diesel s automatem v G2

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

diesel s automatem v G2

Příspěvek od vintera »

Řeším výměnu karoserie a zároveň i motoru 1,8 benzín za 1,6 TD. V golfu je benzín s automatickou převodovkou, kterou bych potřeboval ponechat a k ní namontovat diesel, který je z manuálu. Hledám informace, jaké úpravy jsou nutné k namontování diesela k tomuto automatu. Mám na mysli co je třeba na motoru diesela upravit, aby šel fyzicky spojit s automatem a vše šlapalo.

shazzer
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2570
Registrován: 02.10.2007 11:03

Re: diesel s automatem v G2

Příspěvek od shazzer »

1.8l otto i 1.6l diesel pouzivaji tytez prevodovky (typ 020), takze bez uprav.

Uživatelský avatar
fonomat
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: tam za vodou v rakosi

Re: diesel s automatem v G2

Příspěvek od fonomat »

diesel ma delsi staly prevod a silnejsi starter( benzinovy to nenastartuje a kdyz jo tak s velkym premahanim)

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: diesel s automatem v G2

Příspěvek od vintera »

automaty v G2 podle přehledu jsou se dvěma druhy stálých převodů a to 3,12 a 3,41. Jednotlivé 3 rychlosti mají identický převod. poměr. Automat s převodem 3,41 se používá jak u benzínů, tak i dieselů. Automat s převodem 3,12 jen u benzínů. Rozdíl ve stálém převodu těchto automatů je necelých 10%, což není mnoho a dá se řešit velikostí kol.

Co nevím je, lze-li z vymontovaného benzínu díly jednoduše namontovat na diesel a ten přišroubovat na automat. Ostatní věci jako elektrika jsou mi více méně jasné, mám v benzínové karoserii a krátké převodovce jiného golfa také diesel. Nejde mi o max. rychlost, na to mám jiná auta, ale pohodlné ježdění s automatem na kratší vzdálenosti, po městě, protože moje levá noha mi přestává sloužit a benzín 1,8 už také.

Pokud máte někdo nějaké názory, zkušenosti a rady s výměnou motoru, budu rád.

Uživatelský avatar
remarque
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk

Re: diesel s automatem v G2

Příspěvek od remarque »

Viz příspěvek shazzera,ty převodovky jsou stejné (všechny typ 010), jen mají jiný stálý převod (http://www.doppel-wobber.de/forum/Infor ... riebe.html" onclick="window.open(this.href);return false;),takže pasují bez úprav.

V Else jsem ještě zjistil,že se osazovaly 3 typy měničů momentu (typ K,U,M-je to vyraženo na jedné ze tří upevňovacích patek), ale jaký vliv na chod převodovky má jejich případná záměna,to nevím :?: .

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: diesel s automatem v G2

Příspěvek od vintera »

OK, díky, budu montovat slušnou 1,6 TD 51 Kw, když bude slabá, zvýším výkon, nebo vyměním za 1,9 TD. Sám jsem zvědav. Zjistím typ měniče automatu, vyměním motor a potom poreferuji jak to dopadlo.

Mr.x
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 25.05.2008 13:19
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: diesel s automatem v G2

Příspěvek od Mr.x »

ahoj tak co jak to dopadlo? ja jsem automaty nějakej patek dělal a nepřijde mi to stejné, automat v benzinu bude řadit v jinech ot než diesel :wink: ale nevím to jistě jak funguje tenhle strarej ale u jinejch to tak je

Uživatelský avatar
cernyka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.01.2012 13:23
Bydliště: okres Olomouc

Re: diesel s automatem v G2

Příspěvek od cernyka »

Zdravím. Já mám G1 1.6D s třístupňovým automatem. Automat je výborný, řadí jak má. Výhodou je i ECONOMIC mód. Ušetří nějaké to palivo. Myslím že to předělat půjde, ale převodovka bude asi špatně řadit když je z benzína a bude s dieselem! Diesel má větší "krouťák" tak aby nedával měniči momentu docela zabrat. Ale nevím to jistě nechci plašit! K té přestavbě budeš potřebovat jiné lanko které je speciálně na diesel automatic. Viz foto.. V tom plastovém obalu je pružinka která pří plném sešlápnutí dá plný výkon ale dovolí ještě tzv. prošlápnout KICK-DOWN a tím převodovka podřadí a lépe akceleruje. Ten kick-down se i nastavuje aby pracoval jak má. Mám v PC i pár papírů kde je to popsáno a nafoceno! Jinak přeji ať to funguje jak má... S tou mojí se dá po městě v 50 km/h jet na 3° :good:
4.JPG
************************************************************************************************************************************
**My first car = Volkswagen GOLF MK1, 3dr, 1.6 Diesel, 3 speed automatic transmission with Economic mode
**Fuel consumption = 6-7 l/100km
************************************************************************************************************************************

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: diesel s automatem v G2

Příspěvek od 11mAjA11 »

Kurňa že já sem si ju nenechal a nenarouboval ju na TDi... :evil: :twisted: :yahoo:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
cernyka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.01.2012 13:23
Bydliště: okres Olomouc

Re: diesel s automatem v G2

Příspěvek od cernyka »

11mAjA11 píše:Kurňa že já sem si ju nenechal a nenarouboval ju na TDi... :evil: :twisted: :yahoo:
Já jsem rád že jsi mi ji prodal-dobrá investice! Jsem maximálně spokojen :good: :good: :good:
************************************************************************************************************************************
**My first car = Volkswagen GOLF MK1, 3dr, 1.6 Diesel, 3 speed automatic transmission with Economic mode
**Fuel consumption = 6-7 l/100km
************************************************************************************************************************************

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: diesel s automatem v G2

Příspěvek od vintera »

zatím jsem se do toho ještě nedal, nebyl čas, ale sebral jsem pár technických informací i rad. Jak se do toho dám, tak hned přesně poreferuji. Benzínový motor je 1,8 66 kw, takže automat by měl zvládnout i 51 kw diesel, sám jsem zvědavý jak to dopadne. Pokud blbě, tak budu shánět jiný automat.

Uživatelský avatar
pavel1993
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 16.09.2012 19:59
Bydliště: Praha 4 Háje

Re: diesel s automatem v G2

Příspěvek od pavel1993 »

Já mám 1.8 66kw automat a jede to dobře hlavně ten kick down si užívám až moc že je z toho nádrž pořád suchá :DDD
VW Golf II 1.8 66kw AT, VW Golf 3 1.9D, R.I.P VW Golf II 1.6D, Seat Toledo 1.9 TDI AFN

Bobeso
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 16.07.2010 00:11
Bydliště: Pardubice

Re: diesel s automatem v G2

Příspěvek od Bobeso »

Kdyby nekdo chtel komplet g2 cely auto 1,6d automat original 2ks naprodej.

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: diesel s automatem v G2

Příspěvek od vintera »

Bobeso píše:Kdyby nekdo chtel komplet g2 cely auto 1,6d automat original 2ks naprodej.
OK, jaké jsou k tomu doklady, 3 nebo 5 dveří, případně jaké mají motory a převodovky kódy? A v jakém stavu jsou?

Uživatelský avatar
bosna
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 19.11.2011 17:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: diesel s automatem v G2

Příspěvek od bosna »

to Vintera- tak co,jak pokračuješ,mám automata 1,9 D je to předělávka , jezdím s tím denně a spokojenost. Odkud jsi? do SZ
Golf II 1.6 GTD,automat????????????
Multivan T4 syncro.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“