Prani potahu

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
pernicf5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 07.02.2010 13:23
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Prani potahu

Příspěvek od pernicf5 »

Nevim presne, kam to zaradit, ale opravuji si sedacky a sundal jsem z nich kvuli tomu potahy a kdyz uz jsou dole, tak bych je rad vypral, protoze jsou spinave a hlavne zasle oproti zadnim treba. Maminka se ovsem boji to vyprat kvuli tem kusum kozenky. V cistirne mi na to pry nedaji zaruku. Tak ktera hospodynka prala, necht mi prosim poradi :mrgreen:
BTW: Jak nejlepe a nejsetrneji oddelat ty plastovy drzaky operek??? Blbe se tam dostava :(
Než něco zas poseru, tak se aspoň zeptám;-)

Uživatelský avatar
houmr78
Závodník
Závodník
Příspěvky: 678
Registrován: 14.01.2008 18:59
Bydliště: Bílina

Re: Prani potahu

Příspěvek od houmr78 »

tak já sice hospodyňka nejsem,ale pral jsem troje potahy,proběhli pračkou na 40 a výsledek super:o),jinak ty držáky jsem nesundaval,opatrně jsem potahy přes ně přetáhl.

Uživatelský avatar
pernicf5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 07.02.2010 13:23
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Prani potahu

Příspěvek od pernicf5 »

A ta kozenka?
Než něco zas poseru, tak se aspoň zeptám;-)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Prani potahu

Příspěvek od 11mAjA11 »

pernicf5 píše:Nevim presne, kam to zaradit, ale opravuji si sedacky a sundal jsem z nich kvuli tomu potahy a kdyz uz jsou dole, tak bych je rad vypral, protoze jsou spinave a hlavne zasle oproti zadnim treba. Maminka se ovsem boji to vyprat kvuli tem kusum kozenky. V cistirne mi na to pry nedaji zaruku. Tak ktera hospodynka prala, necht mi prosim poradi :mrgreen:
BTW: Jak nejlepe a nejsetrneji oddelat ty plastovy drzaky operek??? Blbe se tam dostava :(
Měl si mi je prodat hned i s těma tapecama a měl bys po starostech... :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
Nicméně já budu řešit drbání sedaček až bude venku teplo..Vyndám je ven z auta nastříkám Cabin Cleanem od RIVAXu fouknu vapko pak naaplikuji VANISH a ve finále vysaju NEPTUNEM od ETY a výsledek bude určitě luxusní ( už sem to tak dělal jednou a stálo to za to ,sice půl dne v dupě a pak to tak do týdne vyschne, ale rozebírat už je nebudu, navíc ta koženka je za ty léta celkem vytvrdlá a místy porušená a nechci riskovat že se mi to v pračce rozpadne..)

A na plastové držáky hlavových opěrek sem vymyslel specielní fígel..
Vzal sem prodloužený ořech 10mm z malé sady na dlouhé prodloužení ,mírným krutem sem zevnitř sedadla nasadil na konečky těch plastových pičousků a následným přiměřeným ůderem kladiva se mi podařilo vycvaknout všechny čtyři pacičky najednou a držák byl venku..aplikováno již několikrát a vždy bez chyby funguje ,stačí trochu zručnosti a citu.. :wink: :wink: :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
WilliSchewe
Řidič
Řidič
Příspěvky: 139
Registrován: 27.09.2007 20:21

Re: Prani potahu

Příspěvek od WilliSchewe »

Já sem prohnal pračkou potahy z Alfy, kombinace látka/koženka, hodil sem to na 70 a v pohodě. Krásně to prohlídlo, jsou jak nové. A to mají ty sedačky 15 let. Toť moje zkušenost
Naposledy upravil(a) WilliSchewe dne 03.03.2011 13:00, celkem upraveno 1 x.
POPTÁVKA Na GII 3dvéřák-černý kožený interiér
Autodoprava VW T4 2.5 TDI "Long"

Uživatelský avatar
Krieg
Řidič
Řidič
Příspěvky: 137
Registrován: 09.07.2008 12:54
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Prani potahu

Příspěvek od Krieg »

