expanzka

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
vwmilh4us3
Profík
Profík
Příspěvky: 1138
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

expanzka

Příspěvek od vwmilh4us3 »

Nezkoušel jste někdo vyčistit kulatou expanzku tak aby byla jako nová?
Já zatim zkusil klasické čistící prostředky jako byl jar, cif atd. ale vysledek téměř nulový.Chtělo by to přitvrdit.Na usazeniny je to slabé.

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: expanzka

Příspěvek od Willdaa »

vyhodit a koupit novou :arrow: http://www.aci.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=64634" onclick="window.open(this.href);return false;
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: expanzka

Příspěvek od shazzer »

Willdaa píše:vyhodit a koupit novou :arrow: http://www.aci.cz/default.asp?cls=stoitem&stiid=64634" onclick="window.open(this.href);return false;
To je sice taky reseni, ale Kc725.- bych umel vyuzit podstatne lip. Nedostatek tehlech neoriginalnich plastovejch dreku je, ze vetsinou za moc nestojej. Je to par tydnu zpatky, co tu nekdo psal, jak mu praskla jedna nadobka, vymenil a praskla druha. To samozrejme muze udelat i originalni, ale je to o dost min pravdepodobne a hlavne na vrakovisti nestoji ani polovinu te nove.
Ale k veci: vycistit to samosebou jde, taky sem ji sehnal pekna zahumusenou a ted vypada vcelku dobre. Saponatem se odstrani jen to nejhrubsi :-( napustil bych do toho nejprve vodu s octem a nechal treba pres noc odstat, castecne se rozpusti ty usady na stenach. Ale ne uplne, je potreba to mechanicky narusit - pisek (ani ten stavarsky ani na nadobi) se mi nezdal optimalni, pac z toho slozityho tvaru by se nemusel vsechen radne vymyt. Ale je neco dost podobnyho a motoru neskodnyho - led! Ja pouzival premrzlej snih - firn, nacpal ho dovnitr a trepal, po case vyplachnul a znova. Pokud nebydlite v Alpach, firn asi sotva sezenete, ale stejnou sluzbu splni drobnejsi ledove kostky z mrazaku.
Naposledy upravil(a) shazzer dne 20.10.2016 22:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
kubi52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.05.2011 19:06
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: expanzka

Příspěvek od kubi52 »

Hele mozna by bylo lepsi se mrknout na autokelly kde je ta nadobka za 590kc.Nebo projet vrakace.Ja ji tedka koupil (jako novou z vraku) za 200 :-)

Uživatelský avatar
sekos
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: expanzka

Příspěvek od sekos »

Radši bych nějakým způsobem vyčistil tu originální. Když sem byl nucen si koupit novou tak vydržela měsíc a začala praskat po 2 měsících byla rozšklebená na několika ti místech, nakonec jsem si vzal z vraku starou originální a je po problému. Tomu čistění co tak použít prostředek čím se čistí motor třeba arvu nechat působit a pak vapkou pod tlakem vymýt. Když to funguje na motor tak tam by to mohlo jít taky.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: expanzka

Příspěvek od shazzer »

Pokud jde o cisteni uz jsem to tu psal. Pred casem jsem byl nucen vycistit dalsi svoji (originalni kulova). Zkousel jsem vsechno mozny a nemozny (saponaty. pisek na nadobi, samozrejme mydlo, kyselinu, louh, ale nic nefungovalo, nebo jen minimalne). Vzhledem k vnitrnimu tvaru (je jeste o dost slozitejsi nez u te starsi - "ovalne"), je vyloucene pouzit nejaky kartacek ci stetku. Pak jsem tedy zkusil ten led - zmrazene kostky od napoju, jenze ani ty se nevejdou vnitrnimi otvory. Az jsem se trochu dozral, nalil dovnitra asi ze tretiny vodu, nadobku umistil sikmo na bok v mrazaku a nechal zmrznout. Kdyz voda zmrzla vyndal jsem pockal az led castecne roztaje (aby se pohybov al uvnitr a pak jsem s tim intezivne trepal - 95% vsech necistot a usad se uvolni a pak krasne vyplachne!
Durazne ale varuju pred pouzitim jakehokoliv nerozpustneho abraziva (pisek, plastove granule, zrnka ryze..) - nikdy se je nepodari radne dostat ven a bude hrozit riziko ze se dostanou do obehu a do motoru!

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: expanzka

Příspěvek od Vecernicek »

A proč to čistíte?

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: expanzka

Příspěvek od stevocz »

lebo poriadne nevidiet ani kde je hladina

Golfík 2
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 28.11.2008 16:05
Bydliště: Vranovice-Brno venkov

Re: expanzka

Příspěvek od Golfík 2 »

Nekteri tam nepotrebuji videt,kolik je tam vody.Znam takoveho,ktery meni na aute olej i po 35000.Ma corado 1.8 asi 1990.Je fakt,ze na tech nadobkach je min a max presne jak jsou slepeny a je to spatne videt

Uživatelský avatar
Vecernicek
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4285
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: expanzka

Příspěvek od Vecernicek »

No já tam hladinu vidím. Pokud bych ji neviděl není ptřeba začne blikat kontrolka že jí je tam málo. Což se mi nestává a navíc ta hladina jde vidět když odšroubuješ víčko zvrchu.

Uživatelský avatar
kubi52
Řidič
Řidič
Příspěvky: 100
Registrován: 24.05.2011 19:06
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: expanzka

Příspěvek od kubi52 »

rekl bych ze ta hladina neni videt z vrchu.Je tam ta pos... expanzi trubice.Jinak si davejte bacha na pozkozeni te expanzni trubice(je to ten naustek v nadobce).Kdyz ho narusis zacne se drolit.Nejelo mi kvuli tomu chlazeni.Kousek toho naustku se dostal do chl. soustavy a ucpal hadicku.Ja pak 2 dny prolizal auto a hledal problem :D

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“