1.6 TD do GTI Kastle?

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Uživatelský avatar
hlukac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

1.6 TD do GTI Kastle?

Příspěvek od hlukac »

Ahoj mám možnost sehnat kastli na GTI s 4x kotouce, palub.pocitac,el.zrcatka,el.okna atd.. je ve velmi peknem stavu. Doma mam 1.6 GTD ale je to schnili:( dal by se tenhle motor dat do GTI kastle?ta kastle motor nema.. dekuji za odpoved

Uživatelský avatar
johnyG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 390
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: 1.6 TD do GTI Kastle?

Příspěvek od johnyG »

jj, prehod to. A prevar VIN. (nejjednodussi reseni) jestli ti teda sedi pocet dveri. :lol:

Uživatelský avatar
hlukac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 TD do GTI Kastle?

Příspěvek od hlukac »

jj, sedi to vsechno;) jednalo se mi i o to, jestli bude fungovat MFA , nebo jestli tam budu muset dat svoje budiky?

Uživatelský avatar
johnyG
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 390
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: 1.6 TD do GTI Kastle?

Příspěvek od johnyG »

MFA fungovat nebude, prehod motor, prevodovku a celou elektriku a budiky. Budiky by sli i nechat ale musel by sedet pocet konektoru (2(stara el.) nebo(1 nova el.)) ale nefungoval by otackomer a nemel by jse tam kontrolku na zhaveni. :lol:

Taky jsem mel ropaka v GTI kastli :( :( :cry:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1.6 TD do GTI Kastle?

Příspěvek od vwCharlie »

diesel a GTI má úplně rozdílnou elektriku,takže ti to fungovat nebude. Už jen to,že otáčkoměr na GTI je do 7000 a bere si impulzy z indukční cívky na rozdíl od TD,který si bere z altíku. A další věc je kontrolka žhavení. To jsou základní poznávaci věci. A jestli je zbytek zapojený stejně,to netuším,ale asi ne.

Jinak pokud k té kastli máš nějaký TP,tak přestavbu lze udělat. Musíš ale do té kastle instalovat s motorem i komplet elektriku s diesla včetně pojistkové skříňky a části elektriky uvnitř.

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1.6 TD do GTI Kastle?

Příspěvek od vwCharlie »

johnyG: tak si byl rychlejší :D

Uživatelský avatar
haitaur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zborov okr. Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 TD do GTI Kastle?

Příspěvek od haitaur »

Zdarec prehodit to jde aji bez pretahovani elektriky akorat si natahnes poradnej drat ke zhaveni od zhaviciho rele( nebudes ho mit sice zasunutej mezi relatkama bude ti tam lezet ale to se da prezit) a drat co de k civce od zapalovani das na ventil cerpadla. Pokud posles zadost na VW, tak ti povoli prestavbu, poslou VIN nechas ho vyrazit pod original a nemusis ho prevarovat a mas to papirove na dosmrti zadny strachy s ultrazvukem na technicke. To povoleni moc nestoji asi kolem 2litru, ale vyplati se to! Ja dal pred 5 lety do GTi kaste v plne palbe 1,6D MFA neukazuje aktualni spotrebu, ujety km cas jizdy a teploty ukazuje. Prevodnik na benzinovy otackomer se tady resi tak nemusis prehazovat budiky. V zime sem sehnal 1,6TD s papirama a benzinovou kastli z italie zvlast. Je to hracka prehodit za jeden vecer to je cely.

Uživatelský avatar
hlukac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 TD do GTI Kastle?

Příspěvek od hlukac »

Ok, díky všem. Otáčkoměr teď nemam, takze by mi ani nevadilo ze by nesel.a kontrolka zhaveni se da nejak udelat:) no kdyz ta kastle vyjde tak to asi udelam. Na to VW musim poslat co? a hlavne kam, jestli primo do nemecka, nebo jestli staci kontaktovat ceskyho importera? asi bych to udelal ofiko at je klid...

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1.6 TD do GTI Kastle?

Příspěvek od vwCharlie »

pokud máš možnost přehodit vše i s budíkama,tak to tak udělej a nevymýšlej žádne elektrické zbastleniny jen kvůli toho,aby ti to ukazovalo digitálně teplotu vody a počet ujetých km. Povalující se relátka vedle pojistkovky a chumel drátů už jenom kdybys to chtěl někdy někomu prodat,tak nevyvolává žádné pozitivní rakce a jenom každého odradí. Jde to přeci udělat i hezky a dotáhnout vše k originálu,ale to je pro spousta lidí problém a pak ty golfy tak vypadaj. A přestavbu udělej legálně přes VW,převařené číslo když bude technik chtít,tak to vždycky pozná. Tak budeš mít čistý štít :wink:

