kabely k muzice, kudy protahnout?

Sedačky, volanty, palubní desky, elektro...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
HonzYk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely k muzice, kudy protahnout?

Příspěvek od HonzYk »

vwCharlie píše:já jsem psal,že jsem to měl na zásuvky,takže když to rozpojíš,nemá se ti to jak zkratovat,když ty konce jsou kryté v zásuvce. Jinak co si myslíš,když ten zesik budeš mít mimo plato,tak že ti ho nevezme :roll: ? Čím důkladněji ho někde přiděláš,tím větší škodu budeš mít,jak to bude vytahovat. Totéž s rádiem. Čím víc těch plíšků zahneš,aby to nešlo vysunout i s tím plechovým mezikusem,tak tím víc budeš mít dojebanou přístrojovku...
No neco na tom je:-D kdyz to nekdo bude chtit tak si to stejne vezme :gey:
VW je prevlecenej SEAT!!!

Uživatelský avatar
HonzYk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely k muzice, kudy protahnout?

Příspěvek od HonzYk »

vwCharlie píše:já jsem psal,že jsem to měl na zásuvky,takže když to rozpojíš,nemá se ti to jak zkratovat,když ty konce jsou kryté v zásuvce.

i privod do zesiku si mel na zasuvky?? pocitam s 30mm2 privodem, nebudu tam davat zasuvku z pily co mame na chalupe :-D
VW je prevlecenej SEAT!!!

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: kabely k muzice, kudy protahnout?

Příspěvek od vwCharlie »

no záleží jaký máš průměr,já nepotřeboval mít průměr kabelu jak ke startéru,podle mě je tom zbytečné,ale někdo si na to zakládá i po vzhledové stránce,nevím jak to zamýšlíš. Já jsem dával kabel o průměru něco jak vede k altíku,nevím kolik to může mít průměr,možná byl ještě o chlup tenší.V tvém příadě si to budeš muset potom vymyslet jinak...

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely k muzice, kudy protahnout?

Příspěvek od Mathyas »

všeobecně platí že signálové a napájecí kabely by se měly vést odděleně, tudíž napájecí prahem u řidiče kde je všechna elektrika dozadu a signálové ať u ze zesiku doulinky nebo cinche se tahají spolujezdcovým prahem. Důvod je prostý, omezíš tím riziko pískání v reprákách když koupíš nekvalitně odstíněný Cinche nebo se i stává že je nedostatečná izolace na napájecích kabelech a pak to dělá bordel(pískání v závislosti na otáčkách motoru nebo šumění) - Osobní zkušenost.

Můžu se ještě zeptat jaké máš radio? Stačí mi značka.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely k muzice, kudy protahnout?

Příspěvek od Mathyas »

ještě k těm kabelům, nejsnadnější pomůcka jak zvolit kabely k napájení je podle počtu a hodnoty pojistek na zesiku a délky kabelu - napiš mi sem kolik a jaké pojistky to má a jak daleko budeš tahat dvoulinky k reprákům a jakým. Někdo nad tím mávne rukou, ale když se správně zvolí průměr nemusíš vymýšlet blbosti typu kondenzátor. Je to jen kvůli dynamice hifi systému. Když nemáš možnost poslechnout si aparaturu se správným napájením a rozvodem a porovnat to s aparaturou která je vedená zvonkovým drátem tak to nepoznáš, ale za chvilku tě to začne štvát... Hrajou obě, ale rozdíl je propastný.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
HonzYk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely k muzice, kudy protahnout?

Příspěvek od HonzYk »

Mathyas píše:ještě k těm kabelům, nejsnadnější pomůcka jak zvolit kabely k napájení je podle počtu a hodnoty pojistek na zesiku a délky kabelu - napiš mi sem kolik a jaké pojistky to má a jak daleko budeš tahat dvoulinky k reprákům a jakým. Někdo nad tím mávne rukou, ale když se správně zvolí průměr nemusíš vymýšlet blbosti typu kondenzátor. Je to jen kvůli dynamice hifi systému. Když nemáš možnost poslechnout si aparaturu se správným napájením a rozvodem a porovnat to s aparaturou která je vedená zvonkovým drátem tak to nepoznáš, ale za chvilku tě to začne štvát... Hrajou obě, ale rozdíl je propastný.

takze budu krmit repro HERTZ a to 4x 100W RMS + sub EM-Phaser 1000 RMS

budu to krmit 6ti kanalovym zesikem rodek 2x170W RMS + 300W RMS (pojistky nevim)
privody k repru 4mm2 privody cca 2x 1m a 1x 3m a 1x 5m

Autoradio Alpine nejake nizsi tridy do 3500kč
VW je prevlecenej SEAT!!!

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: kabely k muzice, kudy protahnout?

Příspěvek od boobika »

s vodičem o 30mm2 můžeš startovat tank :lol:

když vezmu 800W, proud bude kolem 70A a při pr. hustotě 3A na 1mm2 (počítá se 3-6 podle délky) to vychází na něco kolem 25mm2. pokud se vejdeš do 5 metrů, lze ještě použít i 5A/mm2 a to bude stačit 14mm2. a to vše pouze při 12V. při 14V se proud ještě snižuje.

každopádně větším průřezem nic nezkazíš a budeš mít rezervu do budoucna.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
HonzYk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely k muzice, kudy protahnout?

