Vibrace kapoty

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Vibrace kapoty

Příspěvek od Jettadiesel »

Ahoj,včera jsem měnil hlavní silentblok na motoru a téměř jsem se zbavil vibrací celého auta a hlavně v interiéru.Ale zjistil jsem,že když je otevřená kapota,tak je to ok,ale jakmile ji zaklapnu,tak to trochu vibruje a přenáší se to do interiéru.Tak se chci zeptat,jakým způsobem by se to dalo odstranit?Napadají mě nějaké gumové lišty na blatníky,ale nevím jaké.

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok »

Promin za OT, ale jestli si tam dal origo přední silentblok tak sis nepomohl moc na dlouho. Na přední příčce sou takový ta šroubovací špunty co na nich sedí kapota, tak je zkus trochu vyšroubovat at to nadzvedne kapotu, třeba přestane vybrovat.

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

ok píše:Promin za OT, ale jestli si tam dal origo přední silentblok tak sis nepomohl moc na dlouho. Na přední příčce sou takový ta šroubovací špunty co na nich sedí kapota, tak je zkus trochu vyšroubovat at to nadzvedne kapotu, třeba přestane vybrovat.
Proč myslíš,že to moc nevydrží?dával jsem fungl nový a je to asi ten hydraulický,ale nevím to jistě.

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok »

Jettadiesel píše:
ok píše:Promin za OT, ale jestli si tam dal origo přední silentblok tak sis nepomohl moc na dlouho. Na přední příčce sou takový ta šroubovací špunty co na nich sedí kapota, tak je zkus trochu vyšroubovat at to nadzvedne kapotu, třeba přestane vybrovat.
Proč myslíš,že to moc nevydrží?dával jsem fungl nový a je to asi ten hydraulický,ale nevím to jistě.
Original je gumovej, hydraulickej je celokovovej a je nižší a te vydrží.

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

ok píše:
Jettadiesel píše: Proč myslíš,že to moc nevydrží?dával jsem fungl nový a je to asi ten hydraulický,ale nevím to jistě.
Original je gumovej, hydraulickej je celokovovej a je nižší a te vydrží.
Dával jsem ten novější a je to výrazně lepší.Když to bylo studené,tak se celé auto klepalo jak osyka :lol: ,a teď už je to ok.Už jenom vyřešit tu kapotu a budu spokojený :idea:
Přílohy
silentblok nový.jpg
silentblok nový.jpg (12.38 KiB) Zobrazeno 1401 x

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok »

Tak to je ten obyčejnej, no snad to nějakou dobu vydrží. U těchhle silendbloků je problém že se jim vždycky utrhne ten vršek.

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

Ještě jsem chtěl,jak jsme se bavily o těch vstřikách,tak dva byly nějaké přidřené,tak jsem koupil nové,čerpadlo mám taky na rysce,tak jak má být,ale stejně mě připadá,že je ten motor docela hlučný.Napadají mě hydrostavy,ale nevím,jestli je tenhle motor má.Tak jsem přemýšlel,že bych pod ten matroš,co se dává zevnitř na kapotu buď nalepil nějaké desky,nebo tam dal něco podobného,jako je uvnitř auta(myslím tím ty pískové bloky).

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok »

Hydrostavy nech bejt, nemá to cenu. Na kapotu nalep ty tlumící bitumenová pásy třeba od Dynamatu nebo někoho takovýho a sežen si takovou tu filcovou deku na kapotu, některý Golfy to maj, já jí mám taky. To ti to dost stiší. :wink:

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

ok píše:Hydrostavy nech bejt, nemá to cenu. Na kapotu nalep ty tlumící bitumenová pásy třeba od Dynamatu nebo někoho takovýho a sežen si takovou tu filcovou deku na kapotu, některý Golfy to maj, já jí mám taky. To ti to dost stiší. :wink:
Tu deku tam mám,myslel jsem dát něco pod ní-ten Dynamat mě taky napadl,ale chtěl jsem nejdříve zkusit ty pásy s pískem(v autě se to dává na podlahu).A ten motor je výrazně hlučnější,když je studený a vytáhnu ten předvstřik,ale s tím nic neudělám :evil:

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok »

Jettadiesel píše:
ok píše:Hydrostavy nech bejt, nemá to cenu. Na kapotu nalep ty tlumící bitumenová pásy třeba od Dynamatu nebo někoho takovýho a sežen si takovou tu filcovou deku na kapotu, některý Golfy to maj, já jí mám taky. To ti to dost stiší. :wink:
Tu deku tam mám,myslel jsem dát něco pod ní-ten Dynamat mě taky napadl,ale chtěl jsem nejdříve zkusit ty pásy s pískem(v autě se to dává na podlahu).A ten motor je výrazně hlučnější,když je studený a vytáhnu ten předvstřik,ale s tím nic neudělám :evil:
No daly by se tam dát taky, ale jak je budeš lepit.

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

ok píše:
Jettadiesel píše: Tu deku tam mám,myslel jsem dát něco pod ní-ten Dynamat mě taky napadl,ale chtěl jsem nejdříve zkusit ty pásy s pískem(v autě se to dává na podlahu).A ten motor je výrazně hlučnější,když je studený a vytáhnu ten předvstřik,ale s tím nic neudělám :evil:
No daly by se tam dát taky, ale jak je budeš lepit.
To mě tak napadlo,ten Dynamat je docela drahý,tak jsem chtěl zkusit levnější variantu.Nalepit se dají nějakým dvousl.lepidlem.

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok »

Dynamat neni jedinej co to dělá, je moc drahej.

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

ok píše:Dynamat neni jedinej co to dělá, je moc drahej.
A nemáš s nějakou firmou dobré zkušenosti?myslím tím poměr cena/kvalita?

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Příspěvek od boobika »

do auta jsme dávali odhlučňovací sadu mikra (http://www.mikra.cz" target="_blank), buď už mají něco nařezané podle typu nebo ti vystačí 1m2 za necelou 500.

nařežeš podle potřeby a nalepíš (jedna stran je lepivá)

Uživatelský avatar
Jettadiesel
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 206
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trutnov,Krkonoše

Příspěvek od Jettadiesel »

boobika píše:do auta jsme dávali odhlučňovací sadu mikra (http://www.mikra.cz" target="_blank), buď už mají něco nařezané podle typu nebo ti vystačí 1m2 za necelou 500.

nařežeš podle potřeby a nalepíš (jedna stran je lepivá)
OK.díky za rady,koukal jsem na to a vychází to na cca600 za 1m.Včera jsem koukal a dával jsem tam tento silentblok.Ale nevím,který je lepší :?
Přílohy
silentblok nový(1.8GTI).jpg
silentblok nový(1.8GTI).jpg (13.64 KiB) Zobrazeno 1307 x

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“