vaše zkušenosti s automatem

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od boobika »

povídejte, přehánějte, jaké máte zkušenosti s automatem co se dával do g2.
třeba jaký motor, jaká spotřeba, zkušenosti ....

uvažuji, že vyměním man. převodovku právě za automat, tak by se nějaké info hodily.
třeba i nějakou fotečku jak to vypadá v motorovým prostoru ....

děkuji :wink:
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od fido-dido »

kamarat koupil minuly rok golfa II 1.8 RP automat pro pritelkyni. pri vsem stesti se automat pokazil. koupil druhou prevodovku za 3500,- repas 7000,- a zeho pritelkyne si to nemuze vynachvalit. automat radi jak hodinky.
spotrebu nevim ale jezdi kazdy den cca 50km. poptam se
GOLF II r. 91 GT 1.8 RP EX GOLF II r.90 1.6 PN ************************************************
koupim "ladene"vyfukove svody na 1,8 8 Ventil ************************

Uživatelský avatar
remarque
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od remarque »

Motor GX automat:
spotřeba město cca 8l,když na to nešlapu,jinak klidně 11l.Na dálnici je oproti manuálu větší rozdíl,ale nemám změřeno,chybí tam prostě 4.
Pokud jde o spolehlivost něměl jsem žádný problém (mám auto 1rok).Doporučuji mít ale startér v top stavu jinak pokud se zasekne,tak máš smůlu,je krásně schovanej zezadu motoru.
Taky mě docela vadí,že při zařazení "D" auto cukne, ale nevím jestli je to závada nebo to dělají všechny.

Uživatelský avatar
Kepro
Závodník
Závodník
Příspěvky: 558
Registrován: 30.12.2007 15:50
Bydliště: SK - Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od Kepro »

mne osobne vic baby radeni manual je to nuda z automatem :)

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od boobika »

no jo, s vyšší spotřebou se počítá. kdybych mi to neulehčilo jízdu s míň pohyblivou nohou, tak na to hážu bobka.
tak koukám, že spotřeba není zas tak ukrutná.

zvažuji ještě jednu alternativu - automat z g3, b3 ... údajně se dá taky použít a spotřeba +výkon by měly zůstat jako u manuálu.


remarque: a startér (používá se stejný jako u man.?) u automatu se nedá vytáhnout sám o sobě bez rozebrání dílů okolo?
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
remarque
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od remarque »

Kepro píše:mne osobne vic baby radeni manual je to nuda z automatem :)
No,kdybych kupoval nový auto tak beru jednozančně automat,co vím tak dnes se dávají minimálně šestikvalty.Ale s tříkvaltem se to fakt nedá, na 100m neujedu ani fáčku,takže asi tak. :(

Uživatelský avatar
fido-dido
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2000
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Fiji
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od fido-dido »

tak u 1.8 PR spotreba 8-9 litru mimo mesto a pohodovou jizdou( jezdi stim zena)
GOLF II r. 91 GT 1.8 RP EX GOLF II r.90 1.6 PN ************************************************
koupim "ladene"vyfukove svody na 1,8 8 Ventil ************************

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od boobika »

s tou 1.8 neujedeš favoritu??? 8O to je bledý teda
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
remarque
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od remarque »

boobika píše:remarque: a startér (používá se stejný jako u man.?) u automatu se nedá vytáhnout sám o sobě bez rozebrání dílů okolo?
Startéry nevím jestli jsou stejný,ale myslím že ne.Při demontáži je to jak ježek v kleci.Musíš si povolit poloosu a pak se modlit aby šli povolit šrouby od startéru,je tam fakt na pytel přístup.

Uživatelský avatar
remarque
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 264
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Šumperk

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od remarque »

boobika píše:s tou 1.8 neujedeš favoritu??? 8O to je bledý teda
Jak jsem psal,na krátkou vzdálenost ne,teprve asi v 80km/h se fáčko přestane chytat.Maximálku mám 180 a o tom si favorit může nechat zdát.

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od Žížal »

Měl jsem automat v 1,6 a do města pohoda a luxus - i venku, když se s tím naučíš jezdit tak má svoje přednosti (s manuálem nemůžeš řadit v záběru a kdykoli v zatáčce - s automatem jen šlapeěš na pedál). Díky jen dvoum pedálům máš vlastně ESP na přední nápravě (jen přibržďování se dělá nohou a ne elektronikou) a jak zvládneš rozjezd s přidaným plynem tak i silnější auta na začátku zrychlení mají problém (šlápneš na brzdu, přidáš plyn a pak pustíš brzdu - jednička jde někam k 60 a to co ztrácíš na výkonu manuál ztratí při řazení).
Na cypa je že to má jen 3 kvalty, spotřeba jde nahoru, nejde brzdit motorem (jde pokud podřazuješ ale není to ideální) takže brzdy dostávají zabrat no a když na tom něco potřebuješ udělat tak problém a drahota... Když se mění olej tak se to musí trefit přesně jinak škube při řazení a v okolí to uměl jen jeden chlápek a ten si to nechal zaplatit...
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
pajice
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1702
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Sevwerní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od pajice »

