POMOOOC turbo stale netlaci

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
fesiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02

POMOOOC turbo stale netlaci

Příspěvek od fesiak »

cavte chalani.mam 59kw td a turbo mi tlaci o.6 bar max.uz som tu pisal a ze je to dost malo.dostal som radu aby som utiahol alebo zaslepil poistny ventil na sani ze ten vacsinou robi problem ale nepomohlo to.cital som tu niekde ze ma byt na turbe nejaka mala imbus skrutka ktorou sa tiez ovlada velkost tlaku ale vobec neviem kde sa nachadza.prosim ak niekto ma fotku alebo vie kde presne mam pozerat prosim poradte..... :(

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOOOC turbo stale netlaci

Příspěvek od ok »

fesiak píše:cavte chalani.mam 59kw td a turbo mi tlaci o.6 bar max.uz som tu pisal a ze je to dost malo.dostal som radu aby som utiahol alebo zaslepil poistny ventil na sani ze ten vacsinou robi problem ale nepomohlo to.cital som tu niekde ze ma byt na turbe nejaka mala imbus skrutka ktorou sa tiez ovlada velkost tlaku ale vobec neviem kde sa nachadza.prosim ak niekto ma fotku alebo vie kde presne mam pozerat prosim poradte..... :(
Vrat to tak jak to bylo. Chtělo by to zkontrolovat stav turba a stav jeho lopatek. A jakym budíkem si ¨to měřil?

Pepásek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 28.12.2007 14:15
Bydliště: Soběšín

Re: POMOOOC turbo stale netlaci

Příspěvek od Pepásek »

Dokud nepřidáš naftu,tak nebudeš mít tlak.Z ničeho se ti turbína neroztočí.Přidej voves a uvidíš.

Uživatelský avatar
fesiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POMOOOC turbo stale netlaci

Příspěvek od fesiak »

ok píše:
fesiak píše:cavte chalani.mam 59kw td a turbo mi tlaci o.6 bar max.uz som tu pisal a ze je to dost malo.dostal som radu aby som utiahol alebo zaslepil poistny ventil na sani ze ten vacsinou robi problem ale nepomohlo to.cital som tu niekde ze ma byt na turbe nejaka mala imbus skrutka ktorou sa tiez ovlada velkost tlaku ale vobec neviem kde sa nachadza.prosim ak niekto ma fotku alebo vie kde presne mam pozerat prosim poradte..... :(
Vrat to tak jak to bylo. Chtělo by to zkontrolovat stav turba a stav jeho lopatek. A jakym budíkem si ¨to měřil?
je pravda ze trosku to pusta olej ale je to myslim uplne v norme.chyba mi tam 0.4 bar a to je dost myslim....ale nechapem ako tu ostatny reguluju tlaky na svojich turbach a mne to nejde... ved mam to iste ako oni tak v com to je ? ten imbus nepomoze ? budik mam na palubovke co sa da objednat na tuningovich strankach.mera dobre uz som skusal jeho presnost. auto nejde zle ale ked vidim ze to ma tlacit viac tak ma to hrozne stve.jeden bar by tomu prospel.
Naposledy upravil(a) fesiak dne 03.03.2008 19:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
fesiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POMOOOC turbo stale netlaci

Příspěvek od fesiak »

Pepásek píše:Dokud nepřidáš naftu,tak nebudeš mít tlak.Z ničeho se ti turbína neroztočí.Přidej voves a uvidíš.
uz teraz podimujem ked do toho slapnem tak malo by tam byt dost nafty.ci nie?

Pepásek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 28.12.2007 14:15
Bydliště: Soběšín

Re: POMOOOC turbo stale netlaci

Příspěvek od Pepásek »

Jestli čadí i pořádně roztočenej a zatíženej tak je tam nafty opravdu dost.

Uživatelský avatar
fesiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POMOOOC turbo stale netlaci

Příspěvek od fesiak »

nikto mi nepovie kde mam tu imbus skrutku najst? mne sa zda ze mi ten tlak niekade pusta lebo nabere plinulo 0.6 bar a potom sa to zastavy a obcas aj trosicku poklesne.a to som uz aj priidal naftu cize mal by sa tlak zvisit ale stale sa zastavy na 0.6 .

Uživatelský avatar
em-phaser
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1413
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOOOC turbo stale netlaci

Příspěvek od em-phaser »

Audi A4 S-line fahrwerk+ex Modrej Golf II. mTDi porschekanál mit hifi anláge
"Danke Wolfsburg"
Lancia Delta Evo 1
Vin Diesel není on...to jsem přeci jáááááá !!!

