Problém s EKO daní a přepisem

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Koudyan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 20.11.2007 00:40
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od Koudyan »

No je fakt, že když se nad tím zamyslím, tak smlouva by asi mohla stačit-to dává smysl. Ale určitě už není jedno, kdo tam sedí, protože s člověkem se, narozdíl od krávy, dá mluvit.. :lol:

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od vintera »

tak od roku 2015 jsou podstatné změny v převodech aut a v depozitech.

Podle info, nebude již existovat polopřevod, ale odhlášení a přihlášení bude jeden správní úkon, jako kdysi, a udělá ho buď prodávající, nebo kupující, nebo třetí osoba na základě plné moci ( zda-li s ověřenými podpisy nevím). Veškerá nepříhlášená v polopřevodu do konce června budou automaticky vyřazena z evidence vozidel bez dalšího a nepůjde je dohlásit.

Depozit je také upraven, a to zřejmě tak, že každý vlastník musí sám bez výzvy dojít osobně na úřad a uvést prohlášení, kde se přesně vozidlo fyzicky skutečně nachází, a toto bude zaznamenáno. Pokud nebude splněno ve lhůtě, bude taktéž vozidlo ze zákona vyřazeno z evidence vozidel a nepůjde již znovu dát do provozu. Úřad má právo fyzické kontroly umístění vozidla, které je v depozitu.

Takže se může snadno stát, že při běžné silniční kontrole bude lustrací zjištěno, že vozidlo je již vyřazeno z evidence vozidel, pro nesplnění lhůty pro jeho dohlášení novým vlastníkem. Co z toho poplyne je jasné - nemalá pokuta.

Zákon ani jinej právní předpis jsem zatím nečetl, tak přesně nevím. Ale teď jsem byl přihlašovat další auto, tak jsem se jen ptal.

S tím možná souvisí i změny ve výkupu kovů, kde se měni vyplácení peněz z hotovostního na bezhotovostní, vyjma některých věcí, mimo jiných i karoserií aut, za které se bude normálně vyplácet na ruku.
Tak ať neskončíte s pokutou a kastlí ve šrotu.

Uživatelský avatar
Gerox
Člen klubu
Příspěvky: 646
Registrován: 15.09.2010 16:44
Bydliště: Praha <-> KnO
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od Gerox »

vintera píše:Depozit je také upraven, a to zřejmě tak, že každý vlastník musí sám bez výzvy dojít osobně na úřad a uvést prohlášení, kde se přesně vozidlo fyzicky skutečně nachází, a toto bude zaznamenáno. Pokud nebude splněno ve lhůtě, bude taktéž vozidlo ze zákona vyřazeno z evidence vozidel a nepůjde již znovu dát do provozu. Úřad má právo fyzické kontroly umístění vozidla, které je v depozitu.
Jo, to jsem i četl na novinkách, pěkná kravina, zajímalo by mě, jak bude probíhat fyzická kontrola.
I <3 MY MK2 (1.6D, 37kw, 1985)
Scirocco R (2.0, cca 220KW, DSG, 2011) - NA PRODEJ
Passat CC (2.0 TDI, 125kw, DSG, 2008)
Golf MK2 on AIR (1.6, 55kw, 1990)

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od vintera »

asi žádná fyzická kontrola pravděpodobně nebude, jen další administrativní povinnost. Kdo však nestihne včas dojít na úřad vyplnit tiskopis, kde se auto v depozitu nachází. tak mu bude auto z moci úřední v depozitu zrušeno. A to bez jakékoli výzvy, ohlášení, sdělení. Fyzická kontrola je možná, přijde obsílka s pruhem a v ní datum kontroly na místě, kde je auto dle sdělení majitele uskladněno, na dvoře, ve stodole, garáži. Ale vždy může být jen na soukromém místě, nikoli veřejném, jako ulice, parkoviště a pod.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“