škoda na autě .. cena auta u pojištovny

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

škoda na autě .. cena auta u pojištovny

Příspěvek od machinecz »

Zdarec tak nemilá událost dostal jsem babu zezadu od oktávie a tak nějak nebržděnou(nekoukal na silnici) takže rána jak hrom.. kolo zadní nacucky roh a ohlá náprava zadní , světlo, kufrový dveře.. to mě poslalo o 5m dál a mezitím jsem se potkal s obrubníkem takže zadní i pření kolo na druhý straně. Jak to uhrát s pojištovnou abych aspon dostal peníze na opravu a neřekli mě že muj golf 2 TD 1992 je cena = amortizace a že dostanu ho no. Zavinění bylo 100% jeho , přiznal ho na místě. Jinak v kufru jsem měl na volno zesík co se prolítnul a je napul k.o. hraje ale svítí i bez zaplího remote a dělá haluze (duchy, třeba zničehonic chytne rádio i když je vyplý a odpojený jen že je v elektrice tak třeba začne šeptat polák do repráku :D .. co mám dělat? Jakej je postup.. je to generali a myslím si že tak zejtra přijede likvidátor.

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: škoda na autě .. cena auta u pojištovny

Příspěvek od fery.bee »

Tak likvidátorovi řekni, že to chceš vyřešit rozpočtem. Možná ti to zlikviduje i jako totálku. Ale nevím co je lepší.

Uživatelský avatar
machinecz
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 499
Registrován: 23.01.2009 12:28
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: škoda na autě .. cena auta u pojištovny

Příspěvek od machinecz »

fery.bee píše:Tak likvidátorovi řekni, že to chceš vyřešit rozpočtem. Možná ti to zlikviduje i jako totálku. Ale nevím co je lepší.
No obávám se že rozpočet když přesáhne tzn cenu vozu tak jde o totálku takže nevím.. Jsem dost z toho v "pryč". Je to škoda auto odepsat a když jsem za to nemohl tak mě štve to platit ze svýho .. Navíc moc v tom neumím chodit tak bych potřeboval info co si mužou dovolit a co ne,aby se na mě nepokoušel vyřádit a netvrdil mi že třeba auto má hodnotu 5000 a já měl možnost jen podepsat. Jak se třeba udává cena auta atd . Auto si opravím sám, díly už i sháním po klubu.. Spíš aby mi to zaplatilo kola a pneu co jsou nacucky a lak na ty zasažený díly.

Uživatelský avatar
Danek 16V
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1020
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: škoda na autě .. cena auta u pojištovny

Příspěvek od Danek 16V »

me se stalo to same cca pred dvema lety.....škoda na autě cca 30tis a frajer mi rekl ze rozpočtem mi da 11 nebo 13 když doložím učtem, víc by byla totálka, takže jsem vzal 11 a šoupal nohama :| na netu existuje nejaka www. kde jsou napsane ruzne vychytavky jak se branit proti pojistovnam, nevzpomenu si zjistim :wink:

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: škoda na autě .. cena auta u pojištovny

Příspěvek od fery.bee »

Zatím jsem měl sice jen dva ťukance, ale pokaždé jsem to řešil rozpočtem a vydělal na tom.
Měl jsem Opel Vectra A2000 r.v.1990 a před třema rokama mi borec nacouval do spolujezdcových dveří. Takže prohnutý plech na dveřích včetně otěrové lišty a urvalo se zrcátko tím nárazem. Z pojišťovny přišlo, že hodnota vozu je 20 tis. a zpusobená škoda je 12 tis. Oprava mně stála 2 tis. a 10 tis. jsem měl do kapsy. Takže asi tak.

Uživatelský avatar
Danek 16V
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1020
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ostrava

Re: škoda na autě .. cena auta u pojištovny

Příspěvek od Danek 16V »

tady ale neřeší ťukanec za 2tis asi si myslím :wink:

Uživatelský avatar
fery.bee
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 401
Registrován: 07.09.2008 13:42
Bydliště: Zlínsko

Re: škoda na autě .. cena auta u pojištovny

Příspěvek od fery.bee »

Danek 16V píše:tady ale neřeší ťukanec za 2tis asi si myslím :wink:
Jo jasný, já jen přikládám mou zkušenost s rozpočtem.

