Koupě dvojkovýho Golfa

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
KillerOnTheRoad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2008 12:43
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Koupě dvojkovýho Golfa

Příspěvek od KillerOnTheRoad »

Ahoj.
Mám možnost pořídit dvojkovýho Golfa poslední model, třídvířko, modrá metálka, 1.4 motor údajně pravidelný servis v autorizovaném servise v Rakousku (auto je na českých papírech)
Na auto se jedu teprve podívat.
Prosím poradťe mi na co mám být při koupi opatrný, co nemám přehlídnout, na co se mám ptát atd atd atd ......
Předem děkuji za všechny užitečné informace
Přílohy
23022008(001).jpg
icq 491-049-039 .... rád pokecám s každým pro koho je VW srdeční záležitost :-)

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě dvojkovýho Golfa

Příspěvek od Bastard »

Kua už sem si myslel, že se ptá Wilda :roll: Zkontrolovat jak startuje, jak běží zastudena, jak zatepla, jestli nehrčí, jak jsou na tom brzdy - sundat kolo, když bude nahoře, tak s ním zakvedlat, jestli tam není vůle nahoru dolu nebo do stran, ručku můžeš zkusit a jestli nechčije olej z motoru nebo převodovky. A jinak koroze, především zespodu pod řidičem atd. Kdyžtak ostatní doplní.

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Koupě dvojkovýho Golfa

Příspěvek od boobika »

nejdřív by mne zajímal ten motor protože 1.4 se do g2 nedávala!!! takže si zjisti, co tam skutečně je a jestli to odpovídá i tomu co je v TP a na štítku v kufru, aby jsi neměl problémy třeba na stk.

zkontroluj vin na příčce (+ můžeš zkouknout na stránách min. vnitra jestli to není u nás čórka) pod oknem a štítek v kufru pod podlahou (u rezervy) - je tam jak výbava, tak vin, typ motoru, převodovky.

a potom už takový ty základní věci - na auto se jdi podívat za světla, protože na slunku uvidíš i to, co pod lampou ne. pohlídej aby byl motor studenej když budeš chtít kouknout jak startuje, projeď se, vyzkoušej jak řadí všechny kvalty. koukni jak sedí dveře, jestli jsou všude spáry mezi plechama stejný. není to nový auto, takže nějaké mušky bude mít. důležité je aby jsi měl zdravou kastli a funkční motor. čepy, brzdy, tlumiče, pneu se už dají pořešit - je to jen otázka domluvy a třeba snížení ceny.
co se týče najetých kilometrů, tak těžko bude mít 100tkm, počítej klidně i o 100tkm víc, ale pokud motor jede dobře, není to problém a při dobré údržbě může mít před sebou dalších 200tkm.
taky podívej jestli není eletrika nějak zprasená (moc izolačky, čokolády, dráty cik cak), protože by ti to mohlo přidělat jen zbytečný starosti.

nejlíp ale když vezmeš sebou někoho, kdo tomu rozumí. pokud nikoho nemáš, tak klidně i nějaké známé, kamarády - víc očí, víc vidí.
a když se ti nebude něco zdát, udělej kvalitní foto a hoď to sem, někdo ti poradí.

nejlepší je když hned z kraje řekneš: tak jaký to má vady nebo problémy, proč to prodáváš? a pak sleduj jak začne majitel reagovat :lol:

mimochodem, odkud jsi?
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
machal
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 327
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě dvojkovýho Golfa

Příspěvek od machal »

jestli je ta fotka autentická,tak mi nějak nesedí že má úzké nárazníky,poslední modely měly bezpříčkové dveře - ty tam jsou ale měly široké nárazníky...a jak je u vedeno v tom dodatku výše - do GII se nedávaly 1.4 ky
zkontroluj jaký kód motoru má ve velkém techničáku a porovnej jestli souhlasí..na bloku samo :wink:

Obrázek
:velo:
GOLF II 1.9 td (AAZ) ropoň :minzdr:
GOLF IV VAROŠ 1,9 Tdi silverline
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Bastard
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9884
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Koupě dvojkovýho Golfa

Příspěvek od Bastard »

machal píše:jestli je ta fotka autentická,tak mi nějak nesedí že má úzké nárazníky,poslední modely měly bezpříčkové dveře - ty tam jsou ale měly široké nárazníky
To ovšem ale vůbec není pravidlo... Jsou různý kombinace a obzvlášť bezpříčky + úzký nárazníky není nic zvláštního. :|

Uživatelský avatar
BADBOYSFAMILY
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4709
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha Picco
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě dvojkovýho Golfa

Příspěvek od BADBOYSFAMILY »

jj taky jsem videl Origo Plno Bezprickacu s Uzkejma naraznikama

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Koupě dvojkovýho Golfa

Příspěvek od boobika »

zrovna nárazníky bych neřešil, protože je to jedna z věcí, kterou hodně lidí všelijak prohazuje.
pokud jde o rok výroby, tak bych kouknul podle vinu, oken, pásů a případně i nějakých plastů v interiéru
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě dvojkovýho Golfa

