Výfuk + altík dotaz

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od Bastard »

E-e... Prostějov, ale mjauto se mi líbí cenově a taky posílaj zásilkovou službou. U nás sice nějaký obchody sou, ale mám odpor do nich vůbec strkat nos. Buď tam je úplně vypatlaná ženská, nebo mají brutální ceny, nebo prd výběr. A někdy i všechno dohromady. Nedej bože u nás shánět blbý podtlakový hadičky na karbec. Sehnal sem po celodenním lítaní po městě za 200/metr! Bohužel sem je tehdy nutně potřeboval.

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od boobika »

tak to je špatný. já jsem vděčný za brno (autorona a hn motor) :)
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od Bastard »

Takže... Altík mám Valeo :evil: , ale... Měřil sem a naměřil sem, že baterka při vypnutým autě má 11,4V. Při normálním běhu a vším vypnutým 12,9 a při zaplejch všech spotřebičích co v autě sou 12,4. Při zaplých jenom světlech 12,6. Z altíku do všech spotřebičů + baterky jde 12A, + světla 18A, + všechno přes 20A. Do baterky pak bez 4A, + světla 3,2, + všechno 2A. Podotýkám, že při měření napětí má můj skvělý úžasný měřák Made in Taiwan chybu cca - 1-1,5V :mrgreen: S proudem to možná bude obdobný. Co vy na to? Podle mě je to ok. Spíš si teď myslím, že problém bude asi spíš startér...

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od boobika »

pokud když máš baterku nabitou nabíječkou startér točí dobře a po čase už ne ... neviděl bych to na něj.

mě by spíš zajímalo jak víš, že měřák má odchylku až 1,5V a jak jsi měřil přes 20A ampérmetrem :) každopádně pokud je to tak, hodil bych ho do popelnice a koupil si jinej, kterej bude měřit přesněji (už od 80kč) nebo si od někoho půjčil jiný.

dobrá nabitá baterka má 12,6V, dobře dobíjející auto cca. 14V (při světlech).

to jak máš rozepsané ampéry moc nechápu, ale je vidět, že altík něco dává. a pokud se to zhruba sečte > světla (potk, obrys, palubka) můžou brát cca. 10-12A, něco pro motor, budíky .... tipnul bych to tak na 25A odběru (bez rádia, větráku topení atd.) + něco pro dobití baterky.

tobě světla berou 18A? to by bylo něco kolem 250W 8O

taky bych se zaměřil na kvalitu drátů a kontaktů na trase aku-startér, altík-aku (pokud to máš zapojený altík-startér-aku, tak na tohle) a hlavně ukostření aku-kastle-motor. dostatečný průřez, žádná rez, propájený očka. to taky dělá divy.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od Bastard »

Ále tak mám ho už dlouho, tak vím, co od něj můžu čekat :lol: Ještě mám doma jeden, ale ten mi zas někdo někam ztopil... S těma ampérama to je následovně : vždycky, když tam napíšu +, tak to znamená, že sem něco zapnul k tomu, co už zapnutý bylo, takže se to přičítá. Do světel leze nevím přesně kolik, ale 18A to není. Ještě zkusím časem změřit napětí baterky, když už mi to přestane chtít chytat. Je pravda, že jezdím docela často jenom po městě, ale zásadně se mi to vybije, jakmile přijedu k mladé (25km jízdy po dálnici)... Ráno pak ku*vuju, co je to za krám. Aspoň, že to tam je z kopce, že se sám spustím a nakopnu to přes kvalt, ale pak zajedu do města, kde je placka a můžu se posrat...

No a víc jak 20A znamená, že mi ampérmetr chce nakopat zadek :158: , ale nemá jak...

