jak opravit lak

Karoserie, lak, spojlery, nárazníky...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
3r3s0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

jak opravit lak

Příspěvek od 3r3s0 »

prosím o radu
jak nejlépe opravit lak,když na některých místech květe prosím o postup a názvy přípravků dík :)

Uživatelský avatar
mcmart
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 217
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kyjov
Kontaktovat uživatele:

Re: jak opravit lak

Příspěvek od mcmart »

3r3s0 píše:prosím o radu
jak nejlépe opravit lak,když na některých místech květe prosím o postup a názvy přípravků dík :)
vyfot to a at vim co je to za mista... at vim co se tam da pouzit za matros
Obrázek
JDU ČERNÝM LIŠTÁM PO KRKU
Obrázek

Uživatelský avatar
3r3s0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: jak opravit lak

Příspěvek od 3r3s0 »

jedná se o ferrarita ale :D
zítra to nafotím

Uživatelský avatar
machal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: jak opravit lak

Příspěvek od machal »

3r3s0 píše:jedná se o ferrarita ale :D
zítra to nafotím
o to se ani nepokoušej :lol: Favorita jsem měl a podlahu jsem vyvařoval snad každý rok :thk:
prodej to nebo se s tím smiř,hníje jako prasca :tit:
:velo:
GOLF II 1.9 td (AAZ) ropoň :minzdr:
GOLF IV VAROŠ 1,9 Tdi silverline
ObrázekObrázek

Pepásek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 28.12.2007 14:15
Bydliště: Soběšín

Re: jak opravit lak

Příspěvek od Pepásek »

To je člověče na celej novej lak.Takhle jsem smolil Golfa a nikam to nevedlo.Teď právě dělám lak na celym autě.
První co uděláš je že to pořádně umeješ.I spodek.Sundáš dveře a odstrojíš je.Zadekluješ dveře kartonama papíru a oblepíš to papírovou páskou(blbě drží).Skla je lepší vyndat protože za gumama je to zpravidla shnilý.Odstojíš z auta všechno co by se mohlo zastříknout barvou.
To co je už děravý tak vyřežeš flexou a z cca 1mm plechu to COčkem zavaříš a zbrousíš sváry aby ti nečuměly přes povrch.Pak natáhneš stěrkovej tmel a rozbrousíš to papírem 200.Nastříkáš stříkací kyt(jen na ten stěrkáč)protože ten stěrkovej nasáva barvu a je to pak humus.Pak zbrousíš celou kastli a dveře glaspapírem 1000.Samozřejmě za mokra.
Potom musíš stříknout plnič.Ten zbrousíš zase tisícovkou.Odmastíš to a stříkneš první vrstvu(já používám akryl).Samozřejmě to bude samej prach a bordel a proto to vemeš zase celý papírem 1000 pod vodou.Stříkneš další vrstvu a zas tam bude prach.To už vemeš papír 2000.To se už rozleští do vysokeho lesku leštičkou a pastou(já používam 3M finisher).
Tak to tak velmi zhruba jak to dělám já doma v garáži.Takovej lak vyjde na cca 15000 kč a 14 dní práce.Ale musim říct že je to lepší lak než z fabriky.Tam to asi nebrousej a je tam takovej ten hnusnej pomeranč nebo jak tomu řikaj.
A přibližné ceny:
Plnič 5kg:1400 kč
Tužidlo do plniče:300 kč
Barva akryl:750 kč/1L
Tužidlo do akrylu:300 kč
Brusné papíry:13 kč/ks a další spotřebka.

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: jak opravit lak

Příspěvek od Adams »

Tak o tom bych asi dot pochyboval ze lak z garaze bude lepsi nez ten z fabriky...ale jak myslis.
Nerikam ze treba to delas saptne,ale myslim ze ten origo lak je lepsi.

Uživatelský avatar
barbar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 48
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: jak opravit lak

Příspěvek od barbar »

Pepásek píše:To je člověče na celej novej lak.Takhle jsem smolil Golfa a nikam to nevedlo.Teď právě dělám lak na celym autě.
První co uděláš je že to pořádně umeješ.I spodek.Sundáš dveře a odstrojíš je.Zadekluješ dveře kartonama papíru a oblepíš to papírovou páskou(blbě drží).Skla je lepší vyndat protože za gumama je to zpravidla shnilý.Odstojíš z auta všechno co by se mohlo zastříknout barvou.
To co je už děravý tak vyřežeš flexou a z cca 1mm plechu to COčkem zavaříš a zbrousíš sváry aby ti nečuměly přes povrch.Pak natáhneš stěrkovej tmel a rozbrousíš to papírem 200.Nastříkáš stříkací kyt(jen na ten stěrkáč)protože ten stěrkovej nasáva barvu a je to pak humus.Pak zbrousíš celou kastli a dveře glaspapírem 1000.Samozřejmě za mokra.
Potom musíš stříknout plnič.Ten zbrousíš zase tisícovkou.Odmastíš to a stříkneš první vrstvu(já používám akryl).Samozřejmě to bude samej prach a bordel a proto to vemeš zase celý papírem 1000 pod vodou.Stříkneš další vrstvu a zas tam bude prach.To už vemeš papír 2000.To se už rozleští do vysokeho lesku leštičkou a pastou(já používam 3M finisher).
Tak to tak velmi zhruba jak to dělám já doma v garáži.Takovej lak vyjde na cca 15000 kč a 14 dní práce.Ale musim říct že je to lepší lak než z fabriky.Tam to asi nebrousej a je tam takovej ten hnusnej pomeranč nebo jak tomu řikaj.
A přibližné ceny:
Plnič 5kg:1400 kč
Tužidlo do plniče:300 kč
Barva akryl:750 kč/1L
Tužidlo do akrylu:300 kč
Brusné papíry:13 kč/ks a další spotřebka.
podobnej zpusub jsme delali s kamosem taky smirk a potom 3M dvakrat nejdriv hrubsi pak jemnejsi. Vysledek je super ale za cas se mi zdalo ze by to chtelo zase rozlestit protoze to nejak jakoby zmatnelo...

