přestavba gII 3dv. za jinou kastli

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Bart_NJ
Závodník
Závodník
Příspěvky: 672
Registrován: 21.11.2007 09:54
Bydliště: Nový Jičín <-> Ostrava

Re: přestavba gII 3dv. za jinou kastli

Příspěvek od Bart_NJ »

vwCharlie píše:musí to být kastle ze syncra
NEMUSÍ :!:
pokud si troufneš na toto :mrgreen: :arrow: http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... ion-Thread" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje G2: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=121&t=151448" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
zadraž
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 240
Registrován: 20.03.2012 19:28
Bydliště: Jeseník

Re: přestavba gII 3dv. za jinou kastli

Příspěvek od zadraž »

Bart_NJ píše:
vwCharlie píše:musí to být kastle ze syncra
NEMUSÍ :!:
pokud si troufneš na toto :mrgreen: :arrow: http://forums.vwvortex.com/showthread.p ... ion-Thread" onclick="window.open(this.href);return false;
hustý 8O
jdem do toho :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:mrgreen:
________________________________________
Obrázek prodej dílů na G2 , info -> SZ Obrázek

mike057
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 08.05.2010 12:05
Bydliště: Praha

Re: přestavba gII 3dv. za jinou kastli

Příspěvek od mike057 »

vwCharlie píše:musí to být kastle ze syncra
to neni az tak pravda... ve vyjadreni importera je sice napsano ze musi bejt stejnej pocet hnanejch naprav ale pokud mas fakt holou kastli bez papiru... tak nikdo nevi kolik to melo hnanejch naprav ne? :) jinak ofiko se to pise takhle:
A) Výměna karoserie jako náhradní díl (dle § 73, odst. 7 zákona 56/2001 Sb.)

Výměnu karoserie lze schválit při dodržení následujících tří podmínek:

1. shoda osmi prvních znaků v čísle VIN
2. shodný počet poháněných náprav
3. shodný druh ( typ ) karoserie

pozn.: typ 19 a1G jsou při splnění výše uvedených podmínek záměnné (ve VIN na 7. a 8. pozici)
jinak mame syncro v dieselu oficialne na papirech a udelali sme to prave prez vymenu karoserie.... jen nam tam prepsali pocet hnanejch naprav... (vyhodnotili to jako chybu v evidenci)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: přestavba gII 3dv. za jinou kastli

Příspěvek od vwCharlie »

mě když jsem tam kdysi volal,tak mi řekli,že 3DV/5DV je jedno,tak samo jestli to má šíbr nebo ne,jenom že to nesmí být syncro kastle.Dělali jsme několik přestaveb a museli jsme mít ke každé kastli papíry,bez papírů to nešlo,musel jsem mít italský nebo jakýkoliv jiný techničák nové kastle,kterou jsem chtěl zaměnit.Odhlášený nebo zeušený,to je jedno,ale doklad ke kastli pro pořádek musel být.Dělal jsem všechny auta naprosto legální cestou bez jakýchkoliv obcházek a úplatků či jiných vyjebávek.

A i když je bez papírů,tak kastle je jiná a pozná to každý že to mělo dvě hnané nápravy. To že u vás to vyhodnotili jako chybu v evidenci a přepsali to,to se nemusí poštěstit každému. Legálně a podle pravidel to nelze a jak si to kdo zařídí nebo s tím vyjebe,to už je věc jiná. Jezdí u nás legálně i horší překopávky. :)

Jinak mám za to,že dle vinu jde zjistit,jestli to je syncro nebo ne a měl by si to tak ověřit i importer a pokud to tak udělal,tak výměnu karoserie nemohl schválit a bez toho papíru to nešlo.

mike057
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 08.05.2010 12:05
Bydliště: Praha

Re: přestavba gII 3dv. za jinou kastli

Příspěvek od mike057 »

no on importer tu kastli ani videt nemusi... staci jen ten papir s tim stanoviskem k vymene kastle a ten stahnes a vytisknes z netu... jinak to ma importer primo na webu

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: přestavba gII 3dv. za jinou kastli

Příspěvek od vwCharlie »

asi co úřad,to jiné pravidla.
Já musel tehda poslat s žádostí o schválení kopie obou TP a originály mít při sobě pro dopravku.Pak přišel dopis se štemplem za 2500,-,že výměnu lze provést a mohl jsem jít na dopravku. Bez toho jsem se nehnul.
Tento postup byl nutný i z důvodů,aby se nestalo že někdo dělá přestavbu s kradeným autem. Protože tak si můžeš potom ukrást někde v cizině auto dovezeš si ho se stejným motorem,stáhneš si z netu nějaké stanovy,jdeš na dopravku a tam ti v klidu výměnu schváli jo :D

mike057
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 08.05.2010 12:05
Bydliště: Praha

Re: přestavba gII 3dv. za jinou kastli

Příspěvek od mike057 »

no ja mel kupni smlouvu na tu kastli a ta jim stacila... no asi zalezi kdo zrovna za tou prepazkou sedi.... ale to oficielni stanovisko maj na strankach prave proto abys nemusel zadat o to vyjadreni...

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: přestavba gII 3dv. za jinou kastli

Příspěvek od vwCharlie »

na těch stránkách to je,aby jsi tam nepsal nebo je neotravoval zbytečně :) .
U nás vyjádření bylo nutné,bez toho prostě ani prd a zakládalo se na inspektorátě k papírům auta.

Uživatelský avatar
VWgolfGT
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2119
Registrován: 25.09.2007 14:37
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: přestavba gII 3dv. za jinou kastli

Příspěvek od VWgolfGT »

mam dotaz porebuju udelat vymenu karoserie
jaky je presny postup cim zacit atd diky

mike057
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 298
Registrován: 08.05.2010 12:05
Bydliště: Praha

Re: přestavba gII 3dv. za jinou kastli

Příspěvek od mike057 »

no je potreba mit kupni smlouvu... pak si zabehni na urad a oni ti reknou co dal... daj ti nejakej formular.. ten vyplnis. musi se zajet na evidencku kterou samozrejme neprojdes ale mas oficielni papir ze ta kastle ma to a to vin. s tim se zase zajde na urad oni to nacvakaj do pocitace zaplatis nesmysl spravni poplatky a daj ti papir se kterym dojdes nekam kde ti vyrazej novy vinko (to co bylo na stary kastli) no a pak jen znova evidencka a mas to.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“