Problém s EKO daní a přepisem

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
herman17
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 23.03.2012 00:56
Bydliště: Olomouc

Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od herman17 »

ahoj, omlouvam se, ze zakladam nove tema, ale tento problem sem tady nenasel a to jsem pouzil funkci hledat :D
Mam takovej problemek. Koupil jsem GII, ktera je na minuleho majitele jen odhlasena, ten mi dal plnou moc , abych to na nej prihlasil a nasledne zase odhlasil na sebe. Jenze EKO poplatek neni zaplacen. On ma na sebe auto odhlasene v roce 2011 a az ted mi doslo, ze to asi na ZTP nepujde, i kdyz bych napsal plnou moc pro neko se ZTP, tak on to musi nejdrive prihlasit a zaplatit za minuleho majitele, protoze neni prihlasen. Je to tak jak rikam? nebo se pletu? pripadne kolk by stala EKO dan, kdyz je to motor PB? Vsude pisou, ze KAT nema, ale kdyz se podivam pod auto, tak tam je :/
Mockrat dekuji za rady :drinks:

Uživatelský avatar
zadraž
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 20.03.2012 19:28
Bydliště: Jeseník

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od zadraž »

herman17 píše:ahoj, omlouvam se, ze zakladam nove tema, ale tento problem sem tady nenasel a to jsem pouzil funkci hledat :D
Mam takovej problemek. Koupil jsem GII, ktera je na minuleho majitele jen odhlasena, ten mi dal plnou moc , abych to na nej prihlasil a nasledne zase odhlasil na sebe. Jenze EKO poplatek neni zaplacen. On ma na sebe auto odhlasene v roce 2011 a az ted mi doslo, ze to asi na ZTP nepujde, i kdyz bych napsal plnou moc pro neko se ZTP, tak on to musi nejdrive prihlasit a zaplatit za minuleho majitele, protoze neni prihlasen. Je to tak jak rikam? nebo se pletu? pripadne kolk by stala EKO dan, kdyz je to motor PB? Vsude pisou, ze KAT nema, ale kdyz se podivam pod auto, tak tam je :/
Mockrat dekuji za rady :drinks:
a co si udělat fejkovou kupní smlouvu? místo tebe tam napiš jméno toho borca, co má ZTP ( jako že to koupil on ). on pak půjde na evidenčku a poté na úřad, že si chce auto přihlásit na sebe, tudíž by snad nic platit neměl. pak si sepíšeš novou smlouvu, kde už budeš kupující ty a prodávající borec se ZTP a problém je vyřešen . nebo to takto nejde? :pleasantry: :mrgreen:
:mrgreen:
________________________________________
Obrázek prodej dílů na G2 , info -> SZ Obrázek

Uživatelský avatar
herman17
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 23.03.2012 00:56
Bydliště: Olomouc

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od herman17 »

Fejkova smlouva neni problem, ale obavam se ze i ztp bude muset doplatit, to co nezaplatil predchozi majtel, ktery si to na sebe jen odhlasil. Prave on si to nechal na sebe jen odhlasit, aby neplatil eko, ktera se plati az pri prihlasovani.

Uživatelský avatar
zadraž
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 20.03.2012 19:28
Bydliště: Jeseník

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od zadraž »

dyť lidi, co maj ZTP, jsou osvobození od všech tady těch poplatků, takže bych řek, že žádnej doplatek tam nebude :) prostě auto si koupil člověk s průkazem a když ho chce na sebe přihlásit, tak proč by měl platit eko daň? :) já si myslím, že nějakej doplatek je pyčovina ;) :drinks:
:mrgreen:
________________________________________
Obrázek prodej dílů na G2 , info -> SZ Obrázek

Uživatelský avatar
herman17
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 23.03.2012 00:56
Bydliště: Olomouc

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od herman17 »

no jo, ale správně si mel auto prihlasit predchozi majtel a zaplatit eko, jenze to neudelal a zustal jen odhlasen. Proto mi dal plnou moc a tim ho jakoby zastupujes a i kdyz ho bude zastupovat ZTP, tak porad zastupuje majtele, kterej ZTP nema. A tim padem EKO platit musi, tak nevim no. :/

Uživatelský avatar
zadraž
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 20.03.2012 19:28
Bydliště: Jeseník

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od zadraž »

tak to teda nevím, jak jinak s tím vyjebat :fool:
:mrgreen:
________________________________________
Obrázek prodej dílů na G2 , info -> SZ Obrázek

Uživatelský avatar
herman17
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 23.03.2012 00:56
Bydliště: Olomouc

