lakování...

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
zdenal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: cca 10km od Brna :-)

lakování...

Příspěvek od zdenal »

Zdarec lidi,potřeboval bych radu zkušených ohledně lakování....
Mám pár dotazů:
1.jaký je rozdíl mezi plničem a stříkacím tmelem?
2.mám na autě obyč barvu,můžu stříkat i místně, tj. nestříkat celej kus,ale třeba jen půl dveří?půjde to potom rozleštit tak aby to nebylo poznat??
3.za jak dlouho je barva po nastříkání vytvrdlá?
díky :wink:

Uživatelský avatar
Winklbauer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Olomouc

Příspěvek od Winklbauer »

1 myslím že žádnej
2 bude to poznat
3 záleží na teplotě při 60 za 20 minut 8)

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Příspěvek od lister »

1 velkej - stříkací kyt je podobnej stěrkovýmu, akorát se nanáší stříkáním a né špachtlí, vyrovnávají se s ním menší nerovnosti, škrábance od hrubšího šmirglu po broušení tmelu atd.
plnič je jemější, neporézní, po vybroušení neprosto hladkej , mnohem dražší a nedá se s ním dělat silnější vrstva.

2. stříkat "do rozstřiku" se dá obyč barva, metla i perleť, ale záleží na tom kde to chceš dělat, něco jinýho je třeba lem blatníku nebo sloupek, ale velký plochy se fakt nedají dělat, taky je potřeba to umět :wink:

3: doba schnutí záleží na teplotě a použitým tužidle, s rychlým tužidlem při 20° je to za těch 20-30min suchý natolik, že se do toho nenalepí prach, ale šahat na to nesmíš.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
jarys
Profík
Profík
Příspěvky: 1105
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jarys »

co se tyce plnice pokud nebrousis 120smirkem taky prekreje nerovnosti od smirku..pokud striknes cely blatnik strikacim kytem ceka te modelace puvodního tvaru slozitejsi nez pri plnici..jinak co sem mluvil s lakyrama tak nekteri daj 2vrstvy plnice na vykytovany nacisto dil obrousi a strikají
ND G2

zatim ještě žiju

Uživatelský avatar
zdenal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 33
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: cca 10km od Brna :-)

Příspěvek od zdenal »

jj, díky za rady, já to jen zkouším,jenom malý díli jako víčko od nídrže, je dost popraskaný a jsou tam takový rýhy,tak se ptám...
a k tomu roztříku,mám 3D a jak dole končí dveře u řidiče a začíná práh, v tom lomu to mám zpuchřelí,chci to obrousit a stříknout a nechci lakova půl blatníku kvůli něčemu co je velký cca2x4cm....jde mi oto jestli,když to stříknu barvou,jestli to rozleštím...kdo si mi říkal že jo,tak se ptám..... :wink:

Uživatelský avatar
stevocz
Profík
Profík
Příspěvky: 1033
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Košice

Re: lakování...

Příspěvek od stevocz »

kolko vrstiev plnica davate? a kolko farby? rozmyslam o 2 z kazdej

aky hruby smirgel pouzit na prebrusenie plnica aby nezostali potom stopy pri lakovani

Uživatelský avatar
kamencz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3038
Registrován: 12.04.2010 07:33
Kontaktovat uživatele:

Re: lakování...

Příspěvek od kamencz »

Vrstev si muzes dat kolik chces :) pokud mas dost penez :). Jinak u plnice staci jedna vrstva samozrejme zalezi jaky povrch byl predtim nez siu zacal strikat. Ne vsechno schova. A po brebrouseni poznas jestli je to dobry nebo ne.
A barvy musis dat tolik aby si mel stejny odstin a nesteklo to. Pokud je to obyc barva tak tam staci jedna vrstva tak aby to bylo hezky slité.
Smirek na pro obyc barvu tak 600-800. A metla 800-1200 zalezi jaky chces mit vysledek. Kdyz budes mit plnic hezky slity a hladky staci ti na metlu 1000 a tim ot hezky vylestis.
Skoro všechny dily na MKII 605868274
Koupim http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=173396" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=0Vf5y4XIo8o" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
kamencz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3038
Registrován: 12.04.2010 07:33
Kontaktovat uživatele:

Re:

Příspěvek od kamencz »

zdenal píše:jj, díky za rady, já to jen zkouším,jenom malý díli jako víčko od nídrže, je dost popraskaný a jsou tam takový rýhy,tak se ptám...
a k tomu roztříku,mám 3D a jak dole končí dveře u řidiče a začíná práh, v tom lomu to mám zpuchřelí,chci to obrousit a stříknout a nechci lakova půl blatníku kvůli něčemu co je velký cca2x4cm....jde mi oto jestli,když to stříknu barvou,jestli to rozleštím...kdo si mi říkal že jo,tak se ptám..... :wink:
No pokud tam mas popraskane a mas tam ryhy tak to nic neschova. Casem to vyleze. Doporucuju to obrousit pod vodou tak 230 smirkem a pak 400. A pak teprve plnic. A jinak u tech dveri tak to strikni trochu rozsahleji jako treba 10x15 aby jsi mel vic mista na rozlesteni. Hlavne tam neudelej hranu ta se hodne blbe rozlestuje. Jinak rozlesti obyc barvu to je hracka :) to jde krasne horsi je lak.
Skoro všechny dily na MKII 605868274
Koupim http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=173396" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=0Vf5y4XIo8o" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Petřík
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3894
Registrován: 22.04.2008 20:21
Bydliště: LoW Ride City

Re: lakování...

Příspěvek od Petřík »

Kuciii chci se zeptat ...orig cervena Ly3D je orig jen uni barva...tzv barva cervena se uz nezalakovava cirym lakem ...??

Dost sem zvazoval esi koupit cervenou pod lak nebo jen cervena a konec ....a nakonec jdu asi do varianty jako je pem auto lakly ....foukne se cervena a nasledne se obrousi a rozlesti bez ciryho laku ....

budu rad kdyz se nekdo vyjadri k tomu zalakovani u orig laku ....
GTI16v / OEM+ / VWgroup ♥

Uživatelský avatar
kamencz
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3038
Registrován: 12.04.2010 07:33
Kontaktovat uživatele:

Re: lakování...

Příspěvek od kamencz »

Lepsi je kdyz je to jen obyc barva bez laku da se dost dobre rozlestit. Uz sem par barev videl ktere byly prelaknute a vypada to taky hezky ale kdyz to nekdo nikdy nedelal stava ze se loupe ten lak a pak to vypada hrozne.
Skoro všechny dily na MKII 605868274
Koupim http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=42&t=173396" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=0Vf5y4XIo8o" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“