je převodovka z benzinu rychlejší?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
THOMASLO
Pilot
Pilot
Příspěvky: 788
Registrován: 19.02.2008 21:51

je převodovka z benzinu rychlejší?

Příspěvek od THOMASLO »

chtěl bych se zeptat budu do auta dávat motor z GTD a mám tam dát misto ty 5kvaltový převodovky, radši 5kvalt z benzinu 1.8? pojede to lépe? diky

Pepásek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 144
Registrován: 28.12.2007 14:15
Bydliště: Soběšín

Re: je převodovka z benzinu rychlejší?

Příspěvek od Pepásek »

Z benzínu je pomalejší.Benzíňák točí mnohem víc než diesel a proto je pomalejší.Diesely maj těžký převody.

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: je převodovka z benzinu rychlejší?

Příspěvek od KaCzaba »

Pepásek píše:Z benzínu je pomalejší.Benzíňák točí mnohem víc než diesel a proto je pomalejší.Diesely maj těžký převody.

tak tak.pojede ti to tak 130-140 odhad,a bude to tocivy jak motokara.je to na nafte k nicemu.a to jsem mel pouze jen 1.6D-TD v passatu B2 a mel jsme na tom TDI.to bylo sileny.celou cestu z frankrutu po dalnici max 130 a motor tocil tak 4tis.pak tam sla TDI prevodovka z B5.uz to bylo lepsi,ale B5 ma zase velky kola na obvod jiz v serii.takze max byl tak 180.
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
THOMASLO
Pilot
Pilot
Příspěvky: 788
Registrován: 19.02.2008 21:51

Re: je převodovka z benzinu rychlejší?

Příspěvek od THOMASLO »

no takže je lepší nechat stejnou, a kdyžtak z B5, jasný no akorát jsem myslel že by to lítalo rychleji

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: je převodovka z benzinu rychlejší?

Příspěvek od KaCzaba »

nejde o to esli je to z B3,4,5.jde o to jaky motor na to ma byt.a hlavne B2,5,6 ma motor podel a B3,4 ma motor napric jako golf.pokud chces neco delsiho,tak by delsi byla ASV prevodovka z G3 TDI,ale to nevim jestli by to nejak tahalo,s tim TD motorem.nech jak to je
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
johnyG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 390
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: je převodovka z benzinu rychlejší?

Příspěvek od johnyG »

jj, nech to tak. Vim o cem mluvim , mam na 1,6D prevodovku z GTI a jede to 130-140 max. a to je to uz kur*a vytoceny. :lol: Proste je to tak do 80-90 pak uz to hrozne tocis :(

Nevite nekdo jestli mi na ty GTI poloosy bude pasovat nejaka naftova prevodovka? Treba TD z G2??

Uživatelský avatar
KaCzaba
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Scania 620psů
Kontaktovat uživatele:

Re: je převodovka z benzinu rychlejší?

Příspěvek od KaCzaba »

rekl bych ze ano.az u trojky ma veruna a dvoulitr GTI velky kynetaky,jinak bych rekl ze toto budou ty velky klouby na dvojku,jak nafta tak to GTI.takze by to melo byt zamenne.ale kdyz budu kecat blbosti,tak me nekdo opravi,neboj. :mrgreen:

tak to ma kamos asi tayk v naftovy dvojce.taky tak 140 a rve to jak krawa.ja mel jednicku taky jen 1.6D stejne jako ma on,a jelo to 160 a pak uz na to motor moc nemel,ale ne ze by byl vytocenej.takze asi to bude toto
motor?to je ta vec co ma vic jak 4 valce?

Uživatelský avatar
ok
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2770
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

Re: je převodovka z benzinu rychlejší?

Příspěvek od ok »

16ti ventil má už velký poloosy, ty na TD nejdou. Jinak ostatní jo.

Uživatelský avatar
THOMASLO
Pilot
Pilot
Příspěvky: 788
Registrován: 19.02.2008 21:51

Re: je převodovka z benzinu rychlejší?

Příspěvek od THOMASLO »

jasný, to teda nechám origo! aspon bude o starost mín!

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: je převodovka z benzinu rychlejší?

Příspěvek od Willdaa »

johnyG píše:jj, nech to tak. Vim o cem mluvim , mam na 1,6D prevodovku z GTI a jede to 130-140 max. a to je to uz kur*a vytoceny. :lol: Proste je to tak do 80-90 pak uz to hrozne tocis :(

Nevite nekdo jestli mi na ty GTI poloosy bude pasovat nejaka naftova prevodovka? Treba TD z G2??
Daj se vymenit ty unasece v prevodovce takze na GTI poloosy dostanes "jakoukoliv" prevodovku....osobne bych teda spis resil vymenu poloos i s rychlostkou. :wink:
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
johnyG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 390
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: je převodovka z benzinu rychlejší?

Příspěvek od johnyG »

Willdaa píše:
johnyG píše:jj, nech to tak. Vim o cem mluvim , mam na 1,6D prevodovku z GTI a jede to 130-140 max. a to je to uz kur*a vytoceny. :lol: Proste je to tak do 80-90 pak uz to hrozne tocis :(

Nevite nekdo jestli mi na ty GTI poloosy bude pasovat nejaka naftova prevodovka? Treba TD z G2??
Daj se vymenit ty unasece v prevodovce takze na GTI poloosy dostanes "jakoukoliv" prevodovku....osobne bych teda spis resil vymenu poloos i s rychlostkou. :wink:
A jakou by jsem mel shanet prevodovku? A kdyz dam rychlostku a poloosy jiny, tak zbytek bude sedet?

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: je převodovka z benzinu rychlejší?

Příspěvek od vwCharlie »

ono záleží na převodových poměrech a na typu převodovky.Mám odzkoušeno,že převodovka 4T z 1.8B je úplně v klidu pro 1.6TD. Ale je fakt,že GTI převodovky jsou některé krátké,mám na 1.8 PB poměrně krátkou,točím při kilu nějak 3000,ale zase to pěkně tahá třeba při 150km/h a je to dobré do města na spotřebu. Nejdelší převodovky jsou z GIII TDi,ale ty jsou zase na lanovody.

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: je převodovka z benzinu rychlejší?

Příspěvek od Willdaa »

johnyG píše:
Willdaa píše: Daj se vymenit ty unasece v prevodovce takze na GTI poloosy dostanes "jakoukoliv" prevodovku....osobne bych teda spis resil vymenu poloos i s rychlostkou. :wink:
A jakou by jsem mel shanet prevodovku? A kdyz dam rychlostku a poloosy jiny, tak zbytek bude sedet?
No tu co ma u toho motoru bejt to znamena ze bys tam mel mit prevodovku s diesela...zbytek bude sedet.
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
johnyG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 390
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: je převodovka z benzinu rychlejší?

Příspěvek od johnyG »

Willdaa píše:
johnyG píše: A jakou by jsem mel shanet prevodovku? A kdyz dam rychlostku a poloosy jiny, tak zbytek bude sedet?
No tu co ma u toho motoru bejt to znamena ze bys tam mel mit prevodovku s diesela...zbytek bude sedet.
Tak ze kdyz to koupim i s poloosama tak to bude vsechno sedet?

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: je převodovka z benzinu rychlejší?

Příspěvek od Willdaa »

Pokud nemas tehlice z VR6ky tak bude.
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“