(a nebo přestanu jezdit k mladé, mají tam beztak nějaký geomagnetický pole, co mi vybíjí baterku..) :twisted:

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od boobika »

musíš si najít babu někde dál. má to víc výhod - nejsi pořád pod dohledem, jste si vzácnější a taky se ti pořádně dobije baterka když za ní pojedeš :lol:
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od Bastard »

To říkám furt : Za vším hledej ženskou... :twisted: :mrgreen:

Asi to vyřeším spíš tak, že si do auta zabuduju zásuvku na nabíječku, natahnu z baráku šňůru a vždycky to jenom připojím a nebude problém. Leda že mi pes pochčije tu zásuvku a dostane pecku do pinďoura, ale to je jeho problém. :idea:

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od boobika »

to je dobré řešení - sám to mám takhle přes velký mrazy.

stačí normální 12V usměrněný trafo (kterých je plno ze všelijakých kravinek doma) s proudem kolem 100mA. šupneš o do zapalovače přes noc a ráno máš jistotu.

popř pokud nemáš zásuvku u auta, tak dělají i solární udržovače aku :)
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od Bastard »

Tak dneska mi přišel výfuk... Ty ku*vy pošťácký bych vyliskal. A ty co to balili preventivně taky. Přišlo to dobouchaný jak prase, jedno hrdlo zkřivený a zadní tlumič promáčklej od toho druhýho. No nic. Už se neposeru, co sem taky mohl čekat, ale za tu cenu se to chvilkový nadávání vyplatí :twisted: Tata si ze mě dělal pr**l, že když mi minule poslali lodní svíčky místo do G2, tak že mi tentokrát pošlou komín z Titanicu :mrgreen:

V pondělí půjde fuk na auto:
bosal.jpg

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od boobika »

Bastard: buď rád za pomáclený (není se čemu divit, když vidíš na jaké hromadě to mají válet). oni jsou schopni ti poslat i výfuk z trolejbusu :lol:

kupoval jsem úplně stejné a po 2 letech vypadají pořád jako nový.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od Bastard »

boobika píše:Bastard: buď rád za pomáclený (není se čemu divit, když vidíš na jaké hromadě to mají válet). oni jsou schopni ti poslat i výfuk z trolejbusu :lol:

kupoval jsem úplně stejné a po 2 letech vypadají pořád jako nový.
Tak dneska sem si auto odvezl ze servisu. Protože sem neměl odkud objednat příchytky, tak sem to tam hodil... Cena za přidělání výfuku - 300Kč 8O Docela láce... Já bych se za tak málo ani nezohl pod auto :mrgreen: Tak jsem měl radost, akorát to tak trošku trčí no... Není to úplně přesná replika. Nebo možná jak je novej, tak se na tom tak vyjímá :mrgreen: Zítra hodím foto.

Tak sem měl radost a pak sem sundal kolo, že vyměním brzdy a kotouč držel na normálním šroubu s hranatou hlavou :!: 8O :evil: Tak sem ho chtěl povolit... A povolil... Ovšem jenom z půlky, takže sem zase nasranej :twisted:

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od boobika »

kotouč drží jeden zapuštenej šroubek na křížovej šroubovák. tam není místo na 6tihran ne? o to se opírá ráfek. nebo máš něco spešl?
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od Bastard »

No právě tam měl být zapuštěnej, jenže ten ču*ák, co mi měnil ložiska tam nacpal normální šestihran na 10 klíč. O ráfek se to na 99% neopíralo, lezlo to ven jenom o cca milimetr, ale když sem to viděl, tak mě málem klepla pepka. Měnil to před rokem. Až teď sem si uvědomil, co to je za prasárnu. Tak sem ho chtěl vyměnit - žvejk, a bylo po prdeli. Budu ho muset odvrtat nebo něco. Našel sem doma takovou soupravu na "vytahování zlomených šroubů", tak přemejšlím, jak se to má používat :mrgreen:

A ještě sem si vzpomněl, že mi nedotáhl kola, takže sem se mohl taky pěkně rozmáznout. Už k němu nikdy nepojedu. (to není ten, co mi montoval výfuk za 3kila)

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od boobika »

njn, proto si většinu věcí dělám sám. minimálně pak nemůžu na nikoho nadávat :lol:
no abs, no klima, no servo -> no problem

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“