Ukazatel teploty

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Total
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov

Ukazatel teploty

Příspěvek od Total »

Mam takový problém. Auto topí uplně v pohodě. Po nastartovaní studeného motoru začne za chvíli topit,ale ručička na palubovce stupne trochu za to pole které značí že je motor ještě studený. I při delší jízdě je ta ručička pořád tak samo :? Nevíte čím to muže být? Muže být už nějak třeba načnuté to čidlo které ten budík ovladá?

Uživatelský avatar
mcsow
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od mcsow »

jestli sem to dobře pochopil tak mám ten samej problém na rp, ručička se hejbe akorát na začátku , a ani když to vaří tak neleze nahoru, zatim sem to neřešil, ale nejspíš to bude jenom špatný čidlo
vw golf II 1.9Mtdi
trabant 601S

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od vwCharlie »

mscow,total: bude asi problém v čidle,když to normálně topí i vaří a ručička přesto nechce vylézt.
petulka:pokud to nemáš tak samo jako oni,tak bych určitě zkontroloval termostat.

Uživatelský avatar
mcsow
Řidič
Řidič
Příspěvky: 171
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: žatec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od mcsow »

vwCharlie píše:mscow,total: bude asi problém v čidle,když to normálně topí i vaří a ručička přesto nechce vylézt.
petulka:pokud to nemáš tak samo jako oni,tak bych určitě zkontroloval termostat.
špatně pochopeno, vařil sem jen jednou, v koloně v mimoni, protože nefungoval větrák, což sem hned opravil,chtěl jsem jenom říct že mi neleze až nahoru, a když je teplota maximální, jinak auto funguje normálně
vw golf II 1.9Mtdi
trabant 601S

Uživatelský avatar
Total
Řidič
Řidič
Příspěvky: 70
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od Total »

Mě se to taky zahříva uplně normálně. Když nakopnu uplně studený motor a nechám ho běžet na volnoběh,tak za chvíli už začne normálně topit. Akorát ta ručička je pořád skoro dole. I když jedu třeba hodinu vkuse tak to ukazuje pořád jak kdyby byl motor jen trošku ohřáty. Do kolmé polohy mi ta ručička nevyleze ani náhodou. Zkusím příští tyden vyměnit to čidlo a uvidíme.

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od Bastard »

To dělá v mámině Fiestě taky a bude to čidlo... Mně zase dělá to, že začne měřit teplotu jenom když je venku hezky a chovám se k němu šetrně... Taky dobrý :?

manduss
Řidič
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od manduss »

Já mám zase opačnej problém, jakmile se motor ohřeje, tak je ručička víc než kolmo. odhaduju to tak na 100 stupňů (úhel). je to čidlo, nebo někde něco špatně? Příde mi, že větrák skoro nespouští. Když jsem měl ale vyndanej ten jeho spínač a vařil ho ve vodě na plootýnce, tak spínal přesně jak má. Větrák je taky v pohodě.

Uživatelský avatar
johnyG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 390
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: Ukazatel teploty

Příspěvek od johnyG »

manduss píše:Já mám zase opačnej problém, jakmile se motor ohřeje, tak je ručička víc než kolmo. odhaduju to tak na 100 stupňů (úhel). je to čidlo, nebo někde něco špatně? Příde mi, že větrák skoro nespouští. Když jsem měl ale vyndanej ten jeho spínač a vařil ho ve vodě na plootýnce, tak spínal přesně jak má. Větrák je taky v pohodě.
Tak to mas spravne. Takhle by to melo fungovat. Ja to mam stejne. Dlouho mi to blblo a po druhem termostatu jsem dal new cidlo a parada. V zimě presne na prostredku a v lete kousek za prostredkem. :lol:

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“