Přepis auta - jak neplatit eko daň

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

zillwar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 25.11.2011 13:06
Bydliště: Hostivice

Re: Přepis auta - jak neplatit eko daň

Příspěvek od zillwar »

sorry asi to sem nepatri ale potrebuju radu mam vento 1.9 papirove D a nevim kolik budu platit jestli 3000 Kč nebo 5000 Kč je to rok 1995 katik mam

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Přepis auta - jak neplatit eko daň

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Ahoj klubáci, mám možnost koupit G2 z rv85 za dobrý peníz a někde jsem četl, že když je vozidlo starší 30let eko se neplatí, ale musí se zaplatit nějaký poplatek jestli 3500,- jako sběratel starých (veteránských) vozidel.Slyšel o tomhle někdo jak to je? Hledám na netu a zatím nemůžu nic najít.
Seat Exeo ST 2.0TDI

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Přepis auta - jak neplatit eko daň

Příspěvek od vintera »

najdi nějaký veterán klub, poptej se. Co vím je, že se takto testuje historické vozidlo (HV), které musí mít platnou STK a být bez tuningu. Začal bych hledáním klubu v okolí.

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Přepis auta - jak neplatit eko daň

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Už jsem se na to poptal na STK kde to dělají. Auto musí být starší 30 let, nemusí být ani v top stavu a stk mít taky nemusí. Cena je 3100,- a přepis je potom za 800,-. Co je nevýhoda, tak když auto budete chtít následně prodat. Nový majitel musí uhradit EKO DAŇ nebo absolvovat tuhle atestaci za 3100,- znova.

Značky zůstavají klasicky i VTP a s autem můžete normálně denně jezdit.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
skacel99
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9993
Registrován: 30.10.2008 15:25
Bydliště: Jevíčko

Re: Přepis auta - jak neplatit eko daň

Příspěvek od skacel99 »

A nevadí trošku to,že když se to postaví na veteránský SPZ,oficiálně se s autem nemůže běžně jezdit? Díky tomu se taky platí menší povinný ručení

L.i.b.o.r
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 392
Registrován: 11.11.2008 17:13
Bydliště: Brno

Re: Přepis auta - jak neplatit eko daň

Příspěvek od L.i.b.o.r »

Abys měl veteránsky značky musel bys připlatit tuším další 2000,- navíc, ale to auto už musí být top a originál. Navíc ti seberou VTP a dostaneš jen nějakou A4 s udajama a potom máš 1/12 PR.

Na tuhle informaci jsem se na stk neptal, protože chci jezdit s autem kdy chci já a ne jen na srazy. Tak to s veteránama nevím moc přesně jak to je.
Seat Exeo ST 2.0TDI

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Přepis auta - jak neplatit eko daň

Příspěvek od 11mAjA11 »

Veškeré informace jsou dostupné na webu MDČR, tak není potřeba se domýšlet a doptávat.
Základní pravidla testací jsou jasně specifikována a daný klub je má určitě taky dostupné..

Onu testaci na historickou původnost jsem absolvoval, stálo to 3t EKO daň se neplatí jen administrace 800,-.
Na základě potvrzení o testaci bylo pojišťovnou uznáno snížené povko.

Autu zůstala dokonce i původní RZ z dob kdy bylo poprvé přihlášené, STK je klasicky na 2 roky.

Při dalším prodeji skutečně nový majitel musí tímto kolečkem projít znova ale ušetří se cca.6-7t (podle toho jak moc spěcháte, kde to testujou a jestli jste ochotni pustit nějaké všimné..)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“