VW Jetta 1.8 GL - rv 1991 pár dotazů

Co se nedá zařadit...

Moderátoři: vwCharlie, areka

Odpovědět
traveller
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.07.2008 21:27
Bydliště: Beskydy
Kontaktovat uživatele:

VW Jetta 1.8 GL - rv 1991 pár dotazů

Příspěvek od traveller »

Zdravíčko všem. Včera jsem se stal majitelem výše uvedeného vozu (koupil jsem jej pro manželku na krátké vyjížďky na nákupy) a vzhledem k tomu, že VW je pro mě pole neorané, mám pár dotazů (a prosím nesmějte se - vím, že některé nejsou na výši :-))

Mám návod - uživatelskou příručku - pouze v němčině. Nenašel by se někdo, kdo by ji měl v ČJ popř. v AJ? Na netu jsem našel jen placené downloady nebo koupi brožury.

Zajímalo by mne, jaké žárovky (pojistky) potřebuji do tohoto vozidla. Nechce se mi zkoumat všechny druhy, do předních světel se moc pohodlně neleze (aspoň mi to tak přijde). Zdá se mi, že jsou tam H4 (uvažuji o koupi sady pro OktávkyI?)

V příručce (té německé) jsem nikde nenarazil na servisní intervaly u motoru a tak ani netuším, zda bude někdy nutné řešit rozvody. Auto má navíc automatickou převodovku, takže bych uvítal info i v tomto směru.

Také bych uvítal, kdyby se mi ozval někdo z mého okolí, kdo má zkušenosti s tímto modelem vozidla pro případné konzultace :-). "Mé okolí" se rozporostírá na hranici 3 okresů - VS, NJ a FM

Jinak fotky jsou pořád ještě na stránkách prodejce www.tonycar.cz v sekci aktuální nabídka -> VW

Budu se těšit na nějaké reakce.

anacixem
Profík
Profík
Příspěvky: 1194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: KV

Re: VW Jetta 1.8 GL - rv 1991 pár dotazů

Příspěvek od anacixem »

héééj ty jsi koupil tuhle libovku jo ,hmm ta je mooc pěkná a koukám že z původní ceny slevily celkem dost.Mám úplně stejnou .
:D
Lupo TDi ++
Sharan TDi

traveller
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.07.2008 21:27
Bydliště: Beskydy
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Jetta 1.8 GL - rv 1991 pár dotazů

Příspěvek od traveller »

No super :-) nevím, kolik za to chtěli před tím, nakonec byla za 29 000 - což mi přišlo celkem v pohodě. Myslíš, že bys mohl mrknout na moje otázky?

Mám ještě jeden dotaz, když máš taky automat. Při nižších rychlostech furt přeřazuje - tam a zpět - a dost to cuká. měl jsem již pár automatů v US a tohle žádný nedělal.

Uživatelský avatar
rejfik
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2476
Registrován: 06.11.2007 10:10
Bydliště: Dubnice/Chotyně
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Jetta 1.8 GL - rv 1991 pár dotazů

Příspěvek od rejfik »

zdravim ja měl taky jettu a ta měla H4 a v sadě pro oktavky tam asi není si myslim ja a pojistky myslym že jsou napsané na tom deklu u pojistek

traveller
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.07.2008 21:27
Bydliště: Beskydy
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Jetta 1.8 GL - rv 1991 pár dotazů

Příspěvek od traveller »

Díky, já tedy H4 v oktávce mám... takže asi mrknu do světel, ta zadní se dají celkem v pohodě vyklopit. Jinak ta pojistková skřnka vypadá dost nedobytně, ale třeba to půjde. Nakonec musím se seznámit i s vnitřkem 8)

Uživatelský avatar
unitrok
Profík
Profík
Příspěvky: 1172
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: VW Jetta 1.8 GL - rv 1991 pár dotazů

Příspěvek od unitrok »

Gratulace ke koupi :wink:
Tahle Jetta je fakt moc pěkná :!:
Golf II Forever! Obrázek

Uživatelský avatar
Peťas
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2867
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OstraVWa

Re: VW Jetta 1.8 GL - rv 1991 pár dotazů

Příspěvek od Peťas »

traveller píše:Mám ještě jeden dotaz, když máš taky automat. Při nižších rychlostech furt přeřazuje - tam a zpět - a dost to cuká. měl jsem již pár automatů v US a tohle žádný nedělal.
Tohle určitě není v pořádku. Podívej se na lanka od plynu, asi to bude chtít celé seřídit. A určitě bych taky zkontroloval, jestli je dost oleje v převodovce. Možná by nebyla od věci i výměna.
Obrázek - VW Golf I Cabrio 1.8 SportLine
Obrázek - VW Golf V 2.0 GTI Pirelli DSG
Obrázek - VW Lupo 1.4 FSI
Obrázek - VW Touran 5T1 2.0 TDI DSG

Auto musi smrdět benzínem (přimhouřím oko i nad naftou) jinak to není auto.

traveller
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.07.2008 21:27
Bydliště: Beskydy
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Jetta 1.8 GL - rv 1991 pár dotazů

Příspěvek od traveller »

Tak mám auto doma doma po generálce - vyměněny provozní náplně, rozvodový řemen, kladka... Auto jede jako nové. Kamarád, co se v něm porýpal, tvrdil, že olej v převodovce byl měněn někdy v minulém století (a možná ani to ne). Divné zvuky a cukání je pryč, směle konkuruji výrazně mladším strojům. Skoro to autíčko manželce závidím. Jen to víko kufru, kdyby se otvíralo výš!! Už jsem se několikrát sejmul, když jsem tam něco dával.. :roll:

Uživatelský avatar
unitrok
Profík
Profík
Příspěvky: 1172
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: VW Jetta 1.8 GL - rv 1991 pár dotazů

Příspěvek od unitrok »

Nahoď nějaké aktuální fotečky :wink:
Golf II Forever! Obrázek

traveller
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.07.2008 21:27
Bydliště: Beskydy
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Jetta 1.8 GL - rv 1991 pár dotazů

Příspěvek od traveller »

Auto vypadá furt stejně jako na fotkách z bazaru (viz můj první příspěvek) - a stále je v nabídce. 8) Jinak zkusím nafotit nějaké akční foto po návratu z dovolené...

Uživatelský avatar
unitrok
Profík
Profík
Příspěvky: 1172
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Vysočina

Re: VW Jetta 1.8 GL - rv 1991 pár dotazů

Příspěvek od unitrok »

Aha super. Doufám že ze zádi sloupneš tu nálepku CZ 8)
Golf II Forever! Obrázek

traveller
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 29.07.2008 21:27
Bydliště: Beskydy
Kontaktovat uživatele:

Re: VW Jetta 1.8 GL - rv 1991 pár dotazů

Příspěvek od traveller »

Tak už tam ty foky nejsou .. škoda. Jinak proti nálepce nic nemám... klidně ať si tam sedí :)

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“