Výfuk + altík dotaz

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od Bastard »

Tak zase za dlouhou dobu pár dotazů.

1) Začal mi zdechat motor 1.6|RF. Našel sem díru ve výfuku a letos mě navíc čeká technická a už minule měl blbý kecy, tak budu měnit středovej tlumič, zadní tlumič a trubku ke katu. Ptám se, jakou značku tlumičů byste mi doporučili - Bosal, Arwin, Ernst, SBST, Walker nebo nějaký jiný?

2) Za určitých okolností mi nejde startovat auto. Když je baterka na 100% nabitá nabíječkou, tak to blafne jak nic. Ale když delší dobu jezdím, tak to pak vadne. Důvodem bude na 90% alternátor před smrtí. Co je lepší : sehnat jinej jetej, nechat udělat repas, zkusit sehnat novej regulátor?

Dík za odpovědi :idea:

Uživatelský avatar
OndrIs
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1875
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Morava,
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od OndrIs »

z těch značek cos uvedl asi BOSAL nebo Walker ,podle mě to bude vše na stejný urovni.A co se altiku týče tak repas te vyjde něco kolem 1000, Mužeš sehnat i starší ale zase nemáš jistotu že ti vydrží!
Bud si sežen nějakej novější nebo nech udělat repas a máš klid!

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od boobika »

jj, bosal není špatný a nestojí moc. na autě mám už 2roky komplet od nich a i z venku je pořád jak novej. vypadá to, že je na něm hliníková vrstvička

alternátor bych zkusil nejdřív proměřit než bych něco měnil, protože problém může být i jinde (baterka, dráty)
no abs, no klima, no servo -> no problem

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od GIIb »

Nejlepší je si za dvě kila koupit ložiska, za tři kila regulátor a repas si udělat sám

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od Bastard »

GIIb: No dobře, ale co k tomu potřebuju za vercajk? A uhlíky jsou součástí toho regulátoru? Ńo a poslední dotaz, ten regulátor jsem viděl na mjauto.cz ve více provedeních, tvarech a cenách. Není náhodou potřeba na každej pól jinej, nebo jak to je? :oops:

Jinak dík za odpovědi.

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od GIIb »

Vercajk? šroubovák, golu na řemenici a kladivo. Uhlíky jsou součástí regulátoru, pokud by jsi měl jistotu že je reg. dobrej, stačí vyměnit jen uhlíky za cca 15 Kč, regulátorů je víc druhů, musíš tam dát takovej jakej tam byl a je tam jen jeden

GIIb
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 11.11.2007 14:18
Bydliště: Zábřeh

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od GIIb »

Vercajk? šroubovák, golu na řemenici a kladivo. Uhlíky jsou součástí regulátoru, pokud by jsi měl jistotu že je reg. dobrej, stačí vyměnit jen uhlíky(pokud jsou už ojetý) za cca 15 Kč, regulátorů je víc druhů, musíš tam dát takovej jakej tam byl a je tam jen jeden

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od Bastard »

Ok. Na vercajk sem se ptal proto, že se mi nechtělo letět ven do té zimy se na to dívat :twisted: :mrgreen: Zítra mám volno, tak se na to mrknu. Neví někdo, jestli by tam nešel dočasně dát altík z diesla? Jeden mám a než bych repasoval ten původní, tak aby se s tím autem dalo jezdit...

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od boobika »

jen samotnej altík by měl být stejný. rozdílný by mělo být uchycení a možná řemenice (nevím)

jinak mjauto musíš brát trochu s rezervou - někdy nabízejí i to, co na daný model nepatří. co se týče regulátoru, tak jsou 2. jeden pro altík bosh (levnější) a druhý pro altík valeo (dražší)
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od Bastard »

boobika píše:jen samotnej altík by měl být stejný. rozdílný by mělo být uchycení a možná řemenice (nevím)

jinak mjauto musíš brát trochu s rezervou - někdy nabízejí i to, co na daný model nepatří. co se týče regulátoru, tak jsou 2. jeden pro altík bosh (levnější) a druhý pro altík valeo (dražší)
To mi povídej... Sem si objednával svíčky NGK a místo na GII mi přišly na něco podobnýho tomuto...

Uživatelský avatar
FError
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1425
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ash
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od FError »

Walker: šmejd, nebrat; Bosal: šmejd, ale trochu lepší. Kdybys měl z dovozu z DE Bosala, pak je to kvalitní. Nejideálnější výrobce je FENO, ale nevim, jestli uměj na golfiky. Ty ostatní neznám

regulátor samotnej ti nemusí pomoct, pravděpodobně už budou vydřený kroužky. A teď je otázka, co všechno tam bude KO - asi i nějaká dioda a tak je lepší se poptat na ceny starších dobrých a na cenu repase
VW OLDIES CLUB : http://vw-oldies.cz" onclick="window.open(this.href);return false; || VW-OLDIES.cz on GOOGLE+

Uživatelský avatar
Ladin
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 278
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od Ladin »

Nevíte nikdo kde v okolí prahy sehnat ten regulátor? Nebo může bejt klidně i přez net z dovozem. Dík

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od boobika »

Ladin: regulátor seženeš snad v každým kšeftě z autodílama (jinak např. elit, autokelly atd.). jen musíš vědět jestli máš bosh nebo valeo

Bastard: no jo. já tam obědnával komplet fuk (od katu ke konci) 3x jsem zopakoval že to je s katem - přivezli mi výfuky pro auto bez katu. obědnával jsem spojkový lanko - přivezli mi na g1, obědnával jsem blinkry - přivezli na snad na nějakýho japonca, obědnával jsem spodní hadici k chladiči - dostal jsem spíš hadici na dojení krav, než na g2. takže do toho ocohdu už nechodím.
Naposledy upravil(a) boobika dne 17.02.2008 22:48, celkem upraveno 1 x.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od Bastard »

FError píše:Walker: šmejd, nebrat; Bosal: šmejd, ale trochu lepší. Kdybys měl z dovozu z DE Bosala, pak je to kvalitní. Nejideálnější výrobce je FENO, ale nevim, jestli uměj na golfiky. Ty ostatní neznám

regulátor samotnej ti nemusí pomoct, pravděpodobně už budou vydřený kroužky. A teď je otázka, co všechno tam bude KO - asi i nějaká dioda a tak je lepší se poptat na ceny starších dobrých a na cenu repase
Tak já zas nepotřebuju úplně ultra dobrej vejfuk. Stejně to auto půjde do kytek během 3let cca. No asi tak jakmile si brácha udělá řidičák... :|

A na ten altík ze zítra podívám, proměřím a uvidím. Myslím, že budou blbý huhlíky.

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Výfuk + altík dotaz

Příspěvek od boobika »

Bastard: ty jsi někde od brna, když bereš z mjauto? pokud ano a chceš ho vyzkoušet, tak vem altík i s regulátorem a zaskoč k horákovi na hájeckou (do elektra) a oni ti ho zadara vyzkouší a řeknou ti ...
no abs, no klima, no servo -> no problem

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“