Pomóóóc Brzdy :P

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
DejWoS
Pilot
Pilot
Příspěvky: 844
Registrován: 14.01.2008 14:46
Bydliště: Česká Lípa

Pomóóóc Brzdy :P

Příspěvek od DejWoS »

zdravim , chtěl jsem se optat jaký brzdy na 1,6TD mám tam oryginály ale včera sem mu dal trochu na naftě lítá to jako blázen sem uplně nadčenej jakej to má zátah, ale moc to nejde ubrzdit a když jo tak se hulí od brzd že mám strach aby nezačaly hořet, poradte co tam mám dát aby vydržely ten výkon. diky :)

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Pomóóóc Brzdy :P

Příspěvek od boobika »

řekl bych, že fungující origo brzdy budou stačit na ten výkonový nárust co jsi mohl provést.

spíš bych se zaměřil na kvalitu destiček, kotoučů (co máš zač?) a funkčnost brzd :)
kouř z brzd jsem viděl akorát když byly mastný desky a nebo když naloženej náklaďák brzdil z kopca.

jinak pokud chceš opravdu jiné, tak máš možnost použit průměrově stejné, ale chlazené a nebo potom už výměna za větší 256mm
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
DejWoS
Pilot
Pilot
Příspěvky: 844
Registrován: 14.01.2008 14:46
Bydliště: Česká Lípa

Re: Pomóóóc Brzdy :P

Příspěvek od DejWoS »

boobika píše:řekl bych, že fungující origo brzdy budou stačit na ten výkonový nárust co jsi mohl provést.

spíš bych se zaměřil na kvalitu destiček, kotoučů (co máš zač?) a funkčnost brzd :)
kouř z brzd jsem viděl akorát když byly mastný desky a nebo když naloženej náklaďák brzdil z kopca.

jinak pokud chceš opravdu jiné, tak máš možnost použit průměrově stejné, ale chlazené a nebo potom už výměna za větší 256mm
no jako auto má uplně nový brzdy nevim co to je za značku dával to tam ještě táta a desky sou taky nový a fakt nekecám před asi hodinou se mi znich hulilo a kotouče byly modrý teda potom co trošku vystydli a to sem mastil 180 a lehce přibrzdil do zatáčky asi na 120 a pak smrad vevnitř sem zastavil a kouř od brzdičů .. a nebo jestli to udělalo to že tam sou nový desky a kotouče tak ze jako ještě nejsou moc zajetý nebo fakt už nevim ... jsou tam přibližne asi 3 mesíce a měl ubráno na naftě takže sem ho valil jen málo... budu tam dávat ještě InterCooler a tak to pojede ještě líp snad :) ale ted už musim jet pric za par hodin sem tu :D

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomóóóc Brzdy :P

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

jak rika Bobajs...na origo motor nemusis davat velky brzdy,tim ze mu pridas na nafte vykon motoru o 200koni nezvysis takze NOVY brzdy ti musi stacit,jak pakny i tak i desky. jen kdyby jsi sel vic tak kotouce...ale to uz psal Bobajs vsechno :mrgreen:

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Pomóóóc Brzdy :P

Příspěvek od boobika »

desky se zajedou cca po 400km. pokud byly úplně nové a dal jsi jim takhle zakouřit, tak se na nich udělá povrch jako zrcadlo a moc to nebrzdí. kotouče jsou ok? nevypadají jak kráječ na salám?

zkus vytáhnout, na rovné desce se šmirglem trochu přebrousit a na autě citlivě "zajet"
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomóóóc Brzdy :P

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

no tos tomu dal ty desky si musi sednout nejdriv i pakny :lol:

hele a jak jsi tam dal ty predni desticky nebyli tam natesno,sli ty pistky lehce? ze bys tam dal silny desky a pistky by mohli bejt zarezly a porad to na tom predku visi..

Uživatelský avatar
Keflek
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1647
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomóóóc Brzdy :P

Příspěvek od Keflek »

Pane jo :roll: Na novejch deskach a kotoucich na to dupat...doufej,zes ty kotuoce nevyhral. Novy brzdy se musej zajizdet citovka. Jinak pokud by ti to ani tak nestacilo /o cemz dost pochybuju/ dej tam brzdy z GTI

Uživatelský avatar
DejWoS
Pilot
Pilot
Příspěvky: 844
Registrován: 14.01.2008 14:46
Bydliště: Česká Lípa