Tak když už je to tu téma - může mi někdo tak nějak nastínit jak sundat potah ze sedaček ? Mam pěkný edition interier, ale potřeboval by vyčistit. Bojim se, abych to nějak nedojebal. Dík moc :)
EX VW GOLF MKII 1.9 mTDI - Johnny's and BADBOYSFAMILY's edition
BMW e32 730i V8 ODCIZENO
BMW e39 528i SilberMetallic

jammie
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 14.05.2010 12:02

Re: Prani potahu

Příspěvek od jammie »

Krieg píše:Tak když už je to tu téma - může mi někdo tak nějak nastínit jak sundat potah ze sedaček ? Mam pěkný edition interier, ale potřeboval by vyčistit. Bojim se, abych to nějak nedojebal. Dík moc :)
tiez by ma zaujimalo ako potah dat dole a hlavne ho potom dat poriadne naspat

Uživatelský avatar
Georgino007
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2086
Registrován: 18.06.2008 09:29
Bydliště: Plzeň

Re: Prani potahu

Příspěvek od Georgino007 »

11mAjA11 píše:
pernicf5 píše:Nevim presne, kam to zaradit, ale opravuji si sedacky a sundal jsem z nich kvuli tomu potahy a kdyz uz jsou dole, tak bych je rad vypral, protoze jsou spinave a hlavne zasle oproti zadnim treba. Maminka se ovsem boji to vyprat kvuli tem kusum kozenky. V cistirne mi na to pry nedaji zaruku. Tak ktera hospodynka prala, necht mi prosim poradi :mrgreen:
BTW: Jak nejlepe a nejsetrneji oddelat ty plastovy drzaky operek??? Blbe se tam dostava :(
Měl si mi je prodat hned i s těma tapecama a měl bys po starostech... :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
Nicméně já budu řešit drbání sedaček až bude venku teplo..Vyndám je ven z auta nastříkám Cabin Cleanem od RIVAXu fouknu vapko pak naaplikuji VANISH a ve finále vysaju NEPTUNEM od ETY a výsledek bude určitě luxusní ( už sem to tak dělal jednou a stálo to za to ,sice půl dne v dupě a pak to tak do týdne vyschne, ale rozebírat už je nebudu, navíc ta koženka je za ty léta celkem vytvrdlá a místy porušená a nechci riskovat že se mi to v pračce rozpadne..)

A na plastové držáky hlavových opěrek sem vymyslel specielní fígel..
Vzal sem prodloužený ořech 10mm z malé sady na dlouhé prodloužení ,mírným krutem sem zevnitř sedadla nasadil na konečky těch plastových pičousků a následným přiměřeným ůderem kladiva se mi podařilo vycvaknout všechny čtyři pacičky najednou a držák byl venku..aplikováno již několikrát a vždy bez chyby funguje ,stačí trochu zručnosti a citu.. :wink: :wink: :wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jj, podobnej fígl mám taky, akorát používám origo klíč na kola, pasuje tam taky akorát... Jenom nasadit, zahejbat, a je to venku :mrgreen:

Uživatelský avatar
pernicf5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 07.02.2010 13:23
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Prani potahu

Příspěvek od pernicf5 »

Ten figl mi teda "majo" vysel :) A jestli chcete videt, jak se ma sundat potah, tak muzu nafotit jak je to sundany a to uz pochopite. Neni to nic strasnyho, akorat jsem v tom zapalu ja blbec vyndal i ty nejdelsi draty, jak drzi zespoda potah predni sedacky. Nechci videt, jak to budu davat zpet, ale uz me nepadlo reseni :oops: Ale zase by se to pak mohlo nadelat paseku v pracce (nebo s prackou :mrgreen: ).
Než něco zas poseru, tak se aspoň zeptám;-)

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Prani potahu

Příspěvek od 11mAjA11 »

tak to je důležité že se povedlo a nic nedobilo... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

jammie
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 221
Registrován: 14.05.2010 12:02

Re: Prani potahu

Příspěvek od jammie »

urob fotodokumentaciu :)

Uživatelský avatar
pernicf5
Řidič
Řidič
Příspěvky: 198
Registrován: 07.02.2010 13:23
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Prani potahu

Příspěvek od pernicf5 »

Zitra jdu natahovat potahy zpet, tak jestli to chce nekdo pro predstavu nafotit, tak napiste...
Než něco zas poseru, tak se aspoň zeptám;-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“