Jinak tady je,jak jsem to dělal několikrát já,ale naposledy 2roky zpět :wink:
Pošlou ti schválení,trvá to někdy 14dní,někdy i 2měsíce a pak už si to jenom oblítáš po dopravce a STK. Bude to stát 2500,- + nová technická 900,-;ražba čísla 200,-;nějaké ty kolky 200,- a zabité dopoledne. Musíš mít ale i starý štítek z kasle,takový černý,jinak legálně stojí udělat 2000,- a pošlou ti ubohou nálepku,kterou nakonec zjistíš,že by sis ji mohl udělat sám. :)
Přílohy
Import VW Group.doc
(21 KiB) Staženo 99 x

Uživatelský avatar
haitaur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zborov okr. Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 TD do GTI Kastle?

Příspěvek od haitaur »

Zdarec, mi to posilali sem do prahy v cestine :-) Normalne napises neco jako zadost o vymenu karoserie vozidla s VINem....co mas na svym aute za cislo co sezenes a oni ti do 14 dnu max do mesice odpovi. Tady se zeptej jak to mas napsat http://www.volkswagen.cz/page.php?chapter=kontakt . Preju hodne stesti.

Kdyz chces prehodit celou elektriku tam musis vytahat calouneni a vsechno.. a navic kdyz je to s el oknama a centralem tak bych do toho moc nehrabal:-) . Zbaslenina to neni da se urcite sehnat drzak na relatko k pojistkovnce, aby to teda vypadalo. Chumel dratu nemas vsechny cidla co sou na benzinu pouzijes, jedniny co musis dodat je napajeni zhavicek.. Kontrolka zhaveni se da zakomponovat pekne do budiku, je to vec kazdyho. Ale je to peknej pocit kdyz ti nekdo obdivuje MFA z venku ikdyz to na jedne polozce nic neukazuje :-)

Uživatelský avatar
hlukac
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 TD do GTI Kastle?

Příspěvek od hlukac »

Zatim tedy opet dekuji;) uvidim az to bude doma, jak to bude vypadat:) ale urcite bych to nechtel nejak zbastlit...Deda je automechanik, tak urcite poradi, stejne to budeme delat spolu..

Uživatelský avatar
RCRIK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1395
Registrován: 25.09.2007 11:33
Bydliště: Roudnice nad Labem (Podlusky)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 TD do GTI Kastle?

Příspěvek od RCRIK »

pekne rady dekuji bude se hodit taky se chystam :D nechci se zeptat spatne ale nevim nak presne jak zapojit MFA na diesela aby ukazovalo aspon neco ja ho tam mam po predchozim majiteli a nic mi neukazuje :oops:
kontakty na mě Tel:721766496 nebo email: martyan_R@seznam.cz
Hledám svojí GII kterou někdo ukradl !!! http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=43&t=183103

Uživatelský avatar
haitaur
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zborov okr. Šumperk
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 TD do GTI Kastle?

Příspěvek od haitaur »

Zdarec u me se tam nic zapojovat nemuselo, teplotu oleje si to bere z cidla, ktery mas stejne zapojeny, najety km z tachometru, venkovni teplomer na ten sem jeste neprisel, kde je Tak to neporadim a spotreba asi neresitelny problem pro diesel :( ale ješte mi nechodi otackomer tak treba potom to bude jiny :)

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: 1.6 TD do GTI Kastle?

Příspěvek od vwCharlie »

teplota oleje je podle mě k ničemu a normálně TD žádné čidlo na měření teploty oleje nemá. Ujeté km jsou i v počítadlu,venkovní čidlo na teplotu zapojené nemáš,otáčkoměr ti nejde,spotřebu nezměříš a když to tak vezmu,tak ti to je k ničemu.A kvůli toho máš dodělávanou nebo žádnou mnohem důležitější kontrolku žhavení :lol:
Ale máš MFA,blik-blik,cvak-cvak! :lol: :lol:

ale neber si to nijak zle,jen jsem si musel trochu rýpnout,toto totiž není můj styl takto
:D

Uživatelský avatar
RCRIK
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1395
Registrován: 25.09.2007 11:33
Bydliště: Roudnice nad Labem (Podlusky)
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 TD do GTI Kastle?

Příspěvek od RCRIK »

ale kdyz nikdo nema normal budiky s otackomerem a ja uz to tam mam tak to chci zapojit aby to ukazovalo asopn neco :mrgreen:.V MFA jsou i hodiny? jinak me blika zhaveni misto teploty nevim proc :oops: ja to nezapojoval.
kontakty na mě Tel:721766496 nebo email: martyan_R@seznam.cz
Hledám svojí GII kterou někdo ukradl !!! http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=43&t=183103

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“