Příspěvek od Willdaa »

8O kuva stejnej avatar...jsem se lek ze sem zalozil tema ani o tom nevim :lol:
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
smyk
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2693
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kousíčekkk od Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě dvojkovýho Golfa

Příspěvek od smyk »

Willdaa píše:8O kuva stejnej avatar...jsem se lek ze sem zalozil tema ani o tom nevim :lol:

he taky¨sem cumel sem si rikal naco to kupujes pak sem si vsiml nicku :D
Zde se plní muj další sen tentokrát ten pravej original:-)
https://www.facebook.com/Golf-2-Rallye- ... 999392424/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
KillerOnTheRoad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2008 12:43
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě dvojkovýho Golfa

Příspěvek od KillerOnTheRoad »

Willdaa píše:8O kuva stejnej avatar...jsem se lek ze sem zalozil tema ani o tom nevim :lol:

Jo kamaráde s tím se asi budeme muset smířit tenhle obrázek používám už hodně dlouho (mám ho i v icq a lide).... mám ho ještě v tmavě modrý ale světlej je lepší
icq 491-049-039 .... rád pokecám s každým pro koho je VW srdeční záležitost :-)

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě dvojkovýho Golfa

Příspěvek od Willdaa »

KillerOnTheRoad píše:
Willdaa píše:8O kuva stejnej avatar...jsem se lek ze sem zalozil tema ani o tom nevim :lol:

Jo kamaráde s tím se asi budeme muset smířit tenhle obrázek používám už hodně dlouho (mám ho i v icq a lide).... mám ho ještě v tmavě modrý ale světlej je lepší
by me zajimalo jak dlouho ho pouzivas :?: 8)
VWmotorsport ma ruzny loga ale tohle je vztazeny k ere dvojek kdy ho nosil Limited Golf a samo vsecky zavodaky z jejich dilen postaveny na platforme A2.
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

boobika
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2542
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: kousek od Brna

Re: Koupě dvojkovýho Golfa

Příspěvek od boobika »

pozor. bude bitka o logo :lol:
no abs, no klima, no servo -> no problem

Uživatelský avatar
Willdaa
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3608
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě dvojkovýho Golfa

Příspěvek od Willdaa »

boobika píše:pozor. bude bitka o logo :lol:
nehrozi :lol:
Golf zwei mit G-lader , Golf III Europe 100kW TDI AHF a Scirocco Mk. I VR6 ITB
Obrázek

Uživatelský avatar
Misicek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 132
Registrován: 18.02.2008 13:16
Bydliště: PlaVWeČ- - Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě dvojkovýho Golfa

Příspěvek od Misicek »

No hele jeste se mrkni u kastle na uchyceni pera a tlumicu ..
pak zatahej za predni kola kvuli vymletejm silentblokum ...
podivej se jestli nekouri do modra to pak zere olej ..
jinak u motoru tesnost .. jestli nekde kolem vejfuku nekouri teda kolem svodu ...
tesnost chladice .. aby si vubedo dojel .. brzdy poznas jestli jdou ..
kontrola rozvodaku v jakym je stavu ... nejlip se zeptej kdy byl menenej...
to samy olej .. jeste jak je napnutej rozvodak .. muze byt i klidne prepnutej ... vinko mas na kastli pred steracama na ty pricce za motorem hnedka .. zkontroluj si typ motoru jestli sedi i s papirama .. jinak ... celkovej vzhled ...mozna jeste gumy .. na dojeti ... pak vem sroubovak a nasadou proklepej prahy jak sou na tom .. jo a jeste poslouchej pri jizde loziska... a pak tomu dej kotel aby prohrably predni kola .. jinak kdyz proklouzne spojka a ne kola tak je v pitchi.... jinak kdyby si mel merak na tlak ve valci tak by sis ho mohl taky zmerit ... ale to uz je myslim moc do podrobna


a co se tyce tech narazaku ... treba americky verze nektery bezprickovy mely taky uzky ...
Jezdim pomale na plyn moc nešlapu... ale říkejte to policejnimu radaru)

Uživatelský avatar
KillerOnTheRoad
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 24.02.2008 12:43
Bydliště: Znojmo
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě dvojkovýho Golfa

Příspěvek od KillerOnTheRoad »

Děkuji všem za cenné rady!!!
Na auto se jedu podívat v sobotu.
Někdo se mě tu ptal odkud jsem. Takže bydlím ve ZNOJMĚ
Wildo ty máš nějaký materiály o oficiálních závodních dvojkách? Mě by třeba zajímalo jestli Jacky Ickx závodil na originálních závodních dvojkách nebo jestli jen dělal reklamy na VW GTI :D

http://youtube.com/watch?v=hC6QL4B4w6o
icq 491-049-039 .... rád pokecám s každým pro koho je VW srdeční záležitost :-)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“