povinný ručení

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
tomik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 16.05.2009 09:45

povinný ručení

Příspěvek od tomik »

Kamarád způsobil dopravní nehodu při který naboural do protijedoucího auta, přijela tam policie a ta zjistila že nemá platnou stk za to dostal 2000Kč pokutu, ale povinný ručení má zaplacený tak se chci zepat jestli mu povinný zaplatí tu škodu na protijedoucím autě, nebo kvůli tomu že měl 2 měsíce propadlou stk bude muset platit on :?:

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: povinný ručení

Příspěvek od Adams »

tomik píše:Kamarád způsobil dopravní nehodu při který naboural do protijedoucího auta, přijela tam policie a ta zjistila že nemá platnou stk za to dostal 2000Kč pokutu, ale povinný ručení má zaplacený tak se chci zepat jestli mu povinný zaplatí tu škodu na protijedoucím autě, nebo kvůli tomu že měl 2 měsíce propadlou stk bude muset platit on :?:
Podle me je to pro pojistovnu dobry duvod neplatit, pac bez STK nesmi na silnici.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: povinný ručení

Příspěvek od pino.t »

Já myslím, že i tak to za tebe pojiťovna zatáhne. Ale chtělo by to mrknout do vyjímek co má tvoje pojišťovna, nebo se zeptat přímo pojišťováka co ti to sepisoval.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: povinný ručení

Příspěvek od Adams »

Porad dokola se tady mele ze kdyz ma v aute jiny motor ci nepovoleny rozmer kol a pneu, tak je to problem. Ze je to pak duvod neplatit, pac vozidlo je technicky nezpusobile a to same je kdyz nema TK.

Uživatelský avatar
Volkswagen4327
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 28.12.2009 10:35
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: povinný ručení

Příspěvek od Volkswagen4327 »

taky si myslím že bez STK nemáš šanci něco od pojišťovny vyžadovat...ale jistej si nejsem

Uživatelský avatar
GTI16V
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4637
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Česká Lípa

Re: povinný ručení

Příspěvek od GTI16V »

...škodu samozřejmě pojišťovna tý druhý straně ( poškozenýmu ) zaplatí, ale je dost pravděpodobný, spíš jistý, že poměrnou část pak bude vymáhat po tobě. Znám stejný případ a následný poloviční plnění vzniklý škody, druhou plnil pachatel DN :arrow:
NO SHINE JUST PERFORMANCE
1989 G2 GTI 16V (swap vr6)
1991 G2 1.6TD GL
1996 G3 1.9 TDI

insta: @mkv2r6base
facebook: mkdva vršestá

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: povinný ručení

Příspěvek od Adams »

GTI16V píše:...škodu samozřejmě pojišťovna tý druhý straně ( poškozenýmu ) zaplatí, ale je dost pravděpodobný, spíš jistý, že poměrnou část pak bude vymáhat po tobě. Znám stejný případ a následný poloviční plnění vzniklý škody, druhou plnil pachatel DN :arrow:
Tak nejak jsem to myslel, ze mu to zaplati a pak to budou vymahat po nem, jelikoz nemel vse v poradku.

tomik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 16.05.2009 09:45

Re: povinný ručení

Příspěvek od tomik »

škodu bych odhad tak na 50tis. (viděl sem fotky) takže to bude mít drahý

Adams
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1705
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: povinný ručení

Příspěvek od Adams »

tomik píše:škodu bych odhad tak na 50tis. (viděl sem fotky) takže to bude mít drahý
A nebo taky levny, mohl zborit nekomu karu za 2 mega, skoda treba 500t a to by byl na tom hur.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: povinný ručení

Příspěvek od 11mAjA11 »

asi tak... :roll:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: povinný ručení

Příspěvek od boobika »

odhad je jedna věc, skutečnost je druhá.
když jsou správné předpoklady, dá se finální částka docela natáhnout. bohužel pro tvého kamaráda. takže teď záleží na tom, koho narval a jak se ten člověk bude snažit :wink:


jinak i při vyřizování nehody bez policie, pojišťovna následně chtěla mimo jiné i kopii tp, kde bude vidět datum stk. takže jak už bylo výše psáno.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“