VW Golf Country 4x4 syncro

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
xanadu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 01.12.2007 18:42

Re: VW Golf Country 4x4 syncro

Příspěvek od xanadu »

labolatolni_mys píše:
xanadu píše: :roll: v patnácti jsem se též rozhodoval, kam s hliníkem so sběrných, aby bylo na benzín do motorky :mrgreen: a určitě jsem nepřemýšlel nad autem f díslu :lol: i když to je pro většinu jasná volba :D kor Toledo :mrgreen: ještě v metle, kůži, bez švihadel cena do tří pytlů :mrgreen: ... nebo jak se u motorkařů říká erjednapycowoe to je taky jasna volba :mrgreen:
8O kolik je jeden pytel kč ? :lol:
Jak je jiz zde psano, tak zalezi na velikosti pytle :mrgreen: jinak samozdrejme muzes mit jeste prani mit pytle v aute :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ..
Koho to zajímá, ať se nato podívá
svižné Country 8-) http://www.myvideo.de/watch/2239288/VW_ ... y_ganz_fix

Jaro_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07.02.2008 18:07

Re: VW Golf Country 4x4 syncro

Příspěvek od Jaro_ »

Na kolik vychází tak oprava průměrně nefunkčního syncra teda ? :D

Uživatelský avatar
xanadu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 01.12.2007 18:42

Re: VW Golf Country 4x4 syncro

Příspěvek od xanadu »

Jaro_ píše:Na kolik vychází tak oprava průměrně nefunkčního syncra teda ? :D
Vychazi na tolik za kolik sezenes funkcni dily syncra :wink: a to prumerne nevim jestli patri k cene nebo nefunkcnosti syncra :oops: , ale tak jako tak to vychazi prumerne podle ceny a funkcnosti syncra :wink:
Koho to zajímá, ať se nato podívá
svižné Country 8-) http://www.myvideo.de/watch/2239288/VW_ ... y_ganz_fix

Jaro_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07.02.2008 18:07

Re: VW Golf Country 4x4 syncro

Příspěvek od Jaro_ »

xanadu píše:
Jaro_ píše:Na kolik vychází tak oprava průměrně nefunkčního syncra teda ? :D
Vychazi na tolik za kolik sezenes funkcni dily syncra :wink: a to prumerne nevim jestli patri k cene nebo nefunkcnosti syncra :oops: , ale tak jako tak to vychazi prumerne podle ceny a funkcnosti syncra :wink:
na kolik třeba příjde tebe? jestli se můžu zeptat

Uživatelský avatar
xanadu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 01.12.2007 18:42

Re: VW Golf Country 4x4 syncro

Příspěvek od xanadu »

Jaro_ píše:na kolik třeba příjde tebe? jestli se můžu zeptat
Az to bude, tak dam vedet :wink: ted to jeste nevim, kazdopadne ja koupil celeho GII syncro z ktereho se to vykuchalo :wink: no a ten me stal 20000 :?
Koho to zajímá, ať se nato podívá
svižné Country 8-) http://www.myvideo.de/watch/2239288/VW_ ... y_ganz_fix

Jaro_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07.02.2008 18:07

Re: VW Golf Country 4x4 syncro

Příspěvek od Jaro_ »

xanadu píše:
Jaro_ píše:na kolik třeba příjde tebe? jestli se můžu zeptat
Az to bude, tak dam vedet :wink: ted to jeste nevim, kazdopadne ja koupil celeho GII syncro z ktereho se to vykuchalo :wink: no a ten me stal 20000 :?
Taky sem přemýšlel, že bych ještě k Countrymu koupil jednoho střelenýho syncra...

Uživatelský avatar
xanadu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 01.12.2007 18:42

Re: VW Golf Country 4x4 syncro

Příspěvek od xanadu »

Jaro_ píše:
xanadu píše: Az to bude, tak dam vedet :wink: ted to jeste nevim, kazdopadne ja koupil celeho GII syncro z ktereho se to vykuchalo :wink: no a ten me stal 20000 :?
Taky sem přemýšlel, že bych ještě k Countrymu koupil jednoho střelenýho syncra...
Pokud ma country syncro ok tak neni potreba davat penize do jineho syncra :wink:
Koho to zajímá, ať se nato podívá
svižné Country 8-) http://www.myvideo.de/watch/2239288/VW_ ... y_ganz_fix

Jaro_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07.02.2008 18:07

Re: VW Golf Country 4x4 syncro

Příspěvek od Jaro_ »

Ještě prosímtě, bych si chtěl ujasnit jak to s pohonem syncro vlastně je. Já si myslím, že syncro u Golfa Country sepne pokud proklouznout přední kola a připojí kola zadní. Vlastně teda, že funguje jako Haldex, jen stím rozdílem, že tam není elektronika. Někteří mi to potvrzují a jiní zase tvrdí že je to stálá čtyřkola. Prosím o opravu nebo potvrzení jak to vlastně je. Díky

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: VW Golf Country 4x4 syncro

Příspěvek od Bastard »

a) je správně, při prokluzu předních spíná zadní.

Uživatelský avatar
tomjety
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Benešov

Re: VW Golf Country 4x4 syncro

Příspěvek od tomjety »

Zdar,truchu se přidám s dotazem..
Nechá se nějak jednoduše zjistit při koupi Country jak na tom 4x4 je,myslím tím viskozní spojku,jestli zvednout zadek a podle otočení kolama a pod....máte s tím někdo zkušenosti??

