Pomoc s kódem barvy

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Buřt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 21.07.2011 13:46
Bydliště: Mimoň

Pomoc s kódem barvy

Příspěvek od Buřt »

Ahoj,
chtěl jsem se zeptat jestli někdo netuší, či se nesetkal s kódem modré metalízy u vw golf II r.v. 91. Štítek by měl být v kufru, ale tam bohužel není a netušim jak to určit. Na doplle ... tam je takovejch barev, a hlavně jsou tam zláštně popsány.
Nesetkal se s tím někdo, kdo by mi mohl poradit ? Tmavě modrá metalíza...
A taky jsem se chtěl zeptat jaký máte zkušenosti s koupí sprejů na opravení laku. Čekám, že barva ve spreji, bude jiná než na karoserii. Ale co je lepší, nechat si namíchat barvu podle kódu, nebo vzít víčko od nádrže a vybrat podle toho sprej ?

Budu rád za vaše názory ! :thanks:

Uživatelský avatar
Phoenix
Pilot
Pilot
Příspěvky: 774
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s kódem barvy

Příspěvek od Phoenix »

No úplně nejlepší je zajet někam, kde míchaj barvy, vytáhnout chlápka před barák se vzorníkem a on ti najde podle auta přesnej odstín - pak stačí barvu namíchat do spreje a hotovo....
PHOENIX-shoří jen proto,aby vznešený znovu povstal z popela a vzlétl vzhůru k nebesům...
http://WWW.VW-CULT.CZ

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Pomoc s kódem barvy

Příspěvek od shazzer »

Buřt píše:..Na doplle ... tam je takovejch barev, a hlavně jsou tam zláštně popsány.
Nesetkal se s tím někdo, kdo by mi mohl poradit ? Tmavě modrá metalíza..
Mno na http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Inform ... Lacke.html" onclick="window.open(this.href);return false; je to myslim dost prehledne a jasne. Ty nazvy nejsou nijak zvlast popsany, jsou to oficialni jmena odstinu v nemcine. Pokud je ten poptavany odstin z roku 1991 originalni, tak jde nejpis o Mediumblau LA5T (pokud by ovsem slo Golf Country z 1991, tak tam se pouzival Brightblue - i v nemcine :? - LP5U).

Co se tyka toho michani: na vzorniky barev se uz delsi dobu nejede. Bud ci clovek necha namichat podle kodu (ale pozor kazdy kod barvy ma jeste nejake podvarianty) a smiri se s tim, ze starsi ci puvodni naterovy system casem a sluncem starne a bude tedy vice ci mene odlisny od toho cerstve namichaneho, nebo si necha zmerit kolorimetrem aktualni odstin a ten necha namichat. pak je dost pravdepodobne, ze takto osetrena plocha bude k nerozeznani od puvodni (pokud se provede kvalifikovane). A je uplne jedno jestli se bude michat do kelimku a pak strikat pistoli, nebo do plechovky a sprejem, jen ta kvalita nanosu naterove hmoty bude samozrejme jina. A nezapominat, ze metalizy (ale i nektere pastelovky) jsou barvy obecne redidlove a az pres ne se strika vytvrzovany lak.

Uživatelský avatar
Buřt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 21.07.2011 13:46
Bydliště: Mimoň

Re: Pomoc s kódem barvy

Příspěvek od Buřt »

shazzer píše:
Buřt píše:..Na doplle ... tam je takovejch barev, a hlavně jsou tam zláštně popsány.
Nesetkal se s tím někdo, kdo by mi mohl poradit ? Tmavě modrá metalíza..
Mno na http://www.doppel-wobber.de/wbb2/Inform ... Lacke.html" onclick="window.open(this.href);return false; je to myslim dost prehledne a jasne. Ty nazvy nejsou nijak zvlast popsany, jsou to oficialni jmena odstinu v nemcine. Pokud je ten poptavany odstin z roku 1991 originalni, tak jde nejpis o Mediumblau LA5T (pokud by ovsem slo Golf Country z 1991, tak tam se pouzival Brightblue - i v nemcine :? - LP5U).

Co se tyka toho michani: na vzorniky barev se uz delsi dobu nejede. Bud ci clovek necha namichat podle kodu (ale pozor kazdy kod barvy ma jeste nejake podvarianty) a smiri se s tim, ze starsi ci puvodni naterovy system casem a sluncem starne a bude tedy vice ci mene odlisny od toho cerstve namichaneho, nebo si necha zmerit kolorimetrem aktualni odstin a ten necha namichat. pak je dost pravdepodobne, ze takto osetrena plocha bude k nerozeznani od puvodni (pokud se provede kvalifikovane). A je uplne jedno jestli se bude michat do kelimku a pak strikat pistoli, nebo do plechovky a sprejem, jen ta kvalita nanosu naterove hmoty bude samozrejme jina. A nezapominat, ze metalizy (ale i nektere pastelovky) jsou barvy obecne redidlove a az pres ne se strika vytvrzovany lak.

