Ozdobné pásky+patice H4

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Ozdobné pásky+patice H4

Příspěvek od Bastard »

Zdravím, tuší někdo, kde sehnat ty barevné ozdobné pásky(viz foto) a patici(konektor) na žárovku H4?
Obraz012.jpg
Obraz012.jpg (16.24 KiB) Zobrazeno 957 x

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Ozdobné pásky+patice H4

Příspěvek od boobika »

hmm, na fotce vidím jen ozdobně promáčklý dveře. konektor na H4 bych hledal v nějakých uni autodílech
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Runcajz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: S L O V E N S K O - Malacky

Re: Ozdobné pásky+patice H4

Příspěvek od Runcajz »

Nazdar Kámo.
No tie ozdobné pásky by aj mňa zaujímali. Mám ich len na jednej strane.
No a tie pätice, Akurát som ich dnes robil. Pokiaľ nie sú polámané, netreba kupovať nové. Vyber z nich tie staré kontakty, zbehni do mototechny a kúp ich. Do jednej idú 3. Jeden stojí tak do 10sk. počítam u vás to bude aj o polovicu menej. No a potom len kvalitne zapájkovať, poskladať a hotovo. Ak chceš nové, určite to zoženieš v každej mototechne.
Ja som ich dnes robil a ostali mi dve navyše... :roll: Ach tí amatéri. :gey:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ozdobné pásky+patice H4

Příspěvek od Bastard »

boobika : Mám na mysli ten červenej proužek...

Runcajz : Zaběhnu to mototechny a uvidím. Mám zkušenosti, že jakmile chci něco speciálního, tak to jak na potvoru nikde nemají... Rozdvojku na podtlaky sem našel po proježdění celýho města za 10korun a to bylo ještě něco jinýho, než jsem hledal (a hadičky byly na druhé straně města). Mimochodem předělávám světla na relé... Viděl jsem, že to děláš taky. Patice jsou osmahlé a roztečené(nevím proč, už to tak bylo).

Uživatelský avatar
Runcajz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: S L O V E N S K O - Malacky

Re: Ozdobné pásky+patice H4

Příspěvek od Runcajz »

No k tej rozdvojke. Určite máte u vás akvaristiku. Tam by si ju zohnal na betón. 8O
A tie pätice ak sú roztečené treba nové. Neboj, určite to kúpiš v každej mototechne. H4 sú aj na iných autách. Z toho by som si hlavu nerobil. Ja si skôr robím hlavu z tých relátok. Dnes som si naťahal nové káble. To čo tam bolo bol des a tie relátka tam musím urobiť už kvôli bezpečnosti. Musím si pozisťovať ceny a potom sa do toho dám. Tak si predstav, že ten pako čo to mal predo mnou, tak to prerábal z 2 oka na 4 oko. A to som si mal asi nafotiť ako to tam vyzeralo. Asi by sa tu pár ludí pobavilo. Káble boli ucvaknuté a len rukou pokrútené a jemne zaizolované. Škoda, že som si to nepozrel skvôr. Ináč tie tvoje pätice sa roztiekli asi kvôli silným H4. Asi si tam mal viac ako 55W. Ja som teraz kúpil 60/55W tungsram. Majú +60% svetla. Sú geniálne a nehrejú tolko ako 80 - 100W. Takže pätice budú OK a aj chlpatý mi môžu naduť, ako hovorí môj kámoš... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ozdobné pásky+patice H4

Příspěvek od Bastard »

Co to mám, tak tam jsou 55W, ale kdoví, jak to s tím autem je. Určitě koupím nový ty patice. Ale dělám to proto, že sem tam dával na otestování 100W a svítilo to pořád stejně, takže předpokládám, že i ty současný 55W svítí míň, než by mohly. Ta origo kabeláž, co tam je... Nic moc. Takový nitky... A relé si tam hodím klasický 30A, co sem vykuchal z Favorita na vrakáči. Ještě musím vymyslet nějaký slušný kabely a konektory. Když bych byl magor, tak si tam dám 4x100W a to by bylo peklo :lol:

Uživatelský avatar
Runcajz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: S L O V E N S K O - Malacky

Re: Ozdobné pásky+patice H4

Příspěvek od Runcajz »

No 4x100, tak to ťa nikdy nechcem stretnúť ísť oproti... 8O
A čo parabole? A čo nastavenie svetiel? Nikdy by som si nemyslel, že to má až taký význam, ale má. Trochu som si nastavoval tie lampášiky a poviem ti, babka k babce, bude ADIDAS... :mrgreen: V mototechne mi ešte objednali tie tungsramy H3 +60% do dialkových
a potom urobíme nejaké foto. :wink: (potom asi fotiť bez blesku... :roll:

