Je to asi zase.... co s tím?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Loterus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Je to asi zase.... co s tím?

Příspěvek od Loterus »

Mám takový problém: po 50KM jízdy je baterka nějak podezřele vyšťavená a už nenastartuju. Po pěti minutach už zase ticho po pěšině a vše OK. Altík jsem měnil před půl rokem za repas a baterka je taky tak 10 měs nová. Předchozí altík měl spálený nějaký "diodový most". Nevíte čím by to mohlo zase být? Nynější dobíjí normálně. Ještě se chci zeptat . alternátor má dávat souvisle proud nebo se i vypíná při běhu?

Uživatelský avatar
sonas111
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Je to asi zase.... co s tím?

Příspěvek od sonas111 »

Loterus píše:Mám takový problém: po 50KM jízdy je baterka nějak podezřele vyšťavená a už nenastartuju. Po pěti minutach už zase ticho po pěšině a vše OK. Altík jsem měnil před půl rokem za repas a baterka je taky tak 10 měs nová. Předchozí altík měl spálený nějaký "diodový most". Nevíte čím by to mohlo zase být? Nynější dobíjí normálně. Ještě se chci zeptat . alternátor má dávat souvisle proud nebo se i vypíná při běhu?
¨

předstartem má baterka kolem 12,5 V po startu až ti zhasne kontrolka dobíjení tak bys na ní měl naměřit něco kolem 14,4 - 14,6 V. zkus to změřit. kdyžtak to změř i po těch 50km než vypneš motor... pak napiš co jsi naměřil.
Může-li se něco pokazit, pokazí se to.

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

Možná startér... A nebo spíš přebitá vysušená baterka

Loterus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Loterus »

Vecernicek píše:Možná startér... A nebo spíš přebitá vysušená baterka
No já mám taky podezření na tu baterku. Doufám že je to ke tim :lol:

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vecernicek »

Loterus píše:
Vecernicek píše:Možná startér... A nebo spíš přebitá vysušená baterka
No já mám taky podezření na tu baterku. Doufám že je to ke tim :lol:
Počkej baterka za to nemůže, by jsi koupil novou a za 10měsíců by na tom byla stejně. Hele a kdy jsi tu baterku naposled dobíjel? po 6měsících by měla být plně dobita na normální nabíječce. To vypadá na regulátor v altíku a nebo tím že jezdíš bez rožnutých světel :wink:

Uživatelský avatar
Suny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 268
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od Suny »

Měl bych pár otázek: 1. jaký máš žárovky (standart 55/60W nebo něco lepšího 100W, xenon gas apod.)? 2. máš puštěný ventilátor - na kolik? 3. jaký máš průměrný otáčky a rychlost když jedeš (jezdíš hodně město)? 4. Jak moc se ti hřeje voda - tedy jak často spíná sahara?

Loterus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Loterus »

Tak už jsem vlítl do Baumaxu koupit Multimetr a začal: baterka na počátku 12,7..... Po nastartování bez spotřebičů altík dával 13,9. Po zvýšení otáček hodnoty klesaly (stále volnoběh). po zapnutí spotřebičů13,7V . Měřil jsem i proud a baterku dobíjel cca 2A ale podotýkám že baterka měla 13V. Nevím pokud by to kleslo jestli by se A zvýšily :?: PO 50 KM Stále stejné. Dnes se to zdá v pořádku, ale zítra? bůh ví............ jo a ve špáru mají v akci digitální rádio (kapesní za 59Kč) vynikající do houpací sítě 8) Stejnak vím že se v nejbližší době opět nerozjedu. Mám ještě trauma se zlínské křižovatky :x Další tipy prosím:))))

Loterus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Loterus »

[quote="Suny"]Měl bych pár otázek: 1. jaký máš žárovky (standart 55/60W nebo něco lepšího 100W, xenon gas apod.)? 2. máš puštěný ventilátor - na kolik? 3. jaký máš průměrný otáčky a rychlost když jedeš (jezdíš hodně město)? 4. Jak moc se ti hřeje voda - tedy jak často spíná sahara?[/quot

Žárovky- standard, hlavně mimo město.. Pravda, že hodně vytáčím motor :lol: Voda se hřeje docela dost( v těch vedrech) :lol: že by od všeho trochá?

Loterus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Loterus »

Tak jsem zjistil, že se mi ten červený drát co je připojený na kladný pól baterky pekelně žhaví. čím blíž k baterce tím víc. Zajímavý je, že altík dává 14,3V ale pro změnu u baterky naměřím něco okolo 13,80. Tak myslíte že je nutné tu baterku vyměnit? den jsem nejel a baterka měla 12,3V.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

jestli se žhaví drát je to buď velkej přechodovej odpor, nebo velkej průtok proudu.
kterej drát to je ? nezáleží na barvě ,ale odkud a kam vede.

už jsi se podíval kolik je v baterce kyseliny ? teda pokud má ta baterka víčka.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Loterus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Hulín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Loterus »

lister píše:jestli se žhaví drát je to buď velkej přechodovej odpor, nebo velkej průtok proudu.
kterej drát to je ? nezáleží na barvě ,ale odkud a kam vede.

už jsi se podíval kolik je v baterce kyseliny ? teda pokud má ta baterka víčka.
Kyselinu jsem neměřil. Jeden veden ke startéru a ten druhhý co vede někam k palubní desce nebo tak něco :lol: - ten se nějak zahřívá. Jdu udělat pokus, snad mě to nepokope......

Uživatelský avatar
sonas111
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 269
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vsetín/Brno

Příspěvek od sonas111 »

jak silný je ten drát co se hřeje? zkus přijít na to kam vede.. hřát by se tam nemělo nic.. jak vypadají kontakty na těch drátech a na baterce? očistit..namazat...
Může-li se něco pokazit, pokazí se to.

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“