smazat

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

walentyno
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 05.04.2008 14:49
Bydliště: Hradec Králové

smazat

Příspěvek od walentyno »

smazat
Naposledy upravil(a) walentyno dne 26.03.2011 21:00, celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zrušit komplet papíry na golfa

Příspěvek od pino.t »

Tak to odvez do šrotu a dostaneš papír o ekologické likvidaci
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
zblizenec
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 42
Registrován: 01.06.2009 19:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zrušit komplet papíry na golfa

Příspěvek od zblizenec »

čestné prohlášení, že jsi to rozebral na náhradní díly ti pomůže místo eko likvidace k tomu abys mohl zrušit papíry. A pokud ti příjde složenka z kanceláře pojistitelů tak čestné prohlášení, že auto nejezdilo na cestě... ale nevím to jistě, to by sis musel někde ověřit

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zrušit komplet papíry na golfa

Příspěvek od pino.t »

Projdi si zákon 168/1999 v platném znění a tam je napsáno, že povinné ručení musíš platit pokud vozidlo provozuješ. a podle tohoto zákona jim případně odepíšeš, že si ho neprovozoval a nazdar. Stručně a jasně.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
m-NIC-h
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: in Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zrušit komplet papíry na golfa

Příspěvek od m-NIC-h »

Počkej takže když by mi přišlo od státu že nemám zaplacenou pojistku a kdesi co si... a já jim napsal že jsem s autem nejezdil a že je zaparkovaný na mím pozemku tak mi můžou tak akorát trhnout nohou? To mě docela zajímá!

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: Jak zrušit komplet papíry na golfa

Příspěvek od shazzer »

Cti co psal: od statu ti neprijde nic, maximalne tak povolavaci rozkaz :-). Tohle je vec CKP. A skutecne je asi nejlepsi si precist onen zakon (ja ho necetl) a vychazet z neho, nez tu vymyslet a spekulovat.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Jak zrušit komplet papíry na golfa

Příspěvek od vwCharlie »

m-NIC-h píše:Počkej takže když by mi přišlo od státu že nemám zaplacenou pojistku a kdesi co si... a já jim napsal že jsem s autem nejezdil a že je zaparkovaný na mím pozemku tak mi můžou tak akorát trhnout nohou? To mě docela zajímá!
to je jedno kde to je zaparkované,na každé vozidlo co je v evidenci,mimo depozita,se musí platit povinné ručení. je jedno jestli stojí,je rozebrané nebo na dně rybníka.

Kdo neplatí,tak se může stát,že se zpětně ozve pojišťovna i se sankcí.
Nevím jak by to bylo,kdyby byla pojistka zrušena a auto tak nebylo v evidenci u žádné pojišťovny...

jinak už jsem to přesunul,ale nevím proč to bylo zrovna zařazeno v benzínových motorech,používejte trochu mozek než někde prsknete nové téma.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zrušit komplet papíry na golfa

Příspěvek od pino.t »

168/1999 Sb. zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla
§ 1
(2) Nestanoví-li tento zákon jinak, může na dálnici, silnici, místní komunikaci a účelové komunikaci, s výjimkou účelové komunikace, která není veřejně přístupná (dále jen "pozemní komunikace"), provozovat vozidlo pouze ten, jehož odpovědnost za škodu způsobenou provozem tohoto vozidla je pojištěna podle tohoto zákona. Povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci.

Z čehoš se dá odvodit, že pokud vozidlo není na těchto komunikácích, nemusí být pojištěno.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Uživatelský avatar
m-NIC-h
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: in Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zrušit komplet papíry na golfa

Příspěvek od m-NIC-h »

pino.t píše:168/1999 Sb. zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla
§ 1
(2) Nestanoví-li tento zákon jinak, může na dálnici, silnici, místní komunikaci a účelové komunikaci, s výjimkou účelové komunikace, která není veřejně přístupná (dále jen "pozemní komunikace"), provozovat vozidlo pouze ten, jehož odpovědnost za škodu způsobenou provozem tohoto vozidla je pojištěna podle tohoto zákona. Povinnost pojištění odpovědnosti musí být splněna i v případě ponechání vozidla na pozemní komunikaci.