Příspěvek od HonzYk »

boobika píše:s vodičem o 30mm2 můžeš startovat tank :lol:

když vezmu 800W, proud bude kolem 70A a při pr. hustotě 3A na 1mm2 (počítá se 3-6 podle délky) to vychází na něco kolem 25mm2. pokud se vejdeš do 5 metrů, lze ještě použít i 5A/mm2 a to bude stačit 14mm2. a to vše pouze při 12V. při 14V se proud ještě snižuje.

každopádně větším průřezem nic nezkazíš a budeš mít rezervu do budoucna.
no tema 30ti urcite nic nezkazim, lepci to mit s rezervou nez se pak chytat za hlavu.. :)
VW je prevlecenej SEAT!!!

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely k muzice, kudy protahnout?

Příspěvek od Mathyas »

přesně, já měl méně výkonou aparaturu a po výměně 10mm2 za kabel 20mm2 to byl opravdu velkej skok. A pak ještě přetahání kabelů podle výše zmíněného, protože z toho šumu jsem mohl zblbnout...
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
HonzYk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely k muzice, kudy protahnout?

Příspěvek od HonzYk »

lidi, muzete mi nekdo vyfotit kudy mate protazenej kabel z motoroveho prostoru do kabiny?? videl jsem tam jednu pruchodku, ale dost nizko, to me prijde divny, tusim ze u passata jsem mel kabely tazeny ve vysce steracu. diky
VW je prevlecenej SEAT!!!

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: kabely k muzice, kudy protahnout?

Příspěvek od boobika »

pořádně si to protahování kabelu do kabiny užij. to se nepoštěstí jen tak.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: kabely k muzice, kudy protahnout?

Příspěvek od vwCharlie »

to u GII je ještě v pohodě,průchodek je tam vpysk a prostrčíš a hned vidíš kde ten drát vylezl :)

Uživatelský avatar
filda2003
Závodník
Závodník
Příspěvky: 540
Registrován: 13.10.2007 18:40
Bydliště: Valašské Meziříčí / Zlín

Re: kabely k muzice, kudy protahnout?

Příspěvek od filda2003 »

Tak se trošku podělím jak jsem tahal kabely na moje Polo.

Tahal jsem 15mm kabel levou stranou v prahu až do kufru. Polo má jednu velkou průchodku, takže tahat to tam byl zážitek.
To samý cinche na pravé straně.
Příští týden přijde subík, tak se na něj moc těším :)

Já tu průchodku nařízl a prostrčil tam ten tlustý kabel. Ale zabralo to tak 30 minut.
VW Polo 6N 1.0i > VW Bora 1.9TDI > Audi A6 C5 Quattro 2.5TDI S-LINE > Škoda Octavia I 1.9TDI > Škoda Octavia I 1.6i SR > VW Jetta 1.9TDI CL > VW Touran 1T3 2.0TDI LIFE

Uživatelský avatar
HonzYk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 598
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: kabely k muzice, kudy protahnout?

Příspěvek od HonzYk »

Hotovo, zas takovej porod to nebyl, a to sem tahal kabel 35mm2 uz mam natazeny signalovy a napajeci kabely.. zbyva mi uz jen to v kufru ucesat a vtelit radio do pristrojovky, coz asi zadnej med taky nebude kdyz sem videl ty svazky, kazdopadne jsem na kabelazi ztratil cca 15 hodin zivota.
diky bohu ze to mam za sebou, kazdopadne mi to nedalo a provizorne zapojil zesik a je to spica, zvuk jako vino... ale obavam se ze SUB bude chybet.. tak uvidim.

jinak jsem planoval rozpocet cca 10000 a uz ted vim ze jsem na 15 a to jeste nemam ani SUBWOOFER, to je porad... prece na tom neudu setrit, koupim lepsi kabely, koupim lepsi radio, vzdyt je to jenom par korun..

uz se tesim az to bude hotove, davam tomu jeste cca 3 dny prace a bude to vypadat tak jak bych si to predstavoval.
VW je prevlecenej SEAT!!!

Vajtek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 10.04.2014 01:46

Re: kabely k muzice, kudy protahnout?

Příspěvek od Vajtek »

Chtěl bych se zeptat na tu nějakou skulinku, kudy protáhnout NAPÁJECÍ kabel z motoru do kabiny. Dík za odpověd


a k tomu, JAK A KAM UPEVNIT, já počítám se sedačkou a na šrouby s kytičkou, aby když bych to chtěl rychle demontovat, kvuli převežení něčeho objemnýho, tak chytim 4 vrtulky odmontuju a dam zesik na stranu . Protože to fakt neni jinak kam dát, max do prostoru dvojtýho dna, ale tam by se to moc asi nechladilo a jediná rovná je podlaha a nebo opěradlo

Odpovědět

Zpět na „Interiér + Elektro“