vaše zkušenosti s automatem

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od ok »

Jinak tady je. Jo a je to na prodej kdyby někdo chtěl :wink:
Přílohy
10.jpg

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od Mathyas »

automatek :( boha jak se mi začíná stejskat. Já to do tý nafty narvu kdyby nevim co, alespoň na zkoušku ať se mi líp spí.
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
pajice
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1702
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwerní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od pajice »

cus, nemate nekdo fotky z demontaze starteru me se prave posral :D a chysta se jeho GO :D tak se chci pripravit na nejhorsi 8)
NÁHRADNÍ DÍLY A TUNING DÍLY, DOPLŇKY:

WEB: VWSHOP.CZ, TATECHNIX.CZ, SERVISDECIN.CZ - http://www.vwshop.cz, http://www.tatechnix.cz, http://www.servisdecin.cz
MAIL: servis@autokluby.cz
TEL: 735 09 09 79

Uživatelský avatar
L7V2
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 19.10.2008 16:25
Bydliště: Dambořice

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od L7V2 »

Co automat a diesel GII ? Jde to dohromady? Zustala mi moc pěkná kastle s automatem, chtěl bych do něj dát 1,6D. Není to blbost?
Lukas

Uživatelský avatar
Mathyas
Profík
Profík
Příspěvky: 1012
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: PRAHA a celá ČR
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od Mathyas »

Dokonce v 1.6 D se dělaly origo, ale jde o to co máš za převodovku... mám pocit že asi byly rozdílný hydroměniče pro diesely a benziny. Jinak kdyby byl zájem s komplet elektrikou mám doma 4q automat. Chtěl jsem ho cpát do 1.6TD ale díky totální škodě na mém vozu už k tomu nedojde
Poradenská činnost v oblasti čištění vozidel

Pořádání tématických školení JAK NA TO.

Profesionální služby v oblasti rozleštění a ošetření vozidel

Nevíte si rady s péčí o Váš vůz? Kontaktujte mě

Uživatelský avatar
pavel1993
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 16.09.2012 19:59
Bydliště: Praha 4 Háje

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od pavel1993 »

Automat super nechtěl sem a po zkoušce paráda mám GII 1.8 RP r.v.1991 jo a to cuknutí je normální ale představ si když se ti sekne lanko plynu a máš tam dát to D to je něco :D
VW Golf II 1.8 66kw AT, VW Golf 3 1.9D, R.I.P VW Golf II 1.6D, Seat Toledo 1.9 TDI AFN

Uživatelský avatar
cernyka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.01.2012 13:23
Bydliště: okres Olomouc

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od cernyka »

Přidám se k diskuzi, ikdyž mám "jedničku" ale automatické převodovky jsou stejné. Mám G1 1.6 Diesel s tímto 3q automatem. Je to taková přestavba. Původně tam byl 4 rychlostní manuál. Nedávno jsem namontoval automatiku. Koupil jsem ji od jednoho uživatele zde na fóru, byla orig. namontována v nabourané GII 1.6D. Jen jsem si dokoupil jeden boční držák a kryt olejové vany. Montáž trvala +- půl dne. S převodovkou jsem maximálně spokojen, ve městě pohodička, netrvalo mi dlouho a naučil jsem se s ní jezdit docela ekonomicky. Průměrná spotřeba cca 6l/100km. Ikdyž s "fofrklackem" se dalo jezdit za 4,5 l/100 km i tak mi to nevadí. K tomu startéru; je jak ježek v kleci. V současné době mám vozidlo odstaveno a vyvařuje se, atd.. Již dřive mi začal blbnout startér, jednou zatočil, podruhé ne, neměl ani pořádně sílu a když přišly nižší ranní teploty tak začala vypadávat volnoběžka, takže start se podařil až tak napopáty. Podařil se mi vytáhnout bez žádného odmontování dalších součastí, ale můžu říci že ruce byly jak ze "chmelu"... :D Na převodovce mi vadí jen jedna věc že mi řadí hodně škubavě. Zkoušel jsem jsem nastavovat podle příručky ty lanka na převodovce a vstřik. čerpadle. Ale nepomohlo to, spíše se zlepšilo řazení, př. že v 45 km/h jede již na 3q. Po určitých ujetých kilometrech až se zahřeje tak neškube tolik, ale myslím že by to mělo být plynulejší. Jen škoda že nemá čtyři kvalty + zámek měniče, ale v té době to nikdo neřešil protože 4q automatik s zámkem nebylo mnoho, spíše u USA vozidel.
pavel1993 píše:Automat super nechtěl sem a po zkoušce paráda mám GII 1.8 RP r.v.1991 jo a to cuknutí je normální ale představ si když se ti sekne lanko plynu a máš tam dát to D to je něco :D
Zaseklé lanko se mi naštěstí nikdy nestalo, ale to je tak na odrovnání převodovky, zařadit rychlost v vyšších otáčkách se správně nesmí. :negative:
************************************************************************************************************************************
**My first car = Volkswagen GOLF MK1, 3dr, 1.6 Diesel, 3 speed automatic transmission with Economic mode
**Fuel consumption = 6-7 l/100km
************************************************************************************************************************************

