pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Příspěvek od amavet »

kdyz uz se tak vyznas v tech oznaceni klicu,chceme s kamosem udelat rozvody na jeho seatu 1,8 gt 16 v.je to ten samy motor co mam ja akorat slabsi vykon o 30 koni.ale on ma na hlavni remenici ne torx ale opacne.hvezdicova hlavicka sroubu.vidim to prave poprve,vetsina lidi ma prave na klasiku 19 klic
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Příspěvek od vwCharlie »

amavet píše:kdyz uz se tak vyznas v tech oznaceni klicu,chceme s kamosem udelat rozvody na jeho seatu 1,8 gt 16 v.je to ten samy motor co mam ja akorat slabsi vykon o 30 koni.ale on ma na hlavni remenici ne torx ale opacne.hvezdicova hlavicka sroubu.vidim to prave poprve,vetsina lidi ma prave na klasiku 19 klic
ale hlavní rozvodové kolo přece nepotřebuješ sundat,když chceš dělat rozvody. Stačí ti shodit jen řemenice. Pokud teda máš na mysli ten hlavní šroub na místo te "devatenáctky"

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Příspěvek od lister »

přesně ten šroub nemusíš kvůli rozvodům vyndávat, leda bys chtěl měnit gufero na klice.
jinak by to měl být 12ti hran, (osobně sem ho neviděl, mám na klice klasickou19ku), ale předpolkádám že to bude stejný jak 12ti hrany 9mm na setrváku, takže půjde povolit trhákem nebo ořechenm do ráčny s 12tihranem. žádnej spešl tvar...

PS 1,8 16v s výkonem o 30koní menším než 16v u VW ?? to spíš vypadá že to má na jinejch papírech :wink:
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Příspěvek od vwCharlie »

ono já jsem se taky divil,co seat auto emoción dokáže vymyslet,ale 12-tihran to není,je to trx,akorát naopak. Nedávno jsem dělal brzdy na astře a ta měla shodou okolností taky ten opačnej torx na držácích třmenů. Nasadil jsem na to ale 12-tihran a naštěstí to šlo,aniž bych to zničil.Takže kdyby to chtěl mermomoci sundat,tak bych to zkusil opatrně tím 12-tihranem,ale bývá to dotažené jak ku*va,měl bych strach. No pokud to není nutné,třeba kvůli toho gufera,tak bych se na to vykašlal.

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Příspěvek od amavet »

lister píše:přesně ten šroub nemusíš kvůli rozvodům vyndávat, leda bys chtěl měnit gufero na klice.
jinak by to měl být 12ti hran, (osobně sem ho neviděl, mám na klice klasickou19ku), ale předpolkádám že to bude stejný jak 12ti hrany 9mm na setrváku, takže půjde povolit trhákem nebo ořechenm do ráčny s 12tihranem. žádnej spešl tvar...

PS 1,8 16v s výkonem o 30koní menším než 16v u VW ?? to spíš vypadá že to má na jinejch papírech :wink:
vono to zajimavy tvar celkem je.ale tam je problem ze pod tou remenici jsou srouby na imbus ktere drzi ten plastovy kryt na rozvodech.jinak bych ji taky nesundaval
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Příspěvek od amavet »

on ma v papirech napsano 92 kw ma je original. ja to mam navic cipnute.jinak jde videt ze tu nejsou zadni monteri od fordu :) ze se v tom celkem vyznate.toto je asi jediny klub na kterem takhle funguje forum
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Příspěvek od amavet »

ted jsem se dival ny ty stranky co jsi dal ten odkaz a asi mam velky problem.ten unasec se sundava bez te hridele,podle obr.ta hridel zustava v prevodovce,jsenze ja mam vytrhlou poloosu s unasecem i tou hrideli.do prevodovky mam akorat diru,krasne vidim na diferak.to bude asi velky poblem co?
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Příspěvek od lister »

pro přístup k rozvodovýmu řemenu stačí sundat remenici klíňáku (4 inbusy) ,s rozvodovým kolem nemusíš hejbat.

jestli ti zůstala na unašeči i hřídelka s tisícihranem, budeš must rozpůlit převodovku, nebo ji vyměnit.
jen tak mimochodem, sháním část skříně převodovky co je nejblíž k motoru, kdyb někdo věděl o převodovce na díly.....
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
Reno
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko,TRNAVA

Re: pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Příspěvek od Reno »

lister:asi otazocka na teba:mam rovnaku prevodovku 16V a tecie mi s nej olek,cez gufera na poloosach.nevies rozmery tych gufer?Na obidvoch stranach.

