Klakson

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Klakson

Příspěvek od Jettadiesel »

Ahoj klubáci,mám teď před technickou a potřeboval bych poradit,jak je zapojený klakson.Předchozímu majitely asi připadal zbytečný,takže tam vůbec není.Já si myslím,že je to zapojený tak,že k volantu je přivedený minus a na klakson je pak přivedený plus a zmáčknutím tlačítka se přivede na klakson minus a KLAKSON TROUBí :lol:

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: Klakson

Příspěvek od FError »

Jettadiesel píše:Ahoj klubáci,mám teď před technickou a potřeboval bych poradit,jak je zapojený klakson.Předchozímu majitely asi připadal zbytečný,takže tam vůbec není.Já si myslím,že je to zapojený tak,že k volantu je přivedený minus a na klakson je pak přivedený plus a zmáčknutím tlačítka se přivede na klakson minus a KLAKSON TROUBí :lol:
Správně. Když odděláš krytku na volantu, uvidíš, že to tak opravdu je -> pod volantem máš jeden kroužek, kde bys měl naměřit napětí (pokud máš OK pojistku a OK klakson). A ve volantu jsou tlačítka, který spojí napětí na kroužku s (ukostřenou) tyčí volantu. Zkrátka jak jsi popsal :-)
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Re: Klakson

Příspěvek od Jettadiesel »

Správně. Když odděláš krytku na volantu, uvidíš, že to tak opravdu je -> pod volantem máš jeden kroužek, kde bys měl naměřit napětí (pokud máš OK pojistku a OK klakson). A ve volantu jsou tlačítka, který spojí napětí na kroužku s (ukostřenou) tyčí volantu. Zkrátka jak jsi popsal :-)[/quote]


Díky za informace,ale já tam nemám ten klakson,tak asi nejlepší to bude zapojit "na tvrdo" ze stálého napětí,aby to troubilo i při vypnutém klíčku.Náhodou asi nevíš,která je to pojistka?asi na ní bude pověšených víc věcí

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: Klakson

Příspěvek od FError »

Jettadiesel píše: Díky za informace,ale já tam nemám ten klakson,tak asi nejlepší to bude zapojit "na tvrdo" ze stálého napětí,aby to troubilo i při vypnutém klíčku.Náhodou asi nevíš,která je to pojistka?asi na ní bude pověšených víc věcí
nevím přesně, která je to pojistka... a měla by být samotná na klakson. jestli máš někde na kastlíku popisky pojistek, tzak mi to pošli v němčině a možná ti řeknu která to je. Sice jsem taky u sebe řešil klaksony, ale trochu jinak -> přes relé (kontakty ve volantu už byly moc opálené a občas to netroubilo), napájení mám přímo z baterky přičemž jsem využil starých policejních svazků (aly ty tam tuhle vymoženost asi nemáš) a pojistku jsem taky použil starou policejní (vlastní skříňka)
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Re: Klakson

Příspěvek od Jettadiesel »

FError píše:
Jettadiesel píše: Díky za informace,ale já tam nemám ten klakson,tak asi nejlepší to bude zapojit "na tvrdo" ze stálého napětí,aby to troubilo i při vypnutém klíčku.Náhodou asi nevíš,která je to pojistka?asi na ní bude pověšených víc věcí
nevím přesně, která je to pojistka... a měla by být samotná na klakson. jestli máš někde na kastlíku popisky pojistek, tzak mi to pošli v němčině a možná ti řeknu která to je. Sice jsem taky u sebe řešil klaksony, ale trochu jinak -> přes relé (kontakty ve volantu už byly moc opálené a občas to netroubilo), napájení mám přímo z baterky přičemž jsem využil starých policejních svazků (aly ty tam tuhle vymoženost asi nemáš) a pojistku jsem taky použil starou policejní (vlastní skříňka)
Tak už jsem našel číslo tý pojistky,měla by to být(číslování zleva doprava)pojistka č.16(15A-GOLF do 7/89,JETTA do 12/88) nebo pojistka č.13(10A-GOLF oo 8/89,JETTA od 1/89)tak to odpoledne omrknu.zatím díky :wink:

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

http://icelord.net/vw/doc/1081-12.pdf

tady najdeš schema, pojistky, barvy drátu, odkud kam mají vést, atd...
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
progres
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: SK

Příspěvek od progres »

Medzi klaksonom a spinacom na volante musi byt este rele, je na poistkovej skrinke, uz neviem ktore zlava...
Ja som ho tam nemal, tak som to poprepajal napriamo a po niekolkych zatrubeniach sa mi opalili kontakty spinaca vo volante a bolo po parade.... :lol:

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

progres píše:Medzi klaksonom a spinacom na volante musi byt este rele, je na poistkovej skrinke, uz neviem ktore zlava...
Ja som ho tam nemal, tak som to poprepajal napriamo a po niekolkych zatrubeniach sa mi opalili kontakty spinaca vo volante a bolo po parade.... :lol:
To je pravda,protože když zkusíš ten klakson samotný na baterce,tak se ti za chvíly opálí ty kontakty.Nějaký odběr tam bude :lol:

Uživatelský avatar
MaxxCZ
Řidič
Řidič
Příspěvky: 93
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnovsko

Příspěvek od MaxxCZ »

Zdar, jestli si s tím nevíš rady tak se domluvíme a přijedeš ke mě, jestli jsi z TU tak to máš kousek

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“