Uživatelský avatar
cernyka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 94
Registrován: 22.01.2012 13:23
Bydliště: okres Olomouc

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od cernyka »

L7V2 píše:Co automat a diesel GII ? Jde to dohromady? Zustala mi moc pěkná kastle s automatem, chtěl bych do něj dát 1,6D. Není to blbost?
Benzínový automat by s dieselovým motorem šel. Není v tom velký rozdíl. Nedávno se to řešilo zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=122&t=242359" onclick="window.open(this.href);return false;
************************************************************************************************************************************
**My first car = Volkswagen GOLF MK1, 3dr, 1.6 Diesel, 3 speed automatic transmission with Economic mode
**Fuel consumption = 6-7 l/100km
************************************************************************************************************************************

Uživatelský avatar
pavel1993
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 231
Registrován: 16.09.2012 19:59
Bydliště: Praha 4 Háje

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od pavel1993 »

cernyka píše:Přidám se k diskuzi, ikdyž mám "jedničku" ale automatické převodovky jsou stejné. Mám G1 1.6 Diesel s tímto 3q automatem. Je to taková přestavba. Původně tam byl 4 rychlostní manuál. Nedávno jsem namontoval automatiku. Koupil jsem ji od jednoho uživatele zde na fóru, byla orig. namontována v nabourané GII 1.6D. Jen jsem si dokoupil jeden boční držák a kryt olejové vany. Montáž trvala +- půl dne. S převodovkou jsem maximálně spokojen, ve městě pohodička, netrvalo mi dlouho a naučil jsem se s ní jezdit docela ekonomicky. Průměrná spotřeba cca 6l/100km. Ikdyž s "fofrklackem" se dalo jezdit za 4,5 l/100 km i tak mi to nevadí. K tomu startéru; je jak ježek v kleci. V současné době mám vozidlo odstaveno a vyvařuje se, atd.. Již dřive mi začal blbnout startér, jednou zatočil, podruhé ne, neměl ani pořádně sílu a když přišly nižší ranní teploty tak začala vypadávat volnoběžka, takže start se podařil až tak napopáty. Podařil se mi vytáhnout bez žádného odmontování dalších součastí, ale můžu říci že ruce byly jak ze "chmelu"... :D Na převodovce mi vadí jen jedna věc že mi řadí hodně škubavě. Zkoušel jsem jsem nastavovat podle příručky ty lanka na převodovce a vstřik. čerpadle. Ale nepomohlo to, spíše se zlepšilo řazení, př. že v 45 km/h jede již na 3q. Po určitých ujetých kilometrech až se zahřeje tak neškube tolik, ale myslím že by to mělo být plynulejší. Jen škoda že nemá čtyři kvalty + zámek měniče, ale v té době to nikdo neřešil protože 4q automatik s zámkem nebylo mnoho, spíše u USA vozidel.
pavel1993 píše:Automat super nechtěl sem a po zkoušce paráda mám GII 1.8 RP r.v.1991 jo a to cuknutí je normální ale představ si když se ti sekne lanko plynu a máš tam dát to D to je něco :D
Zaseklé lanko se mi naštěstí nikdy nestalo, ale to je tak na odrovnání převodovky, zařadit rychlost v vyšších otáčkách se správně nesmí. :negative:
mě se seklo za jízdy takže jsem jel pořád a všichni museli stranou pak až sem dojel sem to hodil do neutrálu promazal a pohoda :D ale jenom ta představa ani to vyzkoušet nechci :D
VW Golf II 1.8 66kw AT, VW Golf 3 1.9D, R.I.P VW Golf II 1.6D, Seat Toledo 1.9 TDI AFN

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“