Vybíjení baterie

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
piskot1987
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Vybíjení baterie

Příspěvek od piskot1987 »

Zdravim, chtěl bych se zeptat čím to může být že se mi vybíjí v autě baterka, mám tam akorát rádio, jinak žádný jiný odběr by tam neměl být...aspoň myslim. Alternátor dobíjí dobře. Jakmile příjde trochu mráz tak už to nemůžu natočit. Jestli máte někdo stejný problém nebo jestli někdo ví čím by to mohlo být tak prosím napište. Baterii mám novou. Díky moc.

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od Jettadiesel »

piskot1987 píše:Zdravim, chtěl bych se zeptat čím to může být že se mi vybíjí v autě baterka, mám tam akorát rádio, jinak žádný jiný odběr by tam neměl být...aspoň myslim. Alternátor dobíjí dobře. Jakmile příjde trochu mráz tak už to nemůžu natočit. Jestli máte někdo stejný problém nebo jestli někdo ví čím by to mohlo být tak prosím napište. Baterii mám novou. Díky moc.
Ahoj,zkus pokud máš Ampérmetr změřit klidový odběr celého auta,mělo by se to pohybovat kolem 30mA...Pokud tam máš hodně,tak se podívej zda ti třeba nezústává svítit žárovka v kufru nebo něco podobného...Pak jedině že by byla ta baterka vadná,to se taky může stát.A změř napětí na baterii při nastartovaném motoru a zapnutých spotřebičích.Jak je stará?
Jettadiesel

Uživatelský avatar
piskot1987
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od piskot1987 »

Tak tu baterku jsem kupoval v květnu, takze je prakticky nova. V kufru zadnou zarovku nemam ale zkusim to premerit...

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od boobika »

u baterky můžeš zkusit změřit elektrolyt, pokud má nahoře špuntíky. jinak změr napětí a proud jak píše Jettadiesel.

pokud usuzuješ, že je špatná baterka, podle špatných startů .. zkus očistit od bordelu ukostření baterie na motor a plus na startér.

popř. také krátké cesty ji oslabí
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Kucakuca
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha 4

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od Kucakuca »

Mám stejnej problém. Zkoušel jsem i odpojovat baterku, ale stejně se vybila. Asi neudrží napětí. Já s autem vyjedu jen občas. Myslím si že to je tím. Když se málo používá, tak jde do kytek...

Uživatelský avatar
piskot1987
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od piskot1987 »

Kucakuca píše:Mám stejnej problém. Zkoušel jsem i odpojovat baterku, ale stejně se vybila. Asi neudrží napětí. Já s autem vyjedu jen občas. Myslím si že to je tím. Když se málo používá, tak jde do kytek...
No ale ta baterka je nova, je to banerka a stala 3000...tak jsem myslel ze uz neco vydrzi...podle me to baterkou nebude...bude tam nejaky problem...a ja s autem jezdim denne do prace takze fakt uz nevim co s tim...

Uživatelský avatar
xxMIKExx
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1438
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hrušky-okr. Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od xxMIKExx »

vetšinou toto dela baterka když je špatna,v zime neudrži napetí,nova nenova,špatna muže byt,zmeř ju odporovím meřakem na baterky
Corrado G60 by BBS LM
Scirocco 16v GTX by SSF Mattig
Polo 86c 2f by SSF Mattig

Uživatelský avatar
piskot1987
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od piskot1987 »

xxMIKExx píše:vetšinou toto dela baterka když je špatna,v zime neudrži napetí,nova nenova,špatna muže byt,zmeř ju odporovím meřakem na baterky
Dneska jsem ju byl reklamovat a tam ju merili a rekli mi ze je akorat vybita...jinak ze je v poradku, tak ze mi ju nabijou a vrati...ale podle me baterkou to asi nebude bo ta co jsem tam mel predtim byla sice starsi ale delalo to uplne to same...

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od Jettadiesel »

piskot1987 píše:
xxMIKExx píše:vetšinou toto dela baterka když je špatna,v zime neudrži napetí,nova nenova,špatna muže byt,zmeř ju odporovím meřakem na baterky
Dneska jsem ju byl reklamovat a tam ju merili a rekli mi ze je akorat vybita...jinak ze je v poradku, tak ze mi ju nabijou a vrati...ale podle me baterkou to asi nebude bo ta co jsem tam mel predtim byla sice starsi ale delalo to uplne to same...
A ykoušel jsi měřit ten klidový odběr bez nastartovaného auta?Je to divný,musíš tam mít něco,co ti tu baterku vybíjí...jaké je to napětí na baterce při nastartovaném motoru?
Jettadiesel

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od Bastard »

Co je to za autorádio? (značka, typ)

Uživatelský avatar
piskot1987
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od piskot1987 »

Bastard píše:Co je to za autorádio? (značka, typ)
Hyundai ARM 1153 SU

Uživatelský avatar
piskot1987
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od piskot1987 »

Jettadiesel píše:
piskot1987 píše: Dneska jsem ju byl reklamovat a tam ju merili a rekli mi ze je akorat vybita...jinak ze je v poradku, tak ze mi ju nabijou a vrati...ale podle me baterkou to asi nebude bo ta co jsem tam mel predtim byla sice starsi ale delalo to uplne to same...
A ykoušel jsi měřit ten klidový odběr bez nastartovaného auta?Je to divný,musíš tam mít něco,co ti tu baterku vybíjí...jaké je to napětí na baterce při nastartovaném motoru?
Jeste jsem to nemeril...musim nekde splasit ampermetr...ale jak to zmerim tak dam urcite vedet...

Uživatelský avatar
Jukinooo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 340
Registrován: 25.11.2007 11:18
Bydliště: Malacky (Slovensko)

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od Jukinooo »

piskot1987 píše:
Jettadiesel píše: A ykoušel jsi měřit ten klidový odběr bez nastartovaného auta?Je to divný,musíš tam mít něco,co ti tu baterku vybíjí...jaké je to napětí na baterce při nastartovaném motoru?
Jeste jsem to nemeril...musim nekde splasit ampermetr...ale jak to zmerim tak dam urcite vedet...
me takhle vybijel baterku central..........sice nechapu proc ale bilo to tak :(
"Táto! …..to bude nejspíš nejaká provokace!"

Uživatelský avatar
piskot1987
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od piskot1987 »

ja central nemam...

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Re: Vybíjení baterie

Příspěvek od Jettadiesel »

piskot1987 píše:ja central nemam...
Už jsi zkoušel ten odběr na prázdno?je možné že ti to rádio žere víc než má.
Jettadiesel

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“