Re: Pomóóóc Brzdy :P

Příspěvek od DejWoS »

všichni: .. sem to asi blbě napsal .. nový brzdy tam sou komplet jo ale už 3 mesice a najezdil jsem asi 1000km to víc .. tak si myslim že byly zajetý docela dobře ... ale jinak nevim no co se tam podelalo byly trošku modrý :P ... zkusim tam dát nový a mělo by to bejt ok :) . a nebo jak radíte jen přebrousit... jo jinak ten kotouč je novej jen se válel v garáži .. škoda že sem to nevyfotil .. sem se právě lekl že mi hoří motor nebo tak neco páč to byl smrad jako když hoří elektrika :D .. ale vylezu ven a kouřilo se od brzdiče ... a predchvílí to sem nelezdil ani tak rychle ale jen po meste a ten kotouč je vařící :D sem si spálil prst :roll: vypadal chladně :D:D:D

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Pomóóóc Brzdy :P

Příspěvek od boobika »

VW DEJVOS: tak po 1k km by už měly sedět. jde taky co je to za značku.

tak mě napadá ... nemáš třeba zatuhlé brzdy? pořád by to přibržďovalo, přehřívaly by se. na autě mám stejné brzdy co ty a i když z max. rychlosti (180) tacho zabrzdím i na 50 (klidně i 2x, 3x), tak sice pálí jak sfiň, ale nic nehoří.

když sundáš desky, trochu je na rovině srovnáš, odmastíš kotouč a trochu rozhýbeš pístky, tak se nic nestane. kolik má kotouč sílu?
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
DejWoS
Pilot
Pilot
Příspěvky: 844
Registrován: 14.01.2008 14:46
Bydliště: Česká Lípa

Re: Pomóóóc Brzdy :P

Příspěvek od DejWoS »

boobika píše:VW DEJVOS: tak po 1k km by už měly sedět. jde taky co je to za značku.

tak mě napadá ... nemáš třeba zatuhlé brzdy? pořád by to přibržďovalo, přehřívaly by se. na autě mám stejné brzdy co ty a i když z max. rychlosti (180) tacho zabrzdím i na 50 (klidně i 2x, 3x), tak sice pálí jak sfiň, ale nic nehoří.

když sundáš desky, trochu je na rovině srovnáš, odmastíš kotouč a trochu rozhýbeš pístky, tak se nic nestane. kolik má kotouč sílu?
no zatuhlí nejsou pokud vim ... zkusim to rozdelat a podívam se nato a udelám to co rikas no .. jinak silu má dobrou je skoro novej ...

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Pomóóóc Brzdy :P

Příspěvek od boobika »

jestli jsou zatuhlý poznáš když ujedeš nějaký kousek, nebudeš moc brzdit a přes to bude disk kola pálit.

zkus to rozdělat. při nejhorším budeš jezdit podle pravidel do 130 max.
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
DejWoS
Pilot
Pilot
Příspěvky: 844
Registrován: 14.01.2008 14:46
Bydliště: Česká Lípa

Re: Pomóóóc Brzdy :P

Příspěvek od DejWoS »

jojo zkusim to rozdelat až bude čas a kouknu nato .. obrousim to atd :) .. snad bude hezky příští tejden .. :roll:

Maslo23
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1549
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: pha

Re: Pomóóóc Brzdy :P

Příspěvek od Maslo23 »

bych to resil do predu chlazenyma kotoucema 239 a dozadu dej kotoucovku a myslim pro to auto bohate...jinak ja mam 259/20 a vzadu taky kotouce, mam 1.6TD, vzadu najeto 6000, jinak predek asi 2500 a myslim ze to brzdi slusne...

Uživatelský avatar
DejWoS
Pilot
Pilot
Příspěvky: 844
Registrován: 14.01.2008 14:46
Bydliště: Česká Lípa

Re: Pomóóóc Brzdy :P

Příspěvek od DejWoS »

Maslo23 píše:bych to resil do predu chlazenyma kotoucema 239 a dozadu dej kotoucovku a myslim pro to auto bohate...jinak ja mam 259/20 a vzadu taky kotouce, mam 1.6TD, vzadu najeto 6000, jinak predek asi 2500 a myslim ze to brzdi slusne...
jojo nějak to v létě pořešim :))

Uživatelský avatar
RCRIK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1395
Registrován: 25.09.2007 11:33
Bydliště: Roudnice nad Labem (Podlusky)
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomóóóc Brzdy :P

Příspěvek od RCRIK »

to co popisujes vypada presne na zarezly pistek on se muze v te krajni poloze sekat a porad brzdit jinak by jse nemeli urcite tak hrat brzdy jsou staveny na vetsi vykony.zkus nejdriv vse poradne rozhibat a jestli se s autem dlouho nejezdilo tak je to normalni.
kontakty na mě Tel:721766496 nebo email: martyan_R@seznam.cz
Hledám svojí GII kterou někdo ukradl !!! http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=43&t=183103

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“