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Příspěvek od amavet »

lister píše:pro přístup k rozvodovýmu řemenu stačí sundat remenici klíňáku (4 inbusy) ,s rozvodovým kolem nemusíš hejbat.

jestli ti zůstala na unašeči i hřídelka s tisícihranem, budeš must rozpůlit převodovku, nebo ji vyměnit.
jen tak mimochodem, sháním část skříně převodovky co je nejblíž k motoru, kdyb někdo věděl o převodovce na díly.....
to me nenapadlona to jsem za v*l zapomel
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Příspěvek od lister »

Reno:
gufera u poloos - 50x65,2x10 obě
gufero vstupního hřídele 23,9x40x8
gufero vypínací tyčky 8x14x4
gufero volící páky řazení 18x30x8
gufero vypínací páky spojky 18x27x8,7
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Příspěvek od vwCharlie »

amavet píše:ted jsem se dival ny ty stranky co jsi dal ten odkaz a asi mam velky problem.ten unasec se sundava bez te hridele,podle obr.ta hridel zustava v prevodovce,jsenze ja mam vytrhlou poloosu s unasecem i tou hrideli.do prevodovky mam akorat diru,krasne vidim na diferak.to bude asi velky poblem co?
budeš to muset koplet rozkuchat a aby ses dostak až na diferák a vytáhl ho,tak musíš rozdělat úplně vše. Tu hřídelku zajišťuje z druhé strany segrovka,která ti teď asi lítá po převodovce.
Pokud máš poškozenej diferák ještě jinak,tak máš dvě možnosti: Buď tu převodovku prodáš listerovi,tak jak je,mu by se taková šikla,pokud má dobrý obal a seženeš si jinou nebo spočítáš zuby na diferáku,mělo by jich být 66 a já bych takový diferák měl mít. :wink:
Mám i gufera kdyby jsi sháněl,Cortego 170,-/ks

Uživatelský avatar
amavet
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4166
Registrován: 11.02.2008 07:50
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Příspěvek od amavet »

vwCharlie píše:
amavet píše:ted jsem se dival ny ty stranky co jsi dal ten odkaz a asi mam velky problem.ten unasec se sundava bez te hridele,podle obr.ta hridel zustava v prevodovce,jsenze ja mam vytrhlou poloosu s unasecem i tou hrideli.do prevodovky mam akorat diru,krasne vidim na diferak.to bude asi velky poblem co?
budeš to muset koplet rozkuchat a aby ses dostak až na diferák a vytáhl ho,tak musíš rozdělat úplně vše. Tu hřídelku zajišťuje z druhé strany segrovka,která ti teď asi lítá po převodovce.
Pokud máš poškozenej diferák ještě jinak,tak máš dvě možnosti: Buď tu převodovku prodáš listerovi,tak jak je,mu by se taková šikla,pokud má dobrý obal a seženeš si jinou nebo spočítáš zuby na diferáku,mělo by jich být 66 a já bych takový diferák měl mít. :wink:
Mám i gufera kdyby jsi sháněl,Cortego 170,-/ks
ty gufera je v poho to uz mam sehnane davno,akorat me mrzi ze to musim cele rozkuchat bo se mi do toho nechce a na novou prevodovku prachy nemam
VW golf 2 GTI 16V 95kw , odtah pastika variant B5.5 2.8 V6 4motion 777539977 , Golf 4 2,8 V6 4motion , Honda CBR 600 F3

Uživatelský avatar
Reno
Pilot
Pilot
Příspěvky: 811
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko,TRNAVA

Re: pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Příspěvek od Reno »

dakujem lister :wink:

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: pomoc pri oprave prevodovky a poloosy

Příspěvek od SamotZdeny »

lister píše:hlavně typ není odlitej ale vyraženej, protože skříň jako taková je univerzální, až podle toho jaký kola se do ní dají se vyrazí typ.

hoď ty fotky.

pro představu co najdeš uvnitř se podívej na http://www.brokevw.com
nebo sem:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zdravim listra.ProsímTě nevíš jak vyměnit páku řazení na prostředním obrázku hned za guferem 1b?Mám převodovku na syncro a ta páka je zrezlá,jinou už jsem sehnal,ale nevím jak ji vyndat,aniž bych ohnul vidličky.Určitě v tom bude nějaký fígl.Díky Zdeny

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“