stěrače nestírají...

Příspěvek od lister »

jestli nejdou ani světla, tak to bude spínačkou nebo kabelama okolo spínačky.

funguje to asi takhle : otočíš klíčem do první polohy, spínačka pustí proud do kontaktů 15 (zapalování, ř.j.,budíky) a X (velký spotřebiče), začneš startovat proud jde do 15 a 50(startér).

odlehčovací relé X kontaktu kopíruje spínání x kontaktu ve spínačce, je to proto aby nešel velkej proud přes spínačku, která by se vysokou teplotou roztekla (což se i tak děje).

je to zapojený tak , že z X kontaktu spínačky jde tlustej žluto černej kabel na vypínač světel, a od něj jde tenkej drát stejný barvy do pojistkovky, kde ovládá spínání odlehčovacího relé.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
mcsow
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: světla nesvítí, stěrače nestírají...

Příspěvek od mcsow »

zjednodušeně řečeno, na stěrače a topení je stejný relátko, a do toho jde proud přes vypínač světel, takže když ho vymněníš tak by to mnělo fachat
vw golf II 1.9Mtdi
trabant 601S

Uživatelský avatar
Tuneman2
Závodník
Závodník
Příspěvky: 655
Registrován: 18.10.2007 11:42
Bydliště: Přerovw
Kontaktovat uživatele:

Re: světla nesvítí, stěrače nestírají...

Příspěvek od Tuneman2 »

děkuju za info, logická úvaha mi řekla že to tak nějak je, ale radši se zeptám:-)...kouknu na tu spínačku kdyžtak a uvidí se:-)
No smoke no fun !!!

Uživatelský avatar
Tuneman2
Závodník
Závodník
Příspěvky: 655
Registrován: 18.10.2007 11:42
Bydliště: Přerovw
Kontaktovat uživatele:

Re: světla nesvítí, stěrače nestírají...

Příspěvek od Tuneman2 »

jo a jak je to se světlama?, správně by mě měly bez klíčku svítit jen parkovačky že?..ono já sem to koupil v dost zbastleným stavu to auto, takže to dávam postupně dohromady, a ujištuju se předem než něco zmrvím:-)...jo a neví někdo k jakému čidlu vedou drátky, které mají barvu:jeden je bílohnědý a druhej bílo červenej, jde to od pojistkovky ze žluté motorové svorky a větví se to kousek za průchodkou...diky
No smoke no fun !!!

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“