Doklad o ekolikvidaci vozidla

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukawe555
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 23.01.2011 19:01
Bydliště: Skalica

Doklad o ekolikvidaci vozidla

Příspěvek od Lukawe555 »

Zdar borci potřeboval by sem zistit jestli někdo nedokážete zajistit doklad o ekolikvidaci vozidla jestli se to dá někde sehnat pač auto si potřebuju nechat ale papíry odhlásit děkuji
Moje auto http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=198435" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Doklad o ekolikvidaci vozidla

Příspěvek od Cestovatel »

Nemusíš mít doklad o likvidaci. Ten Ti asi jen tak někdo nenapíše, aniž by si nenechal auto (protože to je pro něj výdělek). Stačí, když na úřadě vyplníš a podepíšeš čestné prohlášení, že zanikl účel vozidla (ke kterému bylo vyrobeno - můžeš z něj "udělat" sklad dříví, obilí, kurník...) a že jej máš umístěné na svém pozemku. Pak to úřad bez problémů odhlásí. No, a pak už je jedno co s ním uděláš.

Uživatelský avatar
Lukawe555
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 23.01.2011 19:01
Bydliště: Skalica

Re: Doklad o ekolikvidaci vozidla

Příspěvek od Lukawe555 »

čau ono to jde takto udělat? musí tam být napsaný důvod napr. ten sklad dříví :) anebo stačí napsat že zanikl účel vozidla hotovo tečka? a nebudou dělat drahoty? díky já fakt nevím jak to tady u vás chodí já sem ze slovenska a tady to je úplně jinak auto nesmí za žádných podmínek zůstat odhlášené bez TP na území SR
Moje auto http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=198435" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Doklad o ekolikvidaci vozidla

Příspěvek od Cestovatel »

V ČR to tak funguje. A dělat drahoty? Týden, měsíc to necháš na zahradě jako sklad na dřevo a kdyby se náhodou někdo chtěl osobně podívat, jestli to tak skutečně je (jako že nepřijde, protože úřadi mají dost jiné práce), tak Ti ten sklad někdo ukradl. A krádež kůlničky na dřevo jsi prostě neohlásil. A s tím, k čemu ze změní účel vozidla, to přesně nevím, ale raději bych tam něco napsal. Pro jistotu. Oni na úřadě taky poradí... :D

Uživatelský avatar
Lukawe555
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 279
Registrován: 23.01.2011 19:01
Bydliště: Skalica

Re: Doklad o ekolikvidaci vozidla

Příspěvek od Lukawe555 »

Díky moc je to dobré vědět :D a nevíš jestli to funguje tak že já koupím auto a nechci ho na jezdění ono má značky v depozitu ale oni je nikdy nevydají protože auto nemá techickou a už by ani nikdy neprošlo tak se do kupní smlouvy se napíše že auto bylo prodáno za účelem náhradních dílů do jiného státu,do SR napíšu tam svoje jméno a bydliště a oni by to teoreticky mohli odhlásit protože auto už nebude na území ČR a tím pádem zanikají povinosti české republiky auto zlikvidovat a mile rádi ho odhlásí a zbaví se ho teoreticky by to tak šlo že? jestli se mílím oprav mě díky Lukáš
Moje auto http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=198435" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: Doklad o ekolikvidaci vozidla

Příspěvek od areka »

U nás to funguje tak, že napíšeš vozidlo změnilo využití, třeba kůlnička na dříví a oni tě pošlou doprdele. :laugh: Dokud nemáš papír o ekolikvidaci, nikdo se s tebou na téma odhlášení - vyřazení nebaví. :wink:

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: Doklad o ekolikvidaci vozidla

Příspěvek od 11mAjA11 »

U nás Sev. Morava tak jak napsal areka ,ale co já vím jiný ouřad jiná pravidla třeba ale až jednou někdo do toho trénu vyrazí tak bude problém..Eko likvidace = ekologicky zlikvidované veškeré náplně a nebezbečné komponenty = doklad o tomto předání do příslušného sběrného dvora atp..
No co za zkoušku nic nedáš max. Tě fakt pošlou do řiti a budeš muset sehnat doklad o Ekolikvidaci..
Já ho zatím vždy měl a auto sem zlikvidoval doma, takže ohledně odepsání z evidence vždy pohodička..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
Cestovatel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 20.05.2010 08:45
Bydliště: Litomyšl

Re: Doklad o ekolikvidaci vozidla

Příspěvek od Cestovatel »

Podle mě člověka nemůžou jen tak poslat do zadele. Vyplněním čestného prohlášení nic neobcházíš a pokud by úředník dělal problémy, tak by skoro stálo za to pohrozit mu, že by problém mohl mít on. Anebo si na něj rovnou stěžovat...

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: Doklad o ekolikvidaci vozidla

Příspěvek od areka »

Nevím, ale u nás si jsou hodně jistí. :wink:

Uživatelský avatar
Koudyan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 20.11.2007 00:40
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Doklad o ekolikvidaci vozidla

Příspěvek od Koudyan »

areka píše:Nevím, ale u nás si jsou hodně jistí. :wink:
Jn, já "trvalé vyřazení" nedávno řešil na dopravce v Olmiku a byli taky celkem nekompromisní.. :?

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Doklad o ekolikvidaci vozidla

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

Trvaly vyrazeni lze udelat pouze s papirem od ekolikvidace - NEBO s tim, ze napisese cestny prohlaseni ze auto budes mit na pozemku, kde ho budes vyuzivat za ucelem kůlny, nebo skladu na naradi na zahrade, ale lidi tohle obesravaj a auta si tak nechavaj a pak je strilej na dily, jenze jsou lidi, ktery tyhle auta - jako kulny chodi kontrolovat, ikdyz si kazdej mysli, ze tomu tak neni, ale opak je pravdou a pak kdyz ukazes ze auto nemas a strelil jsi ho na nahradni dily, budes mit velkej problem, protoze kdyz se budes chtit se toho auta pozdeji zbavit, musis dodatecne prinyst na dopravni urad papir o dodatecny likvidaci s tim ze uz auto jako kulnu jiz nepotrebujes a tak jim doneses tenhle papir :good: mam kamose na likvidaci a takhle se to dela :drinks:

aleš ticháček
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: 18.07.2012 20:16

Re: Doklad o ekolikvidaci vozidla

Příspěvek od aleš ticháček »

Pokud shanite doklad o likvidaci umím s tím pomoct. Napište SZ.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“