Děkuju ti za ten vzorník, já jsem byl uplně na něčem jiném, a tam to bylo strašně nepřehledné. Podle toho vzorníku co si mi poslal, se obávám, že barva asi nebude origo. Je to tmavě modrá metla a to se mi nezdá v tom vzorníku. Stavim se u nějakého lakírníka a dohodnu se nejspíš s ním, ať mi poradí co s tím.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Pomoc s kódem barvy

Příspěvek od shazzer »

Mno nehazet flintu do zita, ona to nemusi byt jedina modra metalyza. Tady na tom linku http://www.a2resource.com/colors/all.html" onclick="window.open(this.href);return false; jsou sice ne tak usporadane a rozhodne ne tak zodpovedne uvedene jako na doppelu (nektery se navic ani na domacim ci evropskym trhu seriove nedodavaly), ale jsou tam i fotky s priklady (i kdyz nektery jsou hodne zkreslujici). A pokud v kufru opravdu neni ta samolepka s kodem, tak je jeste jedna nadeje: demontovat sedacku ridice, zvednout pod ni koberec a pokud se v tom uz nekdo nevrtal, tak by pod nim mel byt papir s veskerejma moznejma i nemoznejma kodama vybavy pro to dany vozidlo, myslim, ze kod barvy je tam taky.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Pomoc s kódem barvy

Příspěvek od vwCharlie »

na tom doppelu ty barvy jsou dost zkreslené,je to jen orientační...
člověk se nemůže dle toho řídit,že to zrovna není úplně stejná barva. Ale podle roku se dá z nich ten kód alespoň přibližně vybrat.

Pokud je to origo lak a není nikde štítek,tak to dělám tak,že kouknu na dopell a vyberu tu nejbližší možnou barvu,co se v tom roce na daného golfíka dávala,abych měl aspoň jak prodavače nasměrovat. Pak pokud je možné,tak vemu víčko nádrže sebou a pokud se do kódu trefím,tak pak už jen dohledáme pododstín nebo dle stáří a vyblednutí barvy odstín nějak přizpůsobíme. Pokud si to vybírám já,tak se celkem daří trefit,ale nelakuju auta,řeším vždycky 1,2 spreje na nějaký blatník nebo dveře,když někdo nechce vyhazovat už prachy do auta a řeší jenom aby to nebylo zrovna třeba červeno-modré auto nebo černý blatník. :wink:

Uživatelský avatar
Buřt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 21.07.2011 13:46
Bydliště: Mimoň

Re: Pomoc s kódem barvy

Příspěvek od Buřt »

Měl jsem tam pár puchýřu, který jsem chtěl zadělat. Když jsem začal brousit, tak se oběvila bílá barva, takže tmavě modrá metalíza asi origo nebyla, a ani si nejsem jistý, jestli jezdili tmavě modrý metli. Je to možný, ale myslim si, že origo nebyla. Sundal jsem víčko a barvu jsem si nechal namíchat, jsem překvapenej, nečekal jsem, že až tak suprově jsme to trefili. Už to mám skoro hotový, zejtra mě čeká jen lak a přes zimu snad přežijem :))

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Pomoc s kódem barvy

Příspěvek od shazzer »

Zalezi cemu kdo rika tmave modra metaliza, ale origo se delaly lecjaky odstiny. To ze se pri brouseni objevila bila, nemusi apriori znamenat, ze nejde o original, mohl to byt zaklad nebo plnic. O vikendu jsem opravoval originalni nater v pastelove modri a byly tam vrstvy bile i cerne :-)

Uživatelský avatar
Buřt
Řidič
Řidič
Příspěvky: 108
Registrován: 21.07.2011 13:46
Bydliště: Mimoň

Re: Pomoc s kódem barvy

Příspěvek od Buřt »

Už mám dávno nastříkáno a trefil jsem to fakt super, i když jsem se ze začátku bál a trhal si hlavu co mi to ta bába prodala. Při nístřiku byla barva uplně světle modrá, a po chvíli stmavla, přesně na ten odstín co mám na autě. Nakonec jsem auto rozleštil tempem a je to taková modro fialová metalíza, podle mě není originál. Ale nebudu to tvrdit když to nevim.
Co je hlavní že se povedlo a auto začíná vypadat konečně k světu ! :-))

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“