dotazy BRZDIČE a SPOJKA

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
Uživatelský avatar
AJET0
Řidič
Řidič
Příspěvky: 80
Registrován: 24.02.2006 21:02
Kontaktovat uživatele:

dotazy BRZDIČE a SPOJKA

Příspěvek od AJET0 »

čau lidi, řeším problém, zasekuje se mi ruční brzda u jednoho kotouče vzadu a nevím, jestli má cenu se to snažit rozhejbávat, nebo je to po pár měsících zase špatné.

a ještě dotaz, bere mi spojka úplně dole, koupil sem nový lanko (neoriginál - za 140,-) a asi po roce šla spojka tak těžko, že sem ho musel prolít olejem, ale stejně to furt není ono. Myslíte, že to může být tím lankem, ta tuhost? A proč mi bere spojka tak dole? Seřízená je snad dobře (prý tam má být trošku vůle na té páčce na převodovce jak za ni bere to lanko.

Uživatelský avatar
labolatolni_mys
Pilot
Pilot
Příspěvky: 818
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: E.ON Distribuce a.s.
Kontaktovat uživatele:

Re: dotazy BRZDIČE a SPOJKA

Příspěvek od labolatolni_mys »

spravto brždění vydrží ti to pul roku když to udělaš dobře možná dýl.

to že ti zabírá spojka dole je dobře, kdyby ti zabírala nahoře tak je špatný.
to že to jde z tuha je problem síš v té páčce a nebo ve vysraným ložisku, musíš poslochat co to auto vydává za zvuky při vyšlápnuté spojce a pak bez vyšlapnuté spojky.
pokud jsi to prolil olejem a pořád to jde ztuha tak je asi problem v převodovce ne ?
ps. máš starou mrdku co čekáš hvězdnej koráb ? :roll:

Uživatelský avatar
vwCharlie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7792
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: dotazy BRZDIČE a SPOJKA

Příspěvek od vwCharlie »

bude to podle mě v tom lanku. V převodovce nebo spíš lépe ve spojce to nemá co dělat. Je tam akorát páka,která tlačí přes tyčku a talířek na pružiny přítlačáku.

A s tou brzdou to je stará bolest. Buď ti visí váleček nebo ta páčka pro ruční brzdu. Na rychlo prostříknout a rozhýbat jinak rozdělat a zrepasovat

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“