Demontáž oken

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

DevilVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 26.01.2008 19:12

Demontáž oken

Příspěvek od DevilVW »

Ahoj potřebuji radu, nevím jak mám sundat přední a zadní okno :oops: zkoušel jsem to na jednom golfu ale chudinka ruplo :oops: :cry: nemáte nějaký návod?díky moc

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Demontáž oken

Příspěvek od lister »

u čelního skla začneš nahoře uprostřed, (zadní dole uprostřed, prostě na nejdelší straně s dobrým přístupem), odchlípneš gumu (z vnitřku auta) a uvidíš hranu nebo lem nebo jak tomu chceš říkat prostě tu věc která je po celým obvodu okna a jsou na ní bodový sváry. vezmeš širtokej šroubovák (cca 1cm) a tu gumu začneš tlačit pod ten lem, zezačátku to jde blbě , tak si pomůžeš ještě jedním šroubovákem, nebo něčí rukou :wink: každopádně až se ti pod ten lem podaří nacpat 5-10cm už to půjde samo, takhle uděláš celej vršek čelního skla plus sloupky do půlky a pak to sklo vytlačíš ven.
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

DevilVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 26.01.2008 19:12

Re: Demontáž oken

Příspěvek od DevilVW »

díky já to takhle zkusím.Doufám že mi to tentokrát neprasne :?

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž oken

Příspěvek od Buresmil »

ja na to pouzivam cca 5 dratu tlousky tak 2,5mm (misto sroubovaku) a prehozene okno je behem 20min (hlavne pro obetovne montazi´nezapomen ten lem potrit vazelinou :wink:
Kdo brzdí Ten prohrává.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Demontáž oken

Příspěvek od vwCharlie »

hlavně pokud budeš spěchat s tím zatlačováním za ten okraj,tak ti to rubne zas. Ale až ti nějaké to sklo rupne,tak na to postupně příjdeš jak to dělat nejlíp :wink: musíš se učit rychle.

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Demontáž oken

Příspěvek od lister »

hlavně je dobrý to dělat ve vyhřátý garáži, protože jak je ta guma studená (tvrdá) a zmrzlý prsty k tomu, tak to stojí za prd.

jinak pro zpětnou montáž místo vazelíny používám mýdlo
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

golfgti16vv
Závodník
Závodník
Příspěvky: 630
Registrován: 07.11.2007 10:27
Bydliště: ŠUMAVWA

Re: Demontáž oken

Příspěvek od golfgti16vv »

jo souhlasim s listerem s vazelinou stvrdne guma ja použivam montažni pastu na pneu

DevilVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 26.01.2008 19:12

Re: Demontáž oken

Příspěvek od DevilVW »

No já jsem právě tu gumu lehce nahřál ale asi ne dost nebo bylo okno už načatý :? a ještě mě napadá že bych si mohl vyměnit ruce že jsou šmatlavý :lol: jinak díky za ty rady :wink: o víkendu půjde okno dolů takže soufám že teď se to povede

DevilVW
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 26.01.2008 19:12

Re: Demontáž oken

Příspěvek od DevilVW »

Ještě bych měl jeden dotaz.Nechce se mi zakládat nové téma.Chtěl bych dát spodek auta do někaý barvy(béžová),ale nechce se mi dávat tu barvu přímo na holej plech.Chtěl bych tam nejdřív dát TLUMEX ale nevim jestli ta barva na něm bude držet.Nebo jak by jste to řešili vy??díky

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Demontáž oken

Příspěvek od vwCharlie »

golfgti16vv píše:jo souhlasim s listerem s vazelinou stvrdne guma ja použivam montažni pastu na pneu
ale prd stvrdne guma vazelínou,ztvrdne chladem,je lepší to dělat za tepla.A aby mě při vysklívání nebolely prsty,tak používám takové pásky z jedničky plechu,které zasouvám za ten okraj po celém vrchu a až pak to zatlačuju šroubovákem.Ono jakékoliv násilné pnutí,když se ta guma mermomoci začne zatlačovat za okraj,můžu způsobit prasknutí.
A pro zasklívání je dobrá právě ta vazelína na tu rynku,nejlépe ložisková,nejlepší něco jako mogul LA2,není tak hustá a na gumu silikonový sprej.Ta vazelína právě ještě odpuzuje vodu a je jako prevence proti korozi,protože vespod to rádo hnije pod tou gumou.

Uživatelský avatar
Winklbauer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno, Olomouc

Re: Demontáž oken

Příspěvek od Winklbauer »

a nebo si vem gumu z toho ruplýho skla a tu na svojím autě uřízni je to velmi rychlá demontáž bez poškození okna 8)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Demontáž oken

Příspěvek od vwCharlie »

Winklbauer píše:a nebo si vem gumu z toho ruplýho skla a tu na svojím autě uřízni je to velmi rychlá demontáž bez poškození okna 8)
to je taky možnost a pro něho asi nejlepší,než by měl riskovat

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Demontáž oken

Příspěvek od lister »

si nemyslím že vazelína způsobuje tvrdnutí gumy, spíš jako olej tu gumu rozežírá, ale hlavní dúvod proti je estetickej prostě mi připadá nechutný mazat si tapec vazelínou (speciálně "kilometrovou") :wink: jak to vypadá v létě když do auta praží sluníčko ?

prostě zlatý mýdlo nebo banánovej lubrikační gel :lol:
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Demontáž oken

Příspěvek od vwCharlie »

a proč by si tím měl mazat tapec? Namaže se tím jen rynka při montáži,aby ta guma při zasklívání lépe vklouzla a okno líp sedlo.Gumu stříknu ještě silikalem a jde to jako po másle. A za tepla určitě nic cítit nejde. A nemaže se to vrstvou,ale jen lehce,prostě aby to nebylo suché. Mýdlová voda zteče a není tam nic a lubrikační gel používám někde jinde :D Ale nebudu se přít,každej má na to svůj způsob :wink:

Uživatelský avatar
labolatolni_mys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 818
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: E.ON Distribuce a.s.
Kontaktovat uživatele:

Re: Demontáž oken

Příspěvek od labolatolni_mys »

Kdyby jste někdo potřeboval mám zadní čiré sklo na jettu (bez gumy) za odovz :wink:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“