1,8 GX automat ... tak je fakt ze na akcelaraci je to linejsi ... ale zas mam dobrou zkusenost na sprintech, kdyz vsichni hrabali a ja se krasne rozjel a vystrelil, ale v zapeti me spraskali :D ... ale felicie a facka jsem si daval :) kdyby byla delsi trat, tak bych dal i octavky :D ... ale je fakt :D ze jsem jel vedle kluka s nejakou dvojkou a jen jsem videl jak v padesati radi dvojku a ja sup porad jednicku :D presne bylo videt jak pri razeni ztratil vykon :) a me to tam koplo dvojku v sedesati nekdy i v sedmdesati a nazdar :) ... a pak se mel ptal "co v tom mas, si radil dvojku nekdy v kilu ne" ? :D jen jsem mu odpovedel, ze je v tom je trikvaltovej automat :) ... ale je motor jsem mu nerikal, protoze v tom mel strikacku 1.3 a zas tak moc jsem mu neujel, ale kdo muze rict, ze sprintuje s nohou venku :D ono automat se ve dvojce moc nevidi a hadej kam lidi na sprintech koukali na bawo jak klasicky trha asfalt nebo na typka ve dvojce, kterej ma levou hnatu z okynka a nemacka spojku :D ... na dalnici, kdyz se rozparadi, tak ve 160 porad tahne do tech 180 pak je strop ... spotreba vyssi, ale nikdy jsem ji neresil, po meste byla do deseti litru a jednou jsem dal delsi cestu a kolem sedmi litru a to jsem jezdil kombinovane ... jako automat je skvela vec ... po meste to porad okamzite radi a kdyz se nekdy honim s kamosem, tak mu na krizovatkach a v zatackach ujizdim :) je fakt, ze kdyby tam byl ctyrkvaltovej automat je ten motor asi zivejsi ... tenhle trikvaltovej automat ten motor omezuje kapku na vykonu, ale zas vydrzi pomalu ten motor vic jak diesel :) mam nalitano na svym automataku vetsi balik jak kerykoliv naftaci a motor je ve vyborne kondici akorat mam mensi problem, ktery zitra vyresim :) co dodat neni to tiptronic ... ale radi to za tebe :) ma to spoustu vyhod i v soukromem zivote 8)
NÁHRADNÍ DÍLY A TUNING DÍLY, DOPLŇKY:

WEB: VWSHOP.CZ, TATECHNIX.CZ, SERVISDECIN.CZ - http://www.vwshop.cz, http://www.tatechnix.cz, http://www.servisdecin.cz
MAIL: servis@autokluby.cz
TEL: 735 09 09 79

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2872
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od Peťas »

Mám druhým rokem 1.8 GX (teď už tam je cca 4 měsíce 2.0 16V 9A) s automatem. Ve městě to jezdilo pořád kolem 10l, mimo město max o 2l míň. Nebyl celkem velký rozdíl, jestli se tomu šlapalo nějak víc, ta spotřeba byla +- stejná. Bylo to ale opravdu celkem líné. O nějakém razantnějším předjíždění i v mírném kopci jsem si mohl nechát zdát S tím 2.0 je to o něčem jiném. Spotřeba ve městě kleska o cca 0.75l, mimo město jezdím teď něco mezi 7-8l. Pružnost je taky někde jinde. Teď jsem s tím opravdu celkem spokojený. Kdyby se ale někde našel čtyřstupňový automat z GIII tak do něj jdu - mám i GIII 2.0 85kW s automatem a i přes nižší výkon a vyšší hmotnost než má GII je to auto živější..... a jak tam skoší přemostění měniče a jede to bez prokluzu, tak je to jako s manuálem.

Vždycky jsem byl odpůrcem automatu, ale do města na denní dojíždění do práce je to prostě nádhera...... 8)
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

márty
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 35
Registrován: 02.01.2008 20:34
Bydliště: stupno

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od márty »

Automat super...Spotřeba 8-9l.Je dobrý u předjíždění radíš z D na 2 a okamžitě jede do otáček :lol: Na fava a jim podobný to stačí i do kopce.Nemá cenu se honit za silnějším autem to už je o tom kolik si dovolí do zatáček :twisted:Výhoda je v tom rychlém řazení -to je gut.

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: vaše zkušenosti s automatem

Příspěvek od ok »

Jarys snim něco najezdil a řikal že spokojenost a i to jelo, Pajice má asi na prd motor :lol:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“