Vybíjení baterie

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
cleaner1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Skalica, Slovensko

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od cleaner1 »

piskot1987 píše: Ja jsem to mel na mojem GII zapojene taky at mi to hraje bez klice a bralo mi to kolem 80mA tak jsem se v tom trochu pohrabal a ejhle uz mi to bere jenom 12mA :D na radiu musis mit kabel ktery ti udrzuje jenom pamet a ten musis mit zapojeny primo na baterku, pak tam je urcite jeste jeden ktery napaji zbytek a ten by mel byt zapojeny pres klicek, ja jsem to tak udelal a zatim mam klid...
No jo, ale ja tam mam pripojeny kabel....myslim, ze je hnedo-cerveny, ale ide mi do neho stava len vtedy, dokial sa nezapnu kontrolky a preto som sa pytal, ci je to spravny kabel, alebo mam problem so spinacou skrinkou. Ale vdaka...aspon viem, ze zo spinacej skrinky ide vytiahnut kabel, s ktorym by to malo fungovat. :wink:

bobík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.11.2007 22:03

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od bobík »

Paměť radia bere nula nic.Aten druhý vodič,což je hlavní napájení radia je jedno jestli je zapojen závisle na klíčku a nebo ne.Pokud je napřímo může se stát,že v nějakým rozrušení necháš zaplý třeba přehrávání CD a když přijdeš ráno může být problém s nastartováním.To nemluvě že někdo jezdí nepravidelně nebo s delšíma přestávkama.Hlavně v zimě nebo když má aku něco za sebou.Pokud je to závislý na klíčku a opustíš auto nehrozí nic i když je radio zapnuty jakkoliv.

Uživatelský avatar
rallyeman
Závodník
Závodník
Příspěvky: 627
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Topolcany sloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od rallyeman »

boobika píše:
rallyman píše:a ako sa odráža zima na baterke, hlavne keď sa pravidelne neštartuje ?
blbě :lol: jednoduše řečeno, čím míň stupňů, tím míň adidas a taky menší šance nastartovat

nejde o to, jestli se startuje nebo nestartuje, ale o to jestli je baterka dobíjena, ať provozem nebo externě, nebo není. když auto přes zimu stojí, tak baterku odpojit a jednou za měsíc nabít :wink:
no ja mam 55ah (motor 1.6) startujem takmer kazdy vykend a nechavam radio bez panelu.len sa obavam že ked prehodim 1.8 16v a namontujem alarm ci ta zima nezabije tu baterku
polo 6n1 1.9 SDi, Golf 1 Cabrio Quartett 1.8 JH

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od boobika »

záleží na mrazu, taky jak máš ošetřený kontakty, kolik km najedeš (jestli se baterka opět dobije) ... to vše se podepíše na startu.

pokud máš strach, tak pokud máš přístup k 230V, pořiď si usměrněné trafo na cca. 13V, max. I cca 100mA a nech to připojené na baterku (třeba přes zapalovač). další možnost je koupit udržovač baterky a pokud nemáš přístup k zásuvce, tak se dá sehnat i solární za sklo
no abs, no klima, no servo -> no problem

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“