Aky tlak mazania GTI-PB?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Reno
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko,TRNAVA

Aky tlak mazania GTI-PB?

Příspěvek od Reno »

Cafte,

chcel by som zistit,aky tlak mazania ma mat GTI -PB na volnobeh,popripade aky pri menov.otackach...Pri akych otackach sa tlak meria?Kde merat tlak....na ktorom cidle?

Dakujem za rady...

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Aky tlak mazania GTI-PB?

Příspěvek od vwCharlie »

tlak se nejlépe měří co nejdál od olejového čerpadla,abys měl jistotu,že opravdu maže celý motor,takže nejčastěji se měří na hlavě z boku na olejovém čidle,tedy místo něj. Měří se při teplém motoru a při 2000ot. bys měl mít 2 bary,s roztoucím počtem otáček by měl narůstat až ke 4-5 barům. Na volnoběh bys měl mít o něco vyšší hodnotu než ja vyražená na čidle,jak ho vyšroubuješ,tak na dosedací ploše,tu hodnotu teď nevím přesně z hlavy,ale je přes 1bar.

Uživatelský avatar
Reno
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko,TRNAVA

Re: Aky tlak mazania GTI-PB?

Příspěvek od Reno »

vwCharlie:...tak som si cosi nastudoval a je to takto:
tlak oleja sa meria na prirube olejoveho filtra - cidlo056919081E,rozsah 1,8+-0,2 bar , pri 80C a 2000ot. musi byt tlak oleja min. 2bar
to cidlo na hlave je 056919081C,rozsah 0,15-0,45 bar
:wink: :wink: :wink:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Aky tlak mazania GTI-PB?

Příspěvek od vwCharlie »

no já to měřím na hlavě,ten tlak je víceméně v celé soustavě stejný,ale myslím si,že lepší je to proto právě tam,protože vím,že to tlačí tolik i nahoře a je dobře mazaná i vačka,že zdvihátka nemají důvod cvakat atd. Jenže ne u všech motorů se dá měřit právě tam,16V má olejové čidla jenom na té přírubě filtru a GIII (1.8 8V) má tu díru na hlavě zaslepenou zátkou. Ale to je můj názor s tím kde to měřit,já psal pro PB,ale když to budeš měřit na tom filtru,tak taky neuděláš špatně,mazat to musí všude ale.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“