Vybíjení baterie

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
piskot1987
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od piskot1987 »

Tak uz to mam konecne zmerene a bere mi to necelych 15mA pri vyplem radiu. je to OK???

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od s4wyer »

piskot1987 píše:Tak uz to mam konecne zmerene a bere mi to necelych 15mA pri vyplem radiu. je to OK???
možná by to mělo být míň :oops: :roll:
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
piskot1987
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od piskot1987 »

s4wyer píše:
piskot1987 píše:Tak uz to mam konecne zmerene a bere mi to necelych 15mA pri vyplem radiu. je to OK???
možná by to mělo být míň :oops: :roll:
Fakt? tak kdyz jsem se tu docetl ze kdyz neni zapleho vubec nic tak to ma mit 1-3mA a ja tam mam radio ktere udrzuje porad pamet a blika tam LEDka...no nevim no...tak uz fakt nevim cim by to mohllo byt :(

Uživatelský avatar
s4wyer
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2091
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Iglau
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od s4wyer »

piskot1987 píše:
s4wyer píše: možná by to mělo být míň :oops: :roll:
Fakt? tak kdyz jsem se tu docetl ze kdyz neni zapleho vubec nic tak to ma mit 1-3mA a ja tam mam radio ktere udrzuje porad pamet a blika tam LEDka...no nevim no...tak uz fakt nevim cim by to mohllo byt :(

jéééé srry :oops: já si to špatně dal dohromady...myslel jsem že to rádio máš úplně odpojený :oops: :roll:
Moje thajská přítelkyně říkala, že mít malý penis by nemělo být ve vztahu překážkou...stejně bych si ale přál, aby neměla vůbec žádný

Uživatelský avatar
piskot1987
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od piskot1987 »

s4wyer píše:
piskot1987 píše: Fakt? tak kdyz jsem se tu docetl ze kdyz neni zapleho vubec nic tak to ma mit 1-3mA a ja tam mam radio ktere udrzuje porad pamet a blika tam LEDka...no nevim no...tak uz fakt nevim cim by to mohllo byt :(

jéééé srry :oops: já si to špatně dal dohromady...myslel jsem že to rádio máš úplně odpojený :oops: :roll:
A tak je to v poho? nebo to mam jeste nejak poladit...?

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od boobika »

pokud baterka napájí pamět rádia, hodiny a tu diodu co jsi psal, tak 15mA je úplně v pohodě. to ti baterku za týden určitě nevybije. :wink:
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od Jettadiesel »

boobika píše:pokud baterka napájí pamět rádia, hodiny a tu diodu co jsi psal, tak 15mA je úplně v pohodě. to ti baterku za týden určitě nevybije. :wink:
15mA je nula nula nic.To ti baterku nevybije ani za rok.Teď jsi zjistil,že odběr tam žádný není,baterka je podle měření O.K,takže bych se být tebou zaměřil na dobíjení.Změř napětí při nastartovaném motoru(bez spotřebičů)a pak zapni světla,ventilátor a vyhřívání zadního okna a opět změř a dej vědět jak jsi dopadl.

levap
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 06.11.2007 17:02

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od levap »

Jestli to nekomu pomuze, popisu vlastni zkusenost. Predchozi majitel meho golfu zapojil blbe ISO konektory k radiu. Do radia privadi napeti dva kabely, jeden ma byt zapojeny rovnou z baterky, druhy pres zapalovani (to asi bude pamet). Koupil jsem si LG a kdyz jsem ho tam dal, v klidovem stavu (vytazeny klicek zapalovani), byl odber asi 50 - 60mA. Kdyz se nejezdi, tak to za tyden bez problemu baterku vypraska (mam asi dva mesice starou). Mam tam takovej tajnej vypinac ktery mi prerusuje okruh ke starteru, kdyz jsem to zapojil pres nej, je to ok. Jinak by to melo stacit zapojit do obvodu ktery vypina startovaci skrinka.