Pepásek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 28.12.2007 14:15
Bydliště: Soběšín

Re: jak opravit lak

Příspěvek od Pepásek »

No to zmatní protože jak si ten lak lehá(zraje),tak to zmatní.Chce to jen pak zas rozleštit.
Když sem brousil ten původní lak tak sem vzal papír 1000 a dvakrát sem přejel po dveřích a byl jsem na plniči.Takže h***o a ne pořádnej lak.Pak se nemaj dělat pukvice když tam neni barva.Akorát střecha,ta byla nalitá dost.
Já mám auto bez pomeranče a tomu řikám úspěch.To v žádný fabrice neudělaj.
Já sem pak zkusim hodit foto až to budu mít nastrojený.

Uživatelský avatar
3r3s0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: jak opravit lak

Příspěvek od 3r3s0 »

zdar pánové
díky za rady, ale mi se jedná spíš o malé opravy laku. Vím že ferrarity hnijou jak prase,ale dostal jsem ho za dáčo tak bych si ho chtěl chvíli nechat.Nevím jak to udělat abych prošel tech. kontrolou která je 6 m. snad budu muset kouzlit uvidím co se dá dělat něco na tom poopravím,ale chci to za levno nechci do toho cpát.

PS:že já ch*j prodal své golfíka 2 tam nebyla ani jedna koroze

uvidím co půjde,když tak pojezdím do tech. a pak ho dám do žida :D
Přílohy
DSC00030.JPG
DSC00031.JPG
DSC00032.JPG
zde se to pokusím naaranžovat laminovácí soupravou:d
zde se to pokusím naaranžovat laminovácí soupravou:d

Uživatelský avatar
Winkl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 385
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: jak opravit lak

Příspěvek od Winkl »

3r3s0 píše:zdar pánové
díky za rady, ale mi se jedná spíš o malé opravy laku. Vím že ferrarity hnijou jak prase,ale dostal jsem ho za dáčo tak bych si ho chtěl chvíli nechat.Nevím jak to udělat abych prošel tech. kontrolou která je 6 m. snad budu muset kouzlit uvidím co se dá dělat něco na tom poopravím,ale chci to za levno nechci do toho cpát.

PS:že já ch*j prodal své golfíka 2 tam nebyla ani jedna koroze

uvidím co půjde,když tak pojezdím do tech. a pak ho dám do žida :D

:lol: co na tomhle chceš opravovat...z bezpečnostních důvodů bych to okamžitě sešrotoval :gey: :!: :!: :!: :!:

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: jak opravit lak

Příspěvek od Rouballik »

Ty dveře vem vrtačkou s kartáčem. Vyčisti to do kovovýho lesku. Natři to něčím proti korozi a pak už s tim kitem jak ti psali.. Ale takhle to vydrží tak rok

Uživatelský avatar
Rouballik
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1050
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jilemnice

Re: jak opravit lak

Příspěvek od Rouballik »

ten blatník omlať a vyplň montážní pěnou. pak to přes to kitni a zalakuj a na technický projdeš.

Uživatelský avatar
3r3s0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: jak opravit lak

Příspěvek od 3r3s0 »

počítal jsem že to vydrží rok, chci našetřit nějaké prachy a musím počkat až mi v práci zvednout plat a pak hurá na lepší autíčko..........ale ještě nejsem rozhodnut :(
díky za radu

Pepásek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 28.12.2007 14:15
Bydliště: Soběšín

Re: jak opravit lak

Příspěvek od Pepásek »

Ty fole!!!To je schnilý jak dort.Kluci maj pravdu.Vypěň to polyuretanem a natahni na to kyt a rozbruš to a natri štetkou.Ani na to neber pistoli.Tohle fak nemá cenu.
Ale bacha na podvozek.Hlavně brzdy a uložení náprav.To bych prosvítil dobře,protože se v tom asi nechceš někde vymlátit nebo někoho zmrzačit.

Uživatelský avatar
3r3s0
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 31
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: jak opravit lak

Příspěvek od 3r3s0 »

jasně, brzdy jsou v naprostém pořádku :)

Odpovědět

Zpět na „Exteriér + Styling“