Instalace bočních blinkrů

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kuny1991
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1280
Registrován: 17.10.2009 21:48
Bydliště: Kynšperk nad VWohří
Kontaktovat uživatele:

Instalace bočních blinkrů

Příspěvek od Kuny1991 »

Hoši, mám problém s instalací bočních blinkrů :oops: V podstatě vůbec nevím jak na to. Ačkoliv jsem hledal na clubu i v Jak na to, nepřišel jsem, jestli se dají znáčky v blatníku nenásilně sundat z venku nebo se musí sundat blatník. Otázka číslo 2, byla do kterýho štekru zapojit blinkry, je mi jasný, že to bude větev která vede do blinkrů, jenže nevím která to je :mrgreen: .
Za každou radu jak nainstalovat boční blinkry budu vděčný.
ex GII 1.6 TD 1V CL
now Vento 1.9 TDi 1Z GLX
Daily Octavia 1.9 TDI ALH
Koupím pár dílů na Vento

Uživatelský avatar
opam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 20.12.2010 20:45
Bydliště: Slovensko

Re: Instalace bočních blinkrů

Příspěvek od opam »

ja som z vonku strcil drat do plechov v ktorych ma byt smerovka a drat som prepchaval kym mi nevysiel v motorovej casti. potom som na to chytil kabel a natiahol ten kabel skrz. dalej som stikol kabel k prednym smerovkam a nan napojil tento kabel k bocnym smerovkam. samozrejme aj na lavej aj na pravej strane.

bocne plechy som koli tomu davat nemienil a svorku na bocne smerovky som tiez nenasiel.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Instalace bočních blinkrů

Příspěvek od shazzer »

Demontaz krycich znaku stejne jako montaz blinkru je vyhradne zvenci, v obou pripadech jsou zajisteny plastovymi zapadkami, takze demontaz se provede opatrnym a citlivym pacenim proti plechu (nejlip nejakym drevenym nebo plastovym klinkem, aby se neposkodil lak). Vrele doporucuju to delat ve vyhraty garazi nebo hale, pac v soucasnych venkovnich teplotach a vzhledem ke stari toho plastu hrozi akutni riziko zlomeni tech zapadek.

Pripojeni je einfach: pod vyrovnavaci nadrzkou (doporucuju uvolnit upevnovaci srouby s nadrzku odklonit jak to dovoli hadice, aby se nepletla), hned za vyustenim obou hlavnich kabelovych svazku z prostoru kabiny do motoroveho prostoru jsou dva cerny konektory - jeden dvoupolovy s vodici br (hnedy) a sw/gn (cerno-zeleny) a jeden jednopolovy s vodicem sw/ws (cerno-bily). K nim se pripoji pridavny kabelovy svazek postrannich blinkru).

Uživatelský avatar
Kuny1991
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1280
Registrován: 17.10.2009 21:48
Bydliště: Kynšperk nad VWohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace bočních blinkrů

Příspěvek od Kuny1991 »

Díky klucí, jelikož ale nemám garáž, natož vyhřívanou, počkám si do jara a pak to znovu zkusím :mrgreen:
ex GII 1.6 TD 1V CL
now Vento 1.9 TDi 1Z GLX
Daily Octavia 1.9 TDI ALH
Koupím pár dílů na Vento

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Instalace bočních blinkrů

Příspěvek od Georgino007 »

Já bych radši sundal plastový podběhy a pak už to snadno vyklapneš zevnitř :wink: Akorát, jak psal shazzer, bylo by určitě lepší za tepla aby to neprasklo... :)

Uživatelský avatar
Kuny1991
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1280
Registrován: 17.10.2009 21:48
Bydliště: Kynšperk nad VWohří
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace bočních blinkrů

Příspěvek od Kuny1991 »

To je taky řešení, aspoň půjde líp protáhnout elektrika, ale v zimní bundě a ve sněhu se mi to na parkovišti moc bastlit nechce :mrgreen: Radši počkám na teplíčko
ex GII 1.6 TD 1V CL
now Vento 1.9 TDi 1Z GLX
Daily Octavia 1.9 TDI ALH
Koupím pár dílů na Vento

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Instalace bočních blinkrů

Příspěvek od shazzer »

Podbehy bych nedemontoval, je to skoda prace, kabely lze snadno protahnout s pomoci kusu silnejsiho dratu, nejakeho provazku ci vlasce a trochou sikovnosti.

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Instalace bočních blinkrů

Příspěvek od Georgino007 »

No každopádně to jde :wink: Leda při tý příležitosti blatník a nadkolí zevnitř ošetřit :mrgreen:

Uživatelský avatar
opam
Řidič
Řidič
Příspěvky: 148
Registrován: 20.12.2010 20:45
Bydliště: Slovensko

Re: Instalace bočních blinkrů

Příspěvek od opam »

Georgino007 píše:No každopádně to jde :wink: Leda při tý příležitosti blatník a nadkolí zevnitř ošetřit :mrgreen:

Rozhodnem sa namontovat blinkre a uz tak medzi recou ked to uz robim tak vyvarim aj cele auto :lol:

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Instalace bočních blinkrů

Příspěvek od Georgino007 »

Tak když už bereš do ruky nářadí... :wink: :lol:

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“