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Ozdobné pásky+patice H4

Příspěvek od boobika »

Bastard: no to by bylo peklo. jen bych se pak bál aby ti někdo, nevděčný za osvícení 4x100W, nevypeklil za odměnu pár zubů.

pokud budeš kupovat konektory na H4, tak hlavně takové, co se dotýkají kontaktu na žárovce z obou stran. dělají se totiž jen jakoby s jednostranným dotykem a to stojí za vyliž ....

relé si tam dej hlavně bez paralelního odporu ke spínací cívce (jak jsou některý relé udělaný)

co se týče drátu, tak počítej 10A na 1,5mm2 mědi. lepší ale větší rezervička.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ozdobné pásky+patice H4

Příspěvek od Bastard »

Neblbněte, já s tím ven jezdit nebudu. Jenom to otestuju a pak bych si možná nechal jenom ty 100W dálkový oka. A i o tom budu uvažovat, protože o rande s chlupatejma nestojím. Na konektory si dám bacha, ale můžeš mi to nějak objasnit s těma relátkama? Jakej paralelní odpor? Čemu by vadil? :idea:

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Ozdobné pásky+patice H4

Příspěvek od boobika »

Bastard: odpor neřeš, zkrátka si kup obyč. spínací relé (takové, co je ve schématu na 1. stránce). měl jsem s tím odporem takový zkušenosti, že u 4 relátek co jsem měl v ruce, byl o dost větší proud protíkající cívečkou, která spíná vys. proudový kontakt relé.

do čtvrtých očí ty 100W žárovky taky zvaž - jsou to malý světla.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: Ozdobné pásky+patice H4

Příspěvek od Mathyas »

vis co zkus na ty pasky? Zkus se zastavit v nejaky reklamni agenture, podle me by ti to mohli urezat, kamaradovi takhle po bouracca dodelavali zlatej prouzek kolem auta a odstin taky docela trefili.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ozdobné pásky+patice H4

Příspěvek od Bastard »

Tak jsem byl koupit ty patice... Boha jeho... Proč já musím vlízt do mototechny, kde prodává ženská... 2 minuty na mě hleděla a pak řekla "Ty bakelitový?" ... Donesla takový ty půlměsíčky - tj. ty jednostranný (a ještě 25Kč/ks za takovej aušus). Tak sem se na to vysral a napíchám to tam normálně fastonama, kašlu na patici. Akorát si ty fastony hodím do krytky a nabarvím je a dám si do auta případně schéma, ale tam to v podstatě není jak zk...it. Přinejhorším by svítily místo potkávaček dálkovky, nebo by to nesvítilo vůbec a to už se dá snadno poznat...

Uživatelský avatar
Runcajz
Závodník
Závodník
Příspěvky: 544
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: S L O V E N S K O - Malacky

Re: Ozdobné pásky+patice H4

Příspěvek od Runcajz »

Skús toto. http://www.narva.sk/default.asp?mtc=0&c ... tiid=16772
Teda na tej stránke nájdeš toho viac...

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ozdobné pásky+patice H4

Příspěvek od Bastard »

Díky za odkaz, kdyby to nebylo v SK, tak bych to bral... U nás to nenabízí, bohužel. Byl jsem se podívat ještě v pár obchodech, ale všude měli jen ty hnusy, tentokrát dokonce za 40,-! Takže konečné je řešení ala Bastard.

Dneska sem to překopal, asi hodinka a půl práce na autě a hodinka přípravy doma. Dá se to. Koupil sem pořádný káble, tak můžu svítit jak o závod... Žárovky jsem nakonec nechal původní (modrý Autolamp 55/60 H4 a modrý Autolamp 50 H3) a subjektivně to svítí líp. Dnes večer udělám porovnávací foto.

Zkoušel jsem tam ty 100W ale absolutně žádná změna... Možná trošku. Ale hlavně to víc hřálo a o to nemám zájem.


PS: Prodám sadu modrých 100W H4 žárovek a sadu modrých 100W H3 žárovek... :mrgreen:

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ozdobné pásky+patice H4

Příspěvek od Bastard »

Tak tady jsou ty fotky. První je bez relátek a druhá s. Bohužel mi praskla ta původní modrá 55W žárovka(pravá) a dal jsem tam nějakou klasickou... Jasně vidím, že při první příležitosti jdou modrý z domu a jdou tam klasiky. Jaký doporučíte? Aby to hodně svítilo 8)
Přílohy
zar1.jpg
zar2.jpg

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“