Pomoc , chcípe to na zpátečku

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
Sergeii
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.12.2007 14:39

Re: Pomoc , chcípe to na zpátečku

Příspěvek od Sergeii »

mě se zas nezdá že by zpátečka vypadávala jen to na ní chcípe ... dostal sem rady od mechanikl , který to viděli na živo : 1 , elektro u vstřiků nebo nějakej zkrat ( lambda , zpátečka ) a za 2, lambda ... to je pravděpodobný , pár dní před tim sme zavařovali vejfuk a tak sme jí měli vytáhlou a pak taky , že tohle podobný nám dělalo u mondea a tam to taky nakonec byla lambda ... tak zatim ;)

Uživatelský avatar
vesdan
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 470
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Orlovwá
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc , chcípe to na zpátečku

Příspěvek od vesdan »

Jen teoreticky, motor se točí pořád stejně tak by to dělalo i dopředu, ne jen na zpátečku, protože lambda nefunguje jen na zpět, ale i dopředu. Podle mě je něco v převodovce

Uživatelský avatar
Sergeii
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.12.2007 14:39

Re: Pomoc , chcípe to na zpátečku

Příspěvek od Sergeii »

nj,ale kvalt mi vypad jen jednou ... a jakoby to šlo divně do neutrálu ... a pak když jedu dopředu , tak je to taky línější ( jak sem psal ) a ty klesající otáčky ... :/ no já fakt nevim :-D

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Pomoc , chcípe to na zpátečku

Příspěvek od boobika »

Sergeii píše:mě se zas nezdá že by zpátečka vypadávala jen to na ní chcípe ... dostal sem rady od mechanikl , který to viděli na živo : 1 , elektro u vstřiků nebo nějakej zkrat ( lambda , zpátečka ) a za 2, lambda ... to je pravděpodobný , pár dní před tim sme zavařovali vejfuk a tak sme jí měli vytáhlou a pak taky , že tohle podobný nám dělalo u mondea a tam to taky nakonec byla lambda ... tak zatim ;)
zavařujou se okurky. železo se svařuje :lol:

dělali jste to elektrikou?
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
lister
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4934
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Gross Maispitz

Re: Pomoc , chcípe to na zpátečku

Příspěvek od lister »

chcípe to v okamžiku kdy zařadíš, nebo až když pouštíš spojku ?
co zkusit odpojit kabely ze spínače zpětných světel, aby se vyloučil problém v elektrice ?
lister ví hodně o MegaSquirtu a nebojí se zeptat.

Golf MK1 16V ITB COP MegaSquirt2 189HP Quaife Tramont TY2
'92 Corrado MoonlightBlue 9A říznutý ABF, 2x výfuková vačka a MegaSquirt2..

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Pomoc , chcípe to na zpátečku

Příspěvek od danopanci »

Ja som riešil podobný problém a chybu som našiel v poškodenom púzdre na plastovej tyčke na prevodovke, ktorou sa zasúvajú rýchlostné stupne - bola tam veľká vôľa. Keď som pomohol pri zasúvaní rýchlostí s rukov na tyčkách na prevodovke - bolo to v poriadku. Po výmene poškodeného dielu všetko OK

Uživatelský avatar
Sergeii
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.12.2007 14:39

Re: Pomoc , chcípe to na zpátečku

Příspěvek od Sergeii »

ok tak svařovali :-D céóčkem :) jj ty světla zkusim odpojit ještě ;) mám odpojit čidlo zpátečky na převodovce ? nebo někde u světel :) jinak to chcípe , když jde auto do záběru prostě , tudíž když pouštim spojku ... hle , ten díl na tý zpátečce , zrvona dneska sem na to koukal - poradil táta a vůle tam je , ty šmidlátka tam sou plastový a tak se ohybaj ... a ten bílej plast na řadící páce , jak na něm je ten kroužek železnej , má drobnou vůli a hlavně se hejbe nahoru a dolů ( v tom kroužku ) potom teprv celá páka jako když chci zatlačit na zpátečku ;) ale zkoušel sem tam tu zpátečku držet a couvá to miniaturně , když je tam tak 5 tisíc otáček , takže kouř a řev všude :-D ... kde takový díly případně seženu ... ? díky dík moc dík :)