Díky

Jaro_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07.02.2008 18:07

Re: VW Golf Country 4x4 syncro

Příspěvek od Jaro_ »

Tak já už sem z toho jelen. Teď jsem zase nabral moudrost na jiném fóru kde se sebevědomě píše že VW Golf Country má stálý pohon 4x4 stím, že viskózní spojka zajišťuje velikost přenášených sil mezi jednotlivé nápravy. Tzn. že vždy je alespoň něco přenášeno taky na zadní kola a při prokluzu předních kol se poměr zvětší na zadní kola. A teď už ani nevím co sem napsal, protože mi z toho už fakt drbe :D Chci jen vědět pravdu ! :D

Uživatelský avatar
xanadu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 01.12.2007 18:42

Re: VW Golf Country 4x4 syncro

Příspěvek od xanadu »

tomjety píše:Zdar,truchu se přidám s dotazem..
Nechá se nějak jednoduše zjistit při koupi Country jak na tom 4x4 je,myslím tím viskozní spojku,jestli zvednout zadek a podle otočení kolama a pod....máte s tím někdo zkušenosti??

Díky
Nejsem odbornik a nemam zkusenosti, ale jednoduse to urcite nepujde jestli to dobre funguje, jedine co jednoduse zjistis je zda-li funguje ci nefunguje :oops: :wink:
Koho to zajímá, ať se nato podívá
svižné Country 8-) http://www.myvideo.de/watch/2239288/VW_ ... y_ganz_fix

Uživatelský avatar
xanadu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 01.12.2007 18:42

Re: VW Golf Country 4x4 syncro

Příspěvek od xanadu »

Jaro_ píše:Tak já už sem z toho jelen. Teď jsem zase nabral moudrost na jiném fóru kde se sebevědomě píše že VW Golf Country má stálý pohon 4x4 stím, že viskózní spojka zajišťuje velikost přenášených sil mezi jednotlivé nápravy. Tzn. že vždy je alespoň něco přenášeno taky na zadní kola a při prokluzu předních kol se poměr zvětší na zadní kola. A teď už ani nevím co sem napsal, protože mi z toho už fakt drbe :D Chci jen vědět pravdu ! :D
Jelene jelene... nekdy vedet min znamena byt vic v pohode :mrgreen: nenabirej moudra, ktera stejne nepodstatna jsou :roll: co bylo driv slepice nebo vejce? :mrgreen:
Koho to zajímá, ať se nato podívá
svižné Country 8-) http://www.myvideo.de/watch/2239288/VW_ ... y_ganz_fix

Uživatelský avatar
xanadu
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 290
Registrován: 01.12.2007 18:42

Re: VW Golf Country 4x4 syncro

Příspěvek od xanadu »

Jaro_ píše:Tak já už sem z toho jelen. ....VW Golf Country má stálý pohon 4x4 stím, že viskózní spojka zajišťuje velikost přenášených sil mezi jednotlivé nápravy. Tzn. že vždy je alespoň něco přenášeno taky na zadní kola a při prokluzu předních kol se poměr zvětší na zadní kola. A teď už ani nevím co sem napsal, protože mi z toho už fakt drbe :D Chci jen vědět pravdu ! :D
tedy chytra knizka rika toto:
Vozidla syncro jsou vybavena pohonem vsech kol. Zvlastnosti u tohoto provedeni je Visco spojka, ktera je umistena mezi predni a zadni napravou. Visco spojku tvori skrin, ktera je naplnena silikonovym olejem. V nem jsou umisteny tesne pri sobe lezici ocelove lamely, mezi kterymi neni mechanicke spojeni. Lamely jsou stridave spojovany se skrini spojky a tim i s osou kardanu a zadni hneci napravou. Silovy styk vznika vlivem hustoty silikonoveho oleje, ktery reaguje na rozdily otacek mezi lamelami. Cim vetsi je rozdil otacek mezi predni a zadni napravou, tim vetsi sila je prevadena z predni napravy na zadni napravu. Prevod nahonu na zadni napravu probiha hladce, aniz by ridic vozidla cokoliv zpozoroval.
Na suchem povrchu vozovky a pri normalni jizde, kdy se vsechna kola otaci priblizne stejnou rychlosti, neni nutne, aby byla sila predni napravy prevadena na zadni napravu.Jakmile dojde ke smyku nebo se objevi spatny povrch vozovky, ktery ma vliv na protaceni prednich kol, coz znamena , ze se predni kola otaceji rychleji nez zadni kola, prevede visco spojka ihned vice sily na zadni kola. Zacnou-li se predni kola protacet, prevezme ihned celkovou silu zaberu zadni naprava. Pri brzdeni zacne v zadnim diferencialu automaticky fungovat volnobeh a prerusi se prenos hnaci sily na zadni napravu. Tim nedojde k naruseni spravneho rozdeleni brzdneho ucinku a vozidlo zustane ovladatelne.

Tot chytra knizka o Syncru 8) :wink:
Koho to zajímá, ať se nato podívá
svižné Country 8-) http://www.myvideo.de/watch/2239288/VW_ ... y_ganz_fix

Jaro_
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: 07.02.2008 18:07

Re: VW Golf Country 4x4 syncro

Příspěvek od Jaro_ »

To Xanadu : Díky moc !!! Už v tom mám jasno !!! :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“