Z čehoš se dá odvodit, že pokud vozidlo není na těchto komunikácích, nemusí být pojištěno.
Tak jsem to pochopil dobře...

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Jak zrušit komplet papíry na golfa

Příspěvek od vwCharlie »

a máš tu smlouvu s pojišťovnou zrušenou nebo stále běží jen jsi ji přestal platit,že jsi to postavil třeba na trávu?

Uživatelský avatar
m-NIC-h
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: in Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zrušit komplet papíry na golfa

Příspěvek od m-NIC-h »

vwCharlie píše:a máš tu smlouvu s pojišťovnou zrušenou nebo stále běží jen jsi ji přestal platit,že jsi to postavil třeba na trávu?
Pojistku mám měsíc nezaplacenou, teď mám fin. nepohodu jinak ji hodlám zaplatit páč chci v létě jezdit a auto mi stojí na mím uzamčeným pozemku. Tak aby mi nepřišla výhružka od tý ckp a já se mohl bez problému vymluvit na tuto obkliku :D

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Jak zrušit komplet papíry na golfa

Příspěvek od vwCharlie »

no to nevím,jestli se ti to podaří,bylo to aji v televizi,že po tom půjdou. To by se tak na to mohl vymluvit každý. Když už jednou máš uzavřenou smlouvu,tak to platit musíš. Možná něco jiného by bylo dle mě,kdybys auto koupil,nepřihlásil,strčil do garáže,původní majitel pojistku na základě kupní smlouvy zrušil a tys to auto nechal jenom tak ležet.
Ale nevím,jestli čkp sleduje všechny vozidla,jestli jsou pojištěna.

Ale za 1měsíc ti hlavu nikdo neurve,já myslím že si budou spíš vyhlížet ty,co to neplatí třeba 3roky atd.

Uživatelský avatar
m-NIC-h
Profík
Profík
Příspěvky: 916
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: in Budweis
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zrušit komplet papíry na golfa

Příspěvek od m-NIC-h »

No 3 roky to už by bylo moc to zas ne... zato že chtěj za každej den 50kč... Já myslel právě z důvodu že když nejezdim tak bych se vymluvil, něco jinýho by bylo když bych způsobil bouračku tak to je jasný na to už se asi nevymluvim :D

walentyno
Řidič
Řidič
Příspěvky: 146
Registrován: 05.04.2008 14:49
Bydliště: Hradec Králové

Re: Jak zrušit komplet papíry na golfa

Příspěvek od walentyno »

No nic koukám že se tady zase rozjela debata a nic sem pomalu nezjistil pojistku mám zrušenou 02/09 a autu propadla stk 05/08 tak je snad prokazatelné že stím nikdo nejezdil,a navíc mám sundané uřadem při přepisu známky stk a emise,co jediné se stím autem dělo tak byl přepis dokladů 30.12.2008,a povinný skončilo 02/09.a pokud je to tak jak je psáno výše tak pokud nestojí na pozemní.komunikaci v mém případě na zahradě tak by neměl být problém ale spoléhat nato nebudu.Charlie promin za sekci,a pro chytráky kdo by dával sešrotovat gI 1.6 gti by byl blázen to bych tady asi neřešil tohle dík.

Uživatelský avatar
pino.t
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5204
Registrován: 27.02.2008 17:45
Bydliště: Mám, PV
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zrušit komplet papíry na golfa

Příspěvek od pino.t »

To si na začátku nepsal co je to za golfa.
Jiná cesta je dát značky do depozitu.
Nebo platit pojistku.
A nebo, když je to teda G1, což je zajímavy, tak to hoď do slušnyho stavu a předělej na veterána, pak z toho budeš platit jen nějaký malý roční poplatek, ovšem má to i jiné podmínky.
Sněhová paštička
Stropnici na Passata mám od Passtu a luxus, díky.
Držáky předního nárazníku Passat B4 jsem si vyrobil, tak si je za 500 strčte do ...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“