Uživatelský avatar
Sergeii
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.12.2007 14:39

Re: Pomoc , chcípe to na zpátečku

Příspěvek od Sergeii »

to je smajlů :-D takže sem odpojil čidlo zpátečky , světla nesvítili ... a auto necouvalo ... :-D a tu řadící páku sem taky zkoušel držet a myslim že to nepomáhá ani ... :(

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Pomoc , chcípe to na zpátečku

Příspěvek od vwCharlie »

psal jsem si se sergejem na ICQ a chtěl bych tady ještě připomět neuvedené,že auto když je na zvedáku,tak to couvá normálně,takže to chcípe jen pod zátěží. Jo a měl by to být motor 1.3 NZ,tedy digijet. Pazvuky údajně žádné.
Dráty od zpátečkového čidla nesmysl,když se spojí,vyhodí se akorát pojistka zpětných světel.Na převodovku bych to taky moc netypoval,na zvedáku to jede normálně dozadu,nebo aspoň tak psal.Je to záhadné :D

Uživatelský avatar
Sergeii
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.12.2007 14:39

Re: Pomoc , chcípe to na zpátečku

Příspěvek od Sergeii »

potvrzuju všecko , i ten motor je tutovka ;) převodovka má akorát mírný pazvuk , chroupání , ale není slyšet pokud se na něj nesoustředíte přes motor , prý je to stářím , asi ložiska ... to ale dělala už dlouho ..

SamotZdeny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 404
Registrován: 10.02.2008 17:19
Bydliště: kousek od Pernštejna

Re: Pomoc , chcípe to na zpátečku

Příspěvek od SamotZdeny »

Sergeii píše:potvrzuju všecko , i ten motor je tutovka ;) převodovka má akorát mírný pazvuk , chroupání , ale není slyšet pokud se na něj nesoustředíte přes motor , prý je to stářím , asi ložiska ... to ale dělala už dlouho ..
Ahoj.Ony potvory převodovky mají většinou"akorát mírný pazvuk , chroupání ,....,a pak to příjde!Také mi jednou cvakalo v převodovce,jen na pětku,a s rychlostí auta se to neměnilo.trvalo to asi 3 měsíce.A zrovna když si to konečně šel poslechnout odborník,tak v ní zachrastilo pořadně, a bylo to jasné.Praskla pružina na vypínacím palci v převodovce,chytla za plechový kryt synchronu na 5 a roztrhala ho.Bylo vymedováno!Takže si myslím:Je to převodovka,a seká se diferenciál(protože když jsou kola odlehčená tak to jede).Ale neviděl jsem to,takže se mohu mýlit.Každopádně mě to zajímá,co se z toho vivine.A přeji ti atˇje oprava co nejsnadnější,a nejlevnější.Zdeny

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Pomoc , chcípe to na zpátečku

Příspěvek od boobika »

tak potom nějaká vůle v převodovce. při zátěži se tam něco pohne a kousne. zvedlé-odlehčené nemusí.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Sergeii
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.12.2007 14:39

Re: Pomoc , chcípe to na zpátečku

Příspěvek od Sergeii »

a co ty malý otáčky .. klesající :(

Uživatelský avatar
Sergeii
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.12.2007 14:39

Re: Pomoc , chcípe to na zpátečku

Příspěvek od Sergeii »

a ještě , včera sem to byl projet a když tam dám dvojku , tak to chcípne ,ne vždy , ale většinou joo , prostě klesnou otáčky a plyn jako by nefungoval ...

Uživatelský avatar
Sergeii
Řidič
Řidič
Příspěvky: 56
Registrován: 27.12.2007 14:39

Re: Pomoc , chcípe to na zpátečku

Příspěvek od Sergeii »

dneska sem koukal an svíčky a sou takový černý dost všechny ... a ten rozdělovač tam má ty mosazný kolíčky taky dost sjetý ... i palec byl takovej divnej , vše sem teda vyčistil , dal zpátky ... ale pořád stejný i otáčky ... teda nejdřív ne , nejdřív tam bylo nad 1000 , pak po chviličce a po zmáčknutí plynu zas pod :/ pak sem znova kouknul na svíčky a zas černý ...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“