Ted delam chytryho, ale laboroval jsem s tim asi dva tydny:)

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od Jettadiesel »

levap píše:Jestli to nekomu pomuze, popisu vlastni zkusenost. Predchozi majitel meho golfu zapojil blbe ISO konektory k radiu. Do radia privadi napeti dva kabely, jeden ma byt zapojeny rovnou z baterky, druhy pres zapalovani (to asi bude pamet). Koupil jsem si LG a kdyz jsem ho tam dal, v klidovem stavu (vytazeny klicek zapalovani), byl odber asi 50 - 60mA. Kdyz se nejezdi, tak to za tyden bez problemu baterku vypraska (mam asi dva mesice starou). Mam tam takovej tajnej vypinac ktery mi prerusuje okruh ke starteru, kdyz jsem to zapojil pres nej, je to ok. Jinak by to melo stacit zapojit do obvodu ktery vypina startovaci skrinka.

Ted delam chytryho, ale laboroval jsem s tim asi dva tydny:)
Mám to zapojené tak,že oba dráty(jak žlutý-paměť,tak čarvený) mám natvrdo přímo na baterku,odběr v klidu celé auto 30mA,jezdím denně,min.4xžhavím a baterka ok.

Uživatelský avatar
remarque
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od remarque »

levap píše:Jestli to nekomu pomuze, popisu vlastni zkusenost. Predchozi majitel meho golfu zapojil blbe ISO konektory k radiu. Do radia privadi napeti dva kabely, jeden ma byt zapojeny rovnou z baterky, druhy pres zapalovani (to asi bude pamet). Koupil jsem si LG a kdyz jsem ho tam dal, v klidovem stavu (vytazeny klicek zapalovani), byl odber asi 50 - 60mA. Kdyz se nejezdi, tak to za tyden bez problemu baterku vypraska (mam asi dva mesice starou). Mam tam takovej tajnej vypinac ktery mi prerusuje okruh ke starteru, kdyz jsem to zapojil pres nej, je to ok. Jinak by to melo stacit zapojit do obvodu ktery vypina startovaci skrinka.

Ted delam chytryho, ale laboroval jsem s tim asi dva tydny:)
Já mám taky oba přímo na baterku,ale spávně by to mělo být naopak než ty říkáš.Trvale musí být připojená paměť a přes klíček napájení zbytku (koncák atd.).

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od boobika »

vždycky jsem to měl zapojený přímo na bat. protože mne štvala nutnost používat klíček a bat. se nikdy nevybila i když aut stálo 3 týdny. ovšem sundávám i v garáži panel autorádia. tak třeba s panelem to má větší odběr. ještě jsem neměřil.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
piskot1987
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od piskot1987 »

Jettadiesel píše:
boobika píše:pokud baterka napájí pamět rádia, hodiny a tu diodu co jsi psal, tak 15mA je úplně v pohodě. to ti baterku za týden určitě nevybije. :wink:
15mA je nula nula nic.To ti baterku nevybije ani za rok.Teď jsi zjistil,že odběr tam žádný není,baterka je podle měření O.K,takže bych se být tebou zaměřil na dobíjení.Změř napětí při nastartovaném motoru(bez spotřebičů)a pak zapni světla,ventilátor a vyhřívání zadního okna a opět změř a dej vědět jak jsi dopadl.
jo jo..urcite to jeste zkusim jak rikas a dam vedet...

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od boobika »

jestli altík dává správné napětí se měří správně při 2000 ot./min. a rozsvícenýma potkávačkama (14-14,4V)

pokud zapneš potkávačky, vyhřívání okna a ventilátor, tak se pak nediv, že napětí není co by mělo být. takže jen světla!
no abs, no klima, no servo -> no problem

bobík
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 24.11.2007 22:03

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od bobík »

Řešil jsem asi něco podobnýho.Jezdím do hokny asi 12km a neskutečně se vybíjela bat.Na mrtvolu.A to proto že zůstávalo viset relé od žhavení,asi 10min po nastartování a altík nestíhal běhen cesty dobít odebranou kapacitu.Tak jsem se po dvou prac. dnech nemohl dostat dom.Relé je nové a je to vše O.K.Toto ale zjistíš při měření dobíjení.Ani nevím jestli máš naftu.Teď mám aku 110Ah a ve finále dojedu i na "startér"

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od boobika »

no, startér ti bude za to vděčný :lol: :lol:
no abs, no klima, no servo -> no problem

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“