VIN štítek

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: VIN štítek

Příspěvek od vintera »

areka píše:Nikdy nikdo neřešil z výrobního štítku nic kromě VIN-ka, podle mě ani nevědí co ostatní čísla znamenají. Našel jsem doma X štítků a některé mají vyplněné váhy některé nemají. Osobně bych to neřešil tady objednal štítek a fertig. http://www.buchtara.cz/buchtara/eshop/1 ... -tl-0-5-mm
Jo, objednej si štítek a bude vyřešeno.

Ale nedávno jsem přihlašoval na sebe auto a technik na evidenci byl po ránu nějak moc aktivní a zkoumal štítek (evidentně původní a správný) tak dlouho, až dospěl k závěru, že soudruzi v NSR udělali v roce 91 chybu a napsali špatnou váhu auta.

Vyfotil špinavý, poškrábaný štítek, udělal dlouhý zápis do protokolu. Na úřadě sem seděl hodinu a čekal až se divná věc vyřídí. Nakonec po dlouhých několika poradách rezignovali (protokol je přeci protokol) a tu blbost zapsali (opravili v TP). No a teď mám v TP nově auto o 500 kg těžší, maximálně přípustnou celkovou hmotnost menší než pohotovostní, takže vlastně v autě nesmí nikdo sedět, ale mohu naopak tahat vlek 1.500 kg.
Takže až tak se štítkem.

Uživatelský avatar
areka
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1960
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vrchlabí - Jilemnice

Re: VIN štítek

Příspěvek od areka »

vintera píše:
areka píše:Nikdy nikdo neřešil z výrobního štítku nic kromě VIN-ka, podle mě ani nevědí co ostatní čísla znamenají. Našel jsem doma X štítků a některé mají vyplněné váhy některé nemají. Osobně bych to neřešil tady objednal štítek a fertig. http://www.buchtara.cz/buchtara/eshop/1 ... -tl-0-5-mm
Jo, objednej si štítek a bude vyřešeno.

Ale nedávno jsem přihlašoval na sebe auto a technik na evidenci byl po ránu nějak moc aktivní a zkoumal štítek (evidentně původní a správný) tak dlouho, až dospěl k závěru, že soudruzi v NSR udělali v roce 91 chybu a napsali špatnou váhu auta.

Vyfotil špinavý, poškrábaný štítek, udělal dlouhý zápis do protokolu. Na úřadě sem seděl hodinu a čekal až se divná věc vyřídí. Nakonec po dlouhých několika poradách rezignovali (protokol je přeci protokol) a tu blbost zapsali (opravili v TP). No a teď mám v TP nově auto o 500 kg těžší, maximálně přípustnou celkovou hmotnost menší než pohotovostní, takže vlastně v autě nesmí nikdo sedět, ale mohu naopak tahat vlek 1.500 kg.
Takže až tak se štítkem.
Idiot to je moc, řešit 30 let starý auto. Určitě byl po školení. :mrgreen:

Uživatelský avatar
sekos
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: VIN štítek

Příspěvek od sekos »

Když sem řešil VIN kód i tento štítek tak mě na STK řekli že u tak starého auta výrobní štítek nekontrolují. No uvidíme za pár let jestli nebude problém.

rennatta
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 12.08.2016 08:30

Re: VIN štítek

Příspěvek od rennatta »

Zdravim máme golf 2 GTI KAT 1.8 8V r.v.1988 chci se zeptat stál nám hrozně dlouho na zahradě teď ho máme v garáži jenže má to problém auto je ohlášené a máme pryč i vinko vinko víme a chtěli bychom z něho udělat veterána auto je v top stavu a jeho prostě hrozná škoda poradíte mi co s tím díky

vintera
Závodník
Závodník
Příspěvky: 634
Registrován: 10.05.2012 00:58

Re: VIN štítek

Příspěvek od vintera »

na STK štítek chtěj, ale byl jsem nedávno s autem na kontrole a štítek nemám. Říkám co s tím, když chybí mnoho let a nevadilo to. Nevadilo to ani nyní, protože prý podle nějakého předpisu u aut do roku 90 není bezpodmínečně nutný.
Ale u jiného auta z té doby štítek mám a na evidenční kontrole se technik moc divil (asi byl po tahu), co je na něm napsáno, vyfotil ho a dal to do protokolu. Na úřadě se o té blbosti hodinu radily, ale nakonec ji i zapsali do TP jako opravu.
Asi jak na koho člověk narazí.

Uživatelský avatar
Beebear
Člen klubu
Příspěvky: 468
Registrován: 03.09.2012 17:11
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: VIN štítek

Příspěvek od Beebear »

Také nemam na fialovym stitek a nikomu to nevadilo,jen udělali zápis ze vozidlo bylo prepsano toho a toho roku a dle tehdejších predpisu nebyl stitek vyzadovan,kontrolovan..pokud by to někoho zajímalo,najdu protokol stk a napisu to přesně tak jak je to tam..

Uživatelský avatar
BunnyCZ
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2012 22:06
Bydliště: jižní čechy

Re: VIN štítek

Příspěvek od BunnyCZ »

Jestli máš na mysli štítek na chladičovce tak ten do roku 2001 není na autě poviný.
Corrado G60
Golf mk1 1.6 TD
Golf mk1 cabrio JH
Golf mk4 GTI ARL 4 Motion Colour Concept Na prodej

Uživatelský avatar
Beebear
Člen klubu
Příspěvky: 468
Registrován: 03.09.2012 17:11
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: VIN štítek

Příspěvek od Beebear »

Jj ten sem myslel..davali ho i na pravý podbeh do motoraku.aspon tam ho mam na druhým aute.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“