Uživatelský avatar
machal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOOOC turbo stale netlaci

Příspěvek od machal »

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... a&start=15
tady jsem to taky mimoděk řešil :wink:
:velo:
GOLF II 1.9 td (AAZ) ropoň :minzdr:
GOLF IV VAROŠ 1,9 Tdi silverline
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
fesiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POMOOOC turbo stale netlaci

Příspěvek od fesiak »

machal píše:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... a&start=15
tady jsem to taky mimoděk řešil :wink:
pises tam ze si pritiahol imbus skrutku na turbe a ja sa tu uz dlho snazim aby mi niekto poradil ze kde sa nachadza a nic :cry: .prosim ak mas foto alebo vies mi to opisat budem vdacny. ventil na sani som utiahol a nic.bude to asi v tom tahle na banke za turbom? mam tu tycku skratit? mne sa zda ze to skoro pusta von.skusim skratit tu tycku ked sa podari ale hlavne mi treba vediet kde je ten imbus s ktorim kazdy manipuluje a potom mu to jede lip :roll:

Uživatelský avatar
machal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOOOC turbo stale netlaci

Příspěvek od machal »

fesiak píše:
machal píše:http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=3 ... a&start=15
tady jsem to taky mimoděk řešil :wink:
pises tam ze si pritiahol imbus skrutku na turbe a ja sa tu uz dlho snazim aby mi niekto poradil ze kde sa nachadza a nic :cry: .prosim ak mas foto alebo vies mi to opisat budem vdacny. ventil na sani som utiahol a nic.bude to asi v tom tahle na banke za turbom? mam tu tycku skratit? mne sa zda ze to skoro pusta von.skusim skratit tu tycku ked sa podari ale hlavne mi treba vediet kde je ten imbus s ktorim kazdy manipuluje a potom mu to jede lip :roll:
tak jsem nenašel úplně přesně foto toho samého turba ale tohle je nejpodobnější - místo té trubičky je tam trn se závitem a na konci je to na inbus. Nejdřív povolíš šroubek který drží tu tyčku u baňky (je to pojistný šroub) a pak asadíš inbus a točíš po směru hodin. ručiček - směrem k baňce - čím víc bude ten trn zašroubovaný do baňky (tj čím bude kratší) tím šteluješ kdy odpustí...aspoň tak nějak jsem to pochopil :wink:
stačí bratko :lol:
Přílohy
turbo.JPG
:velo:
GOLF II 1.9 td (AAZ) ropoň :minzdr:
GOLF IV VAROŠ 1,9 Tdi silverline
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Buresmil
Závodník
Závodník
Příspěvky: 697
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JZ od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOOOC turbo stale netlaci

Příspěvek od Buresmil »

ovsem pozor ten imbus tam nemusi byt ja ho tam osobne nemam zalezi na typu tuba.
Kdo brzdí Ten prohrává.

Uživatelský avatar
fesiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POMOOOC turbo stale netlaci

Příspěvek od fesiak »

machal píše:
fesiak píše: pises tam ze si pritiahol imbus skrutku na turbe a ja sa tu uz dlho snazim aby mi niekto poradil ze kde sa nachadza a nic :cry: .prosim ak mas foto alebo vies mi to opisat budem vdacny. ventil na sani som utiahol a nic.bude to asi v tom tahle na banke za turbom? mam tu tycku skratit? mne sa zda ze to skoro pusta von.skusim skratit tu tycku ked sa podari ale hlavne mi treba vediet kde je ten imbus s ktorim kazdy manipuluje a potom mu to jede lip :roll:
tak jsem nenašel úplně přesně foto toho samého turba ale tohle je nejpodobnější - místo té trubičky je tam trn se závitem a na konci je to na inbus. Nejdřív povolíš šroubek který drží tu tyčku u baňky (je to pojistný šroub) a pak asadíš inbus a točíš po směru hodin. ručiček - směrem k baňce - čím víc bude ten trn zašroubovaný do baňky (tj čím bude kratší) tím šteluješ kdy odpustí...aspoň tak nějak jsem to pochopil :wink:
stačí bratko :lol:
dakujem ...konecne viem kde mam hladat :wow: :ura1: .dufam ze ja ho tam budem mat.ak nie tak staci ak tu tycku pritocim na tom zavite co je ta tycke?proste ju skratim? hm? :|

Uživatelský avatar
fesiak
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: POMOOOC turbo stale netlaci

Příspěvek od fesiak »

Buresmil píše:ovsem pozor ten imbus tam nemusi byt ja ho tam osobne nemam zalezi na typu tuba.
a co si ty urobil ked ju tam nemas? ako si prinutil turbo viac tlacit :?: tou tyckou ako som uz pisal? 8O

Uživatelský avatar
machal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOOOC turbo stale netlaci

Příspěvek od machal »

fesiak píše:
Buresmil píše:ovsem pozor ten imbus tam nemusi byt ja ho tam osobne nemam zalezi na typu tuba.
a co si ty urobil ked ju tam nemas? ako si prinutil turbo viac tlacit :?: tou tyckou ako som uz pisal? 8O
tak máš asi typ Garett....KKK to tam má
:velo:
GOLF II 1.9 td (AAZ) ropoň :minzdr:
GOLF IV VAROŠ 1,9 Tdi silverline
ObrázekObrázek

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“