Nejde vypínač ventilátoru.

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Nejde vypínač ventilátoru.

Příspěvek od vwtom »

Nemáte někdo zkušenost s tímto vypínačem ? Funguje jen poloha č.3, ta nejrychlejší. 1. a 2. je mrtvá. Bude to vypínačem, nebo přímo ventilátorem ? Snad někdo budete vědět, než to začnu kuchat. Předem díky.

Uživatelský avatar
ctvrta
Profík
Profík
Příspěvky: 929
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ctvrta »

Sam sis odpovedel. Ale vetsinou to je ventilator.

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Nejde vypínač ventilátoru.

Příspěvek od boobika »

vwtom píše:Nemáte někdo zkušenost s tímto vypínačem ? Funguje jen poloha č.3, ta nejrychlejší. 1. a 2. je mrtvá. Bude to vypínačem, nebo přímo ventilátorem ? Snad někdo budete vědět, než to začnu kuchat. Předem díky.
na ventilátoru je na destičce s konektorem zevnitř tepelná pojistka, která jistí právě 1 a 2 rychlost proti přehřátí. je docela možné že ti odešla právě tato součástka - lze jednoduše vyměnit

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Re: Nejde vypínač ventilátoru.

Příspěvek od vwtom »

boobika píše:
vwtom píše:Nemáte někdo zkušenost s tímto vypínačem ? Funguje jen poloha č.3, ta nejrychlejší. 1. a 2. je mrtvá. Bude to vypínačem, nebo přímo ventilátorem ? Snad někdo budete vědět, než to začnu kuchat. Předem díky.
na ventilátoru je na destičce s konektorem zevnitř tepelná pojistka, která jistí právě 1 a 2 rychlost proti přehřátí. je docela možné že ti odešla právě tato součástka - lze jednoduše vyměnit

Výborně. Brácha mi vyhodil jednu pojistku nabíječkou na mobil v zásuvce zapalovače (nešel centrál a nevím co ještě), tak to asi vyvalil i tu tebou zmiňovanou tepel. pojistku. To bude teda ono. Díky moc. Zítra po práci na to mrknu.

Uživatelský avatar
matej133
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Středozem oblast Praha

ventil

Příspěvek od matej133 »

..a dej vědět už to nějaký ten rok valím taky jen na 3 8O ....a je to hukot.

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od vwtom »

Tak jsem vyndal ventilátor a proměřil konektor který se k němu připojuje. Po změnách poloh vypínače se střídalo i napětí na kontaktech konektoru, takže problém je logicky ve ventilátoru. Sundal jsem tu železnou "svorkovnici", ale na druhé straně mi nic nepřipadá jako tepelná ochrana, nebo pojistka. Takže prosím někoho kdo už s tím dělal o radu. Zítra vyměním celou tu desku za jinou z jiného ventilátoru a budu teda vědět jestli je to na ní nebo dál k rotoru, dále už vidím jen uhlíky.

Uživatelský avatar
FackXxX
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Západní Čechy

Příspěvek od FackXxX »

Je to určitě ta tepelná pojistka na té desce na jaře jsem to měnil.Dal jsem tam jinou desku a už to jde.Rotor to určitě neni to by ti nešlo vůbec nic

Uživatelský avatar
HWTest
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 260
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HWTest »

Je tam na tom plechu velká placatá součástka a malý váleček - to je ta pojistka, normálně jsem ho ucvakl a nahradil drátem ...

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

8O taky řešení. sice ne podle výrobce, ale budiž 8)

Uživatelský avatar
vwtom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 201
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Český Těšín

Příspěvek od vwtom »

No paráda díky. Takže je to teda ten malý váleček. Ten mi právě připadal jako nevyměnitelný "normálním způsobem" vzhledem k tomu, že bych jej asi těžko sháněl. Jelikož je ventilátor chráněn pojistkou, tak bych se teda nebál překlemovat ten váleček kusem drátu. Tak i udělám i když mám celou náhradní desku a uvidím jestli to nebude zlobit. Díky hoši za vaše rady a zájem.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“