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od herman17 »

tak uz sem po tom patral i jinde a melo by to jit i kdyz je auto v poloprepisu :)

Uživatelský avatar
Gerox
Člen klubu
Příspěvky: 646
Registrován: 15.09.2010 16:44
Bydliště: Praha <-> KnO
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od Gerox »

Podle mě na ZTP nebude problém, pokud máš možnost, tak to přes ZTP udělej, ale pokud ne, tak myslím, že benzíny jsou na tom líp a bude Tě to stát 5000,-, takže to taková bolest nebude.. já zaplatil eko 10 a žiju :D
I <3 MY MK2 (1.6D, 37kw, 1985)
Scirocco R (2.0, cca 220KW, DSG, 2011) - NA PRODEJ
Passat CC (2.0 TDI, 125kw, DSG, 2008)
Golf MK2 on AIR (1.6, 55kw, 1990)

Uživatelský avatar
Koudyan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 20.11.2007 00:40
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od Koudyan »

herman17 píše:tak uz sem po tom patral i jinde a melo by to jit i kdyz je auto v poloprepisu :)
Nechci ti brát naději, ale jestli jsem to správně pochopil, tak se "EKO poplatku" nevyhneš. Auto může být přihlášeno pouze na osobu, na kterou ji předchozí majitel odhlásil-tzn. na borce, kterej ti ho teď prodal. A jelikož ten ZTP kartičku nemá, tak budeš muset za něj zatáhnout i ten poplatek. Přičemž potom už to můžeš přihlásit rovnou na sebe, protože za auto se eko hradí jen jednou, tak už není třeba řešit to přes nějaký průkazy. Akorát teda zaplatíš navíc ještě znova ten poplatek 800,- Kč za přihlášení.

Jinak pod autem můžeš mít katy třeba tři, ale jakmile není ve velkém techničáku zapsaná patřičná norma, tak to úředníka zajímat nebude.. :? a řešit nějaké dodatečné dopsání přes Dekru (nebo kdo to dělá) za dva litry nemá asi cenu, protože na PB ti, podle mě, stejně nedají ani to Euro 1. Navíc se výsledek dozvíš až po zaplacení těch dvou tisíc, takže by tě to nakonec mohlo vyjít ještě dráž.. :|

Uživatelský avatar
herman17
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 23.03.2012 00:56
Bydliště: Olomouc

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od herman17 »

No tak sem si to taky myslel, ale ted sem se bavil s borcem, kterej to mel, jak ja ted a prej nic neplatil, ma znamyho ZTP a normalne to neresili, coz se mi zda divny...

Uživatelský avatar
Koudyan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 20.11.2007 00:40
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od Koudyan »

herman17 píše:No tak sem si to taky myslel, ale ted sem se bavil s borcem, kterej to mel, jak ja ted a prej nic neplatil, ma znamyho ZTP a normalne to neresili, coz se mi zda divny...
No, to je divný, ale určitě ne nemožný, protože na úřadech jsou schopní vykouzlit cokoliv.. :lol:

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od vintera »

herman17 píše:No tak sem si to taky myslel, ale ted sem se bavil s borcem, kterej to mel, jak ja ted a prej nic neplatil, ma znamyho ZTP a normalne to neresili, coz se mi zda divny...
Zrovna nedávno jsem koupil golfa a passata také od borců, kteří byli uvedení v odhlášce v TP, ale auto nepřihlásili a prodali ho mně. Eko nezaplaceno. Předložil jsem kupní smlouvu na auta, doklad o pov. ručení, doklady od vozů, RZ a vyplněné žádosti. Jelikož mám ZTP, tak jsem neplatil vůbec nic.

Znamená to, že jde přihlásit na ZTP i nedohlášené auto na předchozího majitele bez placení ekopoplatku.

Uživatelský avatar
Koudyan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 360
Registrován: 20.11.2007 00:40
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od Koudyan »

No, tak každopádně jsem zvědavej, jak herman17 dopadne. V Olomouci sedí na registru jeden fajn chlap, ale taky jedna pěkná kráva.. :evil:

Uživatelský avatar
herman17
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 23.03.2012 00:56
Bydliště: Olomouc

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od herman17 »

:D tak ja si pockam na toho fajn chlapa ;)

Uživatelský avatar
Marosh16v
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4753
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Krnov/Bratislava

Re: Problém s EKO daní a přepisem

Příspěvek od Marosh16v »

presne jak píše vintera...a sedet tam muze kdo chce ;-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“