Motor 1.6

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
speedlive
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 26.09.2007 21:54
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Motor 1.6

Příspěvek od speedlive »

Chlapi,prosím radu.Cvakají mi ventily za studeného a někdy prozvaknou i za teplého motoru.Jsou špatné ventil. zdvidátka , slabý tlak oleje nebo špatný olej? Předem děkuji za rady a připomínky

Uživatelský avatar
RCRIK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1395
Registrován: 25.09.2007 11:33
Bydliště: Roudnice nad Labem (Podlusky)
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6

Příspěvek od RCRIK »

taky mi to cvakalo mel jsem 1,6 PL dal jsem cisteni a pak prisadu do noveho oleje a byl klid.motor jse i stisil.jinak dofam ze tam mas olej :D
kontakty na mě Tel:721766496 nebo email: martyan_R@seznam.cz
Hledám svojí GII kterou někdo ukradl !!! http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=43&t=183103

Uživatelský avatar
speedlive
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 26.09.2007 21:54
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6

Příspěvek od speedlive »

RCRIK píše:taky mi to cvakalo mel jsem 1,6 PL dal jsem cisteni a pak prisadu do noveho oleje a byl klid.motor jse i stisil.jinak dofam ze tam mas olej :D
Neboj olej tam je :lol: 10W40 .Taky jsem myslel na tu přísadu,ale raději se zeptám.

Uživatelský avatar
RCRIK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1395
Registrován: 25.09.2007 11:33
Bydliště: Roudnice nad Labem (Podlusky)
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6

Příspěvek od RCRIK »

me to delalo hlavne pri studenym a kdyz jsem to koupil tak to auto predtim rok nejezdilo jinak jestli se nemylim tak to klepe kuli tomu ze se nenatlaci olej nad hrnicky jinak prisadu jsem pouzil zn. wynns ale na tom by nemelo zalezet snad ti to pomuze. :)
kontakty na mě Tel:721766496 nebo email: martyan_R@seznam.cz
Hledám svojí GII kterou někdo ukradl !!! http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=43&t=183103

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Motor 1.6

Příspěvek od vwCharlie »

To je taková bolest motorů VW,pokud to nepřestane po zahřátí motoru,tak bys je měl vyměnit.Někdy pomůže třeba vyměnit olej nebo dát hustší (minerál 15W-40).Hlavně tam musí být a ne že to cvaká,že tam není olej.

Jinak ta přísada na čištění od Wynse je prachobyčejná nafta nebo něco takového asi 3deci za 200,-. Aplikuje se do motoru před výměnou,aby byl olej řidší,rozpustil usazeniny ve formě mazutu a lépe vytekl.

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

pokdu necvakaj Hafo..tak kdyz vymenis novej olej tak se muzou sklidnit...ale jestli ne....tak je rovnou vymen i s novym olejem a mas vystarano a klid

Uživatelský avatar
RCRIK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1395
Registrován: 25.09.2007 11:33
Bydliště: Roudnice nad Labem (Podlusky)
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6

Příspěvek od RCRIK »

nerikam ze je to neco extra ale me to pomohlo :D ale daval jsem pak i tu prisadu do noveho oleje.
jinak ja tam mel 15w-40 a daval jsem 10w-40. jinak mineral je pro tyhle motory v tomhle stavu lepsi 10 bejva na ne moc ridka. :( a pak ji to i zere.
kontakty na mě Tel:721766496 nebo email: martyan_R@seznam.cz
Hledám svojí GII kterou někdo ukradl !!! http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=43&t=183103

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Motor 1.6

Příspěvek od vwCharlie »

já jenom chtěl upozornit ať se za to zbytečně neutrácí,je to fakt nafta s nálepkou Wyns. :wink:

Uživatelský avatar
RCRIK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1395
Registrován: 25.09.2007 11:33
Bydliště: Roudnice nad Labem (Podlusky)
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6

Příspěvek od RCRIK »

a ty by si tam nalil naftu nebo radsi wyns :D ?jentak se ptam u nas jsem nic jinyho neobjevil :D
kontakty na mě Tel:721766496 nebo email: martyan_R@seznam.cz
Hledám svojí GII kterou někdo ukradl !!! http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=43&t=183103

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Motor 1.6

Příspěvek od vwCharlie »

no já tam leju naftu. Před výměnou oleje tam naleju asi hrnek nafty a nechám to běžet na volnoběh asi 15min. Pak to vypustím a krásně všechno vyteče. Pak tam naleju nejlevnější minerál co seženu,zase hrnek nafty,opět nechám běžet 10-15min a vypustím.A až pak si leju Castrol Magnatec Diesel 10W-40 do svého TDmiláčka. Dělám to hlavně u dieslu,protože ten olej je pokaždé černý jak bota a jak tam dám nový,tak je pak krásně čistý. Je to aspoň pro lepší pocit :)

Já ty dvě stovky raději utratím za ten průplachový olej nebo ten nejlevnější minerál. Ber to jen jako radu,ale jinak si to klidně kupuj dál.Já měl možnost porovnat oboje.Ten Wyns se prodává v takové plechovce a koupil jsem ho jen jednou :D

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Motor 1.6

Příspěvek od boobika »

tak přípravek na čistění máte odhalen a já jen dodám, že ty speciální přísady do oleje, po kterých se ztiší motor atd. atd. jsou jen obyč. zahušťovače oleje. takže nemá smysl kupovat 10w40 a přísadu, když stačí koupit 15w40 :)

jinak když se to přežene, tak je opravdu sranda v mrazu startovat. nehledě na to, kolik času uběhne, než se motor "promaže".
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
speedlive
Řidič
Řidič
Příspěvky: 50
Registrován: 26.09.2007 21:54
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6

Příspěvek od speedlive »

Takže myslíte že by stačilo vyměnit jen olej a místo 10W40 tam dát 15W40? A jak zjistím tlak oleje,abych třeba neněl čerpadlo v řiti.

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Motor 1.6

Příspěvek od boobika »

zjistíš to nejpřesněji tak, když to změříš :D
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Misicek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 18.02.2008 13:16
Bydliště: PlaVWeČ- - Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6

Příspěvek od Misicek »

No me to taky klepe ... ale jenom kdyz jedu nebo sedim v aute tak to slysim jak to klape a zdvihatka mi nesedi uplne na hrideli .... ale pruplachovej olej sem tam mel a nedelalo to ... a dal sem tam specialni olej co se leje do kamionu ( mam ho zadarmo z prace zejo ) a zacina to takhle mlatit jako svin je to nejak P7 pak nejaky dve pismena a na konci je 5 ... nevim co je to za olej ale kamos rikal ze je to nej sracka co sem do toho mohl nalit ...
Jezdim pomale na plyn moc nešlapu... ale říkejte to policejnimu radaru)

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Motor 1.6

Příspěvek od boobika »

speciální olej do kamionu nemusí být nejlepší pro osobák.

kdyby ses držel jednoho oleje za 300-400kč/4litry, tak není co řešit
no abs, no klima, no servo -> no problem

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“