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: škoda na autě .. cena auta u pojištovny

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

Já tenkrát koupil Uno Turbo....za 3ku....pojízdný, palici jak svině....a dělníkům co natírali barák, když šli na kafe, tak jim spadnul dlouhatánskej žebřík na to Uno který stálo kousek od nich- no střacha kantáre spláclá jak pí*a.....a po měsíci mi přislo z pojišťovny 15tisíc tak jsem si něco přidal a koupil jsem si G2 :mrgreen: ono je to různý, múžeš dostat různý prachy t ose těžko hodnotí

Uživatelský avatar
telleke
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Horní Slavkov, Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Re: škoda na autě .. cena auta u pojištovny

Příspěvek od telleke »

Mám takovou zkušenost, že pokud je škoda opravdu velká, pojištovna vyplatí sumu peněz která nestačí, naopak u ťukanců co se opraví za pár korun vyplácí pomalu desetitisíce. Doporučuji být u toho, když bude auto obhlížel likvidátor a ukázat mu naprosto všechno co je zničené. Většina z nich si to jenom vyfotí, napíšou co vidí na první pohled a tím to končí. Př. nabouraný blatník - zaplatíme, prsklý plastový podběh nevidíme....

Nedávno jsem měl menší nehodu, kdy mi paní v fábii nedala přednost (viz příloha). Oprava za rovných 1100,-Kč, od pojišťovny vyplaceno přes 12000,- a určeno jako totálka.
Naopak kamarádovi zrušili krásnýho baworáka, mazlík na víkendy, podobný případ...kolona aut a nebrzdící důchodce. Zadek a předek zrušenej tak, že by oprava vyšla na 40000,- a pojišťovna vyplatila 25000,-
Přílohy
20112009866.jpg
Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci!

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: škoda na autě .. cena auta u pojištovny

Příspěvek od areka »

Pokud pojišťovna nevyplatí více, nežli chcete je možné vinika zažalovat v občanskoprávním sporu na dodatečné plnění škody. V praxi to znamená nechat si auto opravit u autorizovaného opravce, a peníze co za opravu chybí po vyplacení od pojišťovny vymahat po vinikovi soudně. :wink:

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: škoda na autě .. cena auta u pojištovny

Příspěvek od GeneHawkins »

areka píše:Pokud pojišťovna nevyplatí více, nežli chcete je možné vinika zažalovat v občanskoprávním sporu na dodatečné plnění škody. V praxi to znamená nechat si auto opravit u autorizovaného opravce, a peníze co za opravu chybí po vyplacení od pojišťovny vymahat po vinikovi soudně. :wink:
Nesmysl. Škoda (a tedy pojistné plnění) nikdy nemůže přesáhnout časovou cenu vozidla. Na rozdíl od opravy v autorizovaném servisu.

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: škoda na autě .. cena auta u pojištovny

Příspěvek od areka »

Myslel jsem to tak, že když pojišťovna nechce vyplatit celé pojistné plnění, kdy škoda na autě je 25000,- a pojišťovna vyplatí pouze 15000,-, je možné těch 10000,- vymahat soudní cestou po viníkovi, alespoň mi to takto říkal právník.

Uživatelský avatar
GeneHawkins
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1429
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: škoda na autě .. cena auta u pojištovny

Příspěvek od GeneHawkins »

Pokud škoda nepřesáhne časovou hodnotu vozidla, tak jo. Je k tomu dokonce rozhodnutí Ústavního soudu. Pojišťovny argumentují tím, že došlo ke zhodnocení vozidla (nový blatník místo starého), ale je to nesmysl. Hodnota opraveného vozu vyšší není a tak by tu škodu celou pojišťovna nahradit měla.
Avšak pojišťovnám je jasné, že kdyby to začali paušálně hradit všem, tak se nedoplatí. Proto radši půjdou do soudního sporu, i když je pravděpodobné, že ho prohrají. Ale spoustu dalších to prostě odradí...

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: škoda na autě .. cena auta u pojištovny

Příspěvek od areka »

GeneHawkins píše:Pokud škoda nepřesáhne časovou hodnotu vozidla, tak jo. Je k tomu dokonce rozhodnutí Ústavního soudu. Pojišťovny argumentují tím, že došlo ke zhodnocení vozidla (nový blatník místo starého), ale je to nesmysl. Hodnota opraveného vozu vyšší není a tak by tu škodu celou pojišťovna nahradit měla.
Avšak pojišťovnám je jasné, že kdyby to začali paušálně hradit všem, tak se nedoplatí. Proto radši půjdou do soudního sporu, i když je pravděpodobné, že ho prohrají. Ale spoustu dalších to prostě odradí...
Tak jsem to myslel kolego.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“