Prosím pomoc: šíbr

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Milis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podkrkonoší

Prosím pomoc: šíbr

Příspěvek od Milis »

Prosím o pomoc, mám tu další problém :( Včera sem poprvé po zimě rozdělal šíbr. Když sem to zadělával, tak u tý kličky jakoby něco přeskočilo. Zadělat to však normálně šlo. Až dneska sem si všimnul, že je ten šíbr na tom lanku co ho otvírá na jedný straně asi o 2-3mm posunutej. Není to moc, ale důsledkem toho se na jedný straně normálně zavře, kdežto na druhý nedovře. Otvírat a zavírat to normálně jde. Je možný, že by se to na tý jedný straně na tom lanku mohlo posunout? Prosím poraďte, jak na to. Uvítal bych postup celé demontáže a vůbec všeho co vás napadne, páč sem to nikdy nedělal a vy už s tím jistě ňáký zkušenosti máte. Vím,že se to tu už řešilo, myslím,že loni, ale to sem tomu nevěnoval velkou pozornost. Chci se na to zítra mrknout, tak abych tam něco nepo.... Dík moc

Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Marus »

Myslím,že by stačilo odmontovat kličku(jestli máš normální manuální otvírání).Pod ní je dvěma šroubkama přidělana taková kovová destička s ozubeným kolečkem-taky odšroubovat a jakoby vytáhnout dolu(asi bude pod tapecem), parkrát zahejbat šíbrem dopředu a dozadu.Oni se ty lanka srovnaj samy.Pak vše znova smontovat.
Asi tak nějak zhruba :? U mě to tak funguje :oops:
Naposledy upravil(a) Marus dne 27.04.2006 23:33, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Milis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od Milis »

Ok, dík. Zítra to zkusim a dám vědět, jestli to pomohlo.

Uživatelský avatar
Milis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Podkrkonoší

Příspěvek od Milis »

Marus píše:Myslím,že by stačilo odmontovat kličku(jestli máš normální manuální otvírání).Pod ní je dvěma šroubkama přidělana taková kovová destička s ozubeným kolečkem-taky odšroubovat a jakoby vytáhnout dolu(asi bude pod tapecem), parkrát zahejbat šíbrem dopředu a dozadu.Oni se ty lanka srovnaj samy.Pak vše znova smontovat.
Asi tak nějak zhruba :? U mě to tak funguje :oops:
Tak jsem udělal přesně tak, jak jsi řekl a výsledek se dostavil. Už je zase vše v pořádku. Ještě jednou dík.

Uživatelský avatar
Marus
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 405
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: skoro Jablonec nad Nisou

Příspěvek od Marus »

To jsem sám rád,kdyby se to nepodařilo tak by jsi na